• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    rozbalit záhlaví
    MEA
    MEA --- ---
    ROGER_WILCO: to jsme si říkali, že právě zkusíme tak, abychom tam neměli psané trvalé bydliště.. pošta by tam teoreticky chodit mohla, myslim si a jak vidno, tak ona mnou zmiňovaná "druhá ruka architekta" má zastaralé informace a to značně.. zdá se mi :)

    ... z čehož vyplývá, že žít ve skleníku o rozlloze 150 m2 se sklepem, kam mi občas pošťák po domluvě hodí dopis, aniž bych tam měla trvalý bydliště, je možné jen s ohláškou...

    tak jen doufám, že se nic nezměnilo..
    ROGER_WILCO
    ROGER_WILCO --- ---
    MEA: kámoš architekt to shrnul konstatovánim, že u nás ještě nikoho nedonutili sbourat ilegalni stavbu.... ;) primární je, jestli tam budeš chtít mít trvalý bydliště, pak bys to musela kolaudovat jako trvale obyvatelnou stavbu a to si vyžaduje všechny ty náležitosti...
    MEA
    MEA --- ---
    [ YBUKO @ EARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby ]
    narazila jsem na tuto zajímavou otázku, která zůstala bez odpovědi - tehdy.. a jak tomu je v současnu.. tušíte? víte? máte zkušenost? četl někdo např. článek na toto téma, se kterým by se rád podělil? změnilo se něco od úprav v zákoně?

    já slyšela pouze takové to obecné z druhé ruky od architekta, tedy, že na stavbu menší budovy (cca 25m2) jak se sklepením, tak bez sklepení stačí ohláška, ale na jakoukoliv větší budovu (m2 neznámy, ale odhaduju cca 50m2 rozlohy domu) je již třeba stavební povolení od úřadu a to nehledě na sklep či nesklep..
    no a postupně se propracovávám k dalším infům, protože jsem se rozhodla zaměřit se na koupi pozemku, který by byl pro mne akceptovatelný, tak by mne zajímaly názory nebo info od zkušenějších.

    YBUKO:
    jen odhaduju, že stavební úřad se bude k alternativním budovám stavět asi podobně jako k nealternativním
    VALDIK
    VALDIK --- ---
    ahoj, pardon za spam ... prodam nebo vymenim novou izolaci z ovci vlny... delka 10m, vyska 1m a tloustka 5cm ... posta, dik
    OSLAVA
    OSLAVA --- ---
    A ještě jedna věc...potřebovala bych poradit, jak zaizolovat jurtu na zimu...chtěla bych na konstrukci jurty připevnit slámu, a na tu slámu bych chtěla jetě hlínu. myslíte, že by to bylo rozumné? Nevíte o někom, kdo to tak udělal? Tuším, že P. Skořepa...ale ideálně někdo jiný ;) Možná bych měla řešit, jaká je nosnost té jurty a jestli to na ni nebude moc těžké... Nevím, ale budu ráda za jakoukoli konstruktivní radu... díky ;)
    OSLAVA
    OSLAVA --- ---
    Ahoj, snad to není úplně mimo mísu ;)

    Kamarád prodává jurtu, je to na rychlo, takže i s patřičnou slevou...

    Vyrobena v čr tímto člověkem: www.yourtent.com.
    Je to krásná řemeslná práce uzpůsobená na zdejší klima a pro celoroční provoz..schválně udělaná trochu nadstandardně (veškeré dřevo je z jasanu, ktarý je pevný a pružný a kostra je zesílená, hustější, vyrobená pro větší zátěž např. když napadne půl metru sněhu), dřevo ošetřeno ekologickými oleji a vosky OSMO.
    Průměr je 7 m což dává skoro 40 m2 čistého prostoru pro život, výška stěn je 160 cm. Má tři otvory (šířky 130 cm a výšky 160 cm) - 2x francouzké okno a 1x dvoukřídlé dveře - z masivního jasanu, vše zaskleno izolačním dvojsklem ( v případě zájmu pošlu foto). Izolace z ovčího filcu 18 mm tlustá na stěny i strop. Má i malé ochranné stříšky proti dešti nad okna a dveře a dva krásné masivní podpěrné sloupy doprostřed pod korunu, taktéž z jasanu. 2 možnosti otvoru na komín. Jurta je uplně nová, ještě nepostavená. K vyzvednutí v Brně.
    PC 390 000, a jelikož je třeba jednat rychle, prodejní cena je 295 000 kč.
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    PUPEK: ja mam prutokac natlakovanej s pressure pump (pouziva se v karavanech treba) na 12V ( jsem na off grid solaru)
    PUPEK
    PUPEK --- ---
    řeším teď na chalupě sprchu. Boiler je kvuli vypouštění vody na zimu na prd a na průtokáč je tam nestabilní tlak. nevíte o něčem, co by se dalo použít? nepotřebuju pětihvězdičkovou sprchu
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    ZUZKAOU: to je nyx, pamatuješ si, jak jsi se ještě hůř v audítku vědci objevili chovala Ty ke mě? aspoň víš jaký to je.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZUZKAOU: když se člověk umí zeptat nějak normálně, tak se mu odpovědi dostane
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LINKOS: člověk by řekl že fultext té knihy byla dostatečná kompenzace za námahu - vyhledání jednoho odkazu a poslání do prdele. Ale zjevně zdejší auditko slouží kdoví k čemu, nikoliv třeba ke sdílení informací.

    Nebudu nadále obtěžovat
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZUZKAOU: tak, se zeptej někoho kdo to bude řídit a neobtěžuj se tu s náma
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    ZUZKAOU: já si projel vaše stránky samozdřejmě takže vím oč jde , dokonce jsem na vás narazil už před lety kdy se ten projekt nakonec neuskutečnil, myslím...

    no hodně štěstí ,ale opuštěná chlebová pec v krajině je naprd , zkuste spíš land art ;) ale ne to co děláte je dobrá věc , pro lidi co chtějí vypadnout z města . Tak ať se daří přeji
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    ZUZKAOU: promiň ,ale to zavání opravdovým "profesionalismem" , pořádat kurz sic ne přímo o stavbě pece ale ptát se na takovýhle...základy...to bude zážitků ;) ale tak zážitkový kurz že ...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZUZKAOU: no, tak záleží jak přesně to chcete dělat, jako vyzdít, nechat vyschnout a pak omazat? To by mělo jít.
    Taková hloupá otázka, je to zdarma?
    ROGER_WILCO
    ROGER_WILCO --- ---
    Earth Shelters; A Review of Energy Conservation Properties in Earth Sheltered Housing | InTechOpen
    http://www.intechopen.com/...s-a-review-of-energy-conservation-properties-in-earth-sheltered-housing
    BASK
    BASK --- ---
    YBUKO: kdy bude kolaudace ďoury:) ?
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    LINKOS: no pockej pockej, nas to taky zajima..
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    YBUKO: ok, pošta
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam