• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    ZUZKAOU: já si projel vaše stránky samozdřejmě takže vím oč jde , dokonce jsem na vás narazil už před lety kdy se ten projekt nakonec neuskutečnil, myslím...

    no hodně štěstí ,ale opuštěná chlebová pec v krajině je naprd , zkuste spíš land art ;) ale ne to co děláte je dobrá věc , pro lidi co chtějí vypadnout z města . Tak ať se daří přeji
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    ZUZKAOU: promiň ,ale to zavání opravdovým "profesionalismem" , pořádat kurz sic ne přímo o stavbě pece ale ptát se na takovýhle...základy...to bude zážitků ;) ale tak zážitkový kurz že ...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZUZKAOU: no, tak záleží jak přesně to chcete dělat, jako vyzdít, nechat vyschnout a pak omazat? To by mělo jít.
    Taková hloupá otázka, je to zdarma?
    ROGER_WILCO
    ROGER_WILCO --- ---
    Earth Shelters; A Review of Energy Conservation Properties in Earth Sheltered Housing | InTechOpen
    http://www.intechopen.com/...s-a-review-of-energy-conservation-properties-in-earth-sheltered-housing
    BASK
    BASK --- ---
    YBUKO: kdy bude kolaudace ďoury:) ?
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    LINKOS: no pockej pockej, nas to taky zajima..
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    YBUKO: ok, pošta
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    YBUKO: no, těch způsobá jak to ošetřit je několik. Pokud bys sehnal kravskou mrvu, můžeš to přimíchat do omítky. Nebo se to dá stabilizovat i nátěrem. Mám osobní zkušenosti spíše s tím kravincem, ale můžu ti dodat informace o obojím.
    Pak je další otázkou jak kvalitní omítku jsi schopen namíchat, aby ti to nevypraskalo.
    Samozřejmě alternativa je i vápená omítka, ta by byla jednodušší pro přípravu směsi.
    Pokud chceš omítat na osb, tak jako nosič rákos, vhodně uchycen, pokud to přichytíš něčím co snadno zrezne tak se ti to vykreslí na omítce. Takže hřebíkdy nee, spíš pokovené vruty a tak...
    Hlavní je co od toho očekáváš.
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    YBUKO: + vapno ale neni to prdel ... este se tlucou hrebiky musi bejt min 3 vrstvy prvni silna ... atd to je o tom s to idelane zeject vyzkouset ... a idelni je stavet dum kde mas vetsi presahy strechy ale tady je to asi pozde .. tak se to da vyresit ze pred to neco vysazis jestli je tam misto aby tam neprselo
    PRZZI
    PRZZI --- ---
    Zdravímj, má někdo z vás zušenosti s kompostovacími toaletami? doporučení na konkrétní typ? Zatím jsme 2 do budoucna asi 4 ;) jde mi např. o zkušenosti se zápachem (pokud je instalován větráček musí jet neustále?), kapacitou (jak často je nutné vynášet) a taky žena se třeba ptala, jakým způsobem probíhá čištění takové mísy, když se do "tuhé" části nemůže dostat voda.
    Zvažuji jestli pořídit kompostovací toaletu nebo udělat sptik (voda ze studánky).Díky
    LUNIX
    LUNIX --- ---
    YBUKO: prumer 20cm / hranate cca 18x18.
    LUNIX
    LUNIX --- ---
    OGMIOS: trochu prachu pri uklidu popela, ale vetsinu si kamna stejne nasajou i kdyz nehori - jde to udelat velmi ciste. Ostatni neporadek je jen to, co opada ze dreva pri prenosu.. toho bylo dost, mel jsem plnou stodolu zapraseneho dreva.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LUNIX: jo vidis ty jsem videl.
    a jak to spini v mistnosti? ja topim v krbu a to neni cisty topeni.
    LUNIX
    LUNIX --- ---
    OGMIOS: fotky uz jsem nahazoval - myslim ty predni dvirka. Pridal jsem 2 fotky s hlinenou omitkou ze dneska (omitka jeste neni doschla). Dvirka uz dlouho nikdo necistil ;-)

    P1070786.jpg Photo by lunix_cz | Photobucket
    http://s1103.photobucket.com/user/lunix_cz/media/2013/Raketova%20kamna/P1070786.jpg.html
    P1070784.jpg Photo by lunix_cz | Photobucket
    http://s1103.photobucket.com/user/lunix_cz/media/2013/Raketova%20kamna/P1070784.jpg.html

    Je to jen zaklad omitek, jeste to pujde nahoru k sudu, ale to az nekdy priste...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LUNIX: prosklenou variantu zepredu/ muzes nahodit foto? :)
    LUNIX
    LUNIX --- ---
    OGMIOS: jsem rad za variantu zepredu prosklenou, kvuli cisteni i prikladani extra dlouhych a tlustych klad. Nedavno jsem se ale docet na idnesu, ze takhle udelat raketova kamna nejde kvuli unikum tepla ze spalovaci komory.

    Myslim, ze to bylo nekde tady v tom clanku. Maji to hezke. http://bydleni.idnes.cz/...mna-na-drevo-0q1-/uspory-energii.aspx?c=A140222_212439_uspory-energii_rez
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam