• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    DAW
    DAW --- ---
    DENDROBATA: mě překvapilo, jaký vyráběj ty cihly, respektive jejich rozměry, že to jsou vlastně takový spíš pláty, než klasické kvádry..
    BALI_
    BALI_ --- ---
    Video — Nedej se: Kam plují české Zemělodě? — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/video/
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DAW: Tak ona hlína (pokud je v suchu) tak je naprosto skvělý materiál pro práci a stěny člověkem obývaných prostor .. V Jemenu to dává smysl, pry na 7 pater ..)
    DAW
    DAW --- ---
    BBC - Travel - World's Wonders - Yemen's mud city of Shibam
    http://www.bbc.com/travel/video/worlds-wonders/20130530-yemens-mud-city-of-shibam
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    zdravím, mám tu trochu speciální dotaz :)
    občas se tu probírá čistění odpadních vod a tak mě zajímá jedna věc.
    Dělá už systém, kde se dělí pevná sloška a ta tekutá? Mám to vymyšleno tak, že se oddělí pevná a tekutá složka, tekutá se vyčistí kořenovou čističkou, případně jiným způsobem a pevná se nechá požrat žížalami a použije jako hnojivo pro stromy a "energetické plodiny".
    No jde o to, že bych to rád měl normálně se splachovacím záchodem, který by tedy mohl být i separační, ale spíše ne.
    Vím, že podobný systém používá Paříž i New York, kde je velký problém co s kalem z čističek, neb je ho ohromné množství, otázka je jestli to někdo dělá i u nás.
    Předem díky, za věcné připomínky :)
    PUPEK
    PUPEK --- ---
    COMODOR_FALKON: tohle byla moje první otázka, když jsem byl na zeměnce na sázavě. Chlapík povídal, že pneumatika je pod vrstvou betonu, bez jakýchkoliv vnějších vlivů (mráz, déšť, slunce, obrušování....) ale nechceš v tom bydlet. No a pak jdeš do města, tam jezdí tísíce aut ty to dejcháš a pneumatiky se obrušujou, to je bez debat, ve vlastní garáži ti stojí auto, na jehož pneumatiky přímo působí všechny vlivy, ještě tam skladuješ zimní, ale to je všechno v poho, není třeba se bát....taky jsem se bavil s jednou paní, která učí chemii a nějaký stavební prvky, nevim přesně a ta říkala, že dnešní stavební materiály jsou neskutečnej hnus chemickej.....jako nevim, přijde mi, že je to trochu zbytečná hysterie okolo nebezpečnosti pneumatik jako stavebního materiálu, vzhledem k tomu, v čem doopravdy žijeme. ale nejsem odborník, tak nechci nic tvrdit....
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    PUPEK: Mno hlavne u pneumatik bych mel celkem obavu z toho, cim vsim byly vylepsene a cim si muzes kontaminovat prostor, kde stravis dost casu..
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    MATT: jo to nevim, nejsu stavební inženýr. já se enom zamýšlím nad alternativama a jejich efektivitou.
    DAW
    DAW --- ---
    Dneska je Den Díkuvzdání.
    Kdyby to náhodou někomu uniklo.
    Vím, že je to cizí svátek, ale myslím, že to nevadí.
    Měli bysme ho imho slavit taky. Aspoň jednou měsíčně :)
    MATT
    MATT --- ---
    kolik tak predpokladate, ze se do okolni zeminy naakumuluje tepla?
    MATT
    MATT --- ---
    DOKKTOR: kam se dava hydroizolace?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    tak ony ty pneumatiky primárně slouží jako levná a trvalá varianta opěrné zdi v této zemljance. zemina za ní akumuluje teplo stejně dobře jako ta v gumách. čili podlě mě nejekonomičtější (i když ne uplně ekofriendly) je naskládat betonové panely a za tím už jen terén.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PAVEL_BRODSKY: jo a pak to ztvrdne nez se do toho znovu dostane voda a rozpadne se to? takze na pytlu nezalezi a kdyz je to v suchu tak se muze klidne rozpadnout?
    PAVEL_BRODSKY
    PAVEL_BRODSKY --- ---
    OGMIOS: Ten pytel vlastně jen drží tvar zeminy, než si "sedne" udusáním. Pak je možné to buď rovnou zaplácnout omítkou, nebo ty pytle v případě PET rozřezat, aby na nich ta omítka držela. Těch způsobů, jak se s tím zachází, je víc. Superadobe, například - cpe se do dlouhých PET pytlů polotekutý materiál z jílu, písku a případně cementu či vápna v různých poměrech a pak se to právě dusá. Vnikne pak utemovaná obrovská vepřovice, kterou můžeš právě i různě zatáčet, takže máš hezký kulatý tvary domečků.
    PUPEK
    PUPEK --- ---
    PAVEL_BRODSKY: DOKKTOR: no já jsem se ještě žádnýho hutnění pneumatik neúčastnil, ale co jsem tak slyšel, tak to trvá půl hodiny až hodinu a když si představim, že bych to měl dělat sám nebo s pár kámošema, tak je to práce tak na rok
    Na ty gabiony se chci zeptat ještě profíků, ale z mýho amatérskýho pohledu mi přijdou lehce montovatelný, stabilní a pokud se prohřejou kameny, tak by to vzhledem k hustotě materiálu mohlo být v pohodě, i když jsou tam vzduchový mezery ne? i ty mezery se utahujou drobnějším štěrkem. no a řekl bych, že i variabilita rozměrů je celkem slušná, a jejich propojování je uplně v pohodě - http://www.gabions.cz/gabiony_svarovane.html
    Jinak si uplně nemyslim, že jednim baráčkem z pneumatik zachránim přírodu, takže na ně koukám spíš jako na tu pracnější variantu a hledám něco jednoduššího
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    OGMIOS: já se v tom teda tak neorientuju, ale pytel sem měl namysli třeba to superadobe - nevím jakou to má žiovnost, ale šlo hlavně o ilustraci faktu, že do všeho musíš nadusat nejaké akumulační medium - nejčastěji hlínu - a tím pádem je asi jedno, do čeho dusáš - samotný gabion je plný vzduchu.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DOKKTOR: nepochopil jsem to s tema pytlema...prece pytel se docela rychle rozpada. at uz ten plastovej kterej diky UV je pristi rok jak pavucinka a nebo i ten jutovej diky vlhkosti. tak jaka je na to technika aby to vydrzelo treba 20let?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    gabion mně přijde pro tyto účely až moc "prázdný" - málo masy, hodně vzduchu - leda mezi to hutnit hlínu - tzn zas se neco musí hutnit, takže je asi jedno esi do plojmatiky nebo gabionu, nebo do pytle ....
    PAVEL_BRODSKY
    PAVEL_BRODSKY --- ---
    PUPEK: Akorát nevím, dají se pořídit i menší rozměry těch košů, nebo se to už musí vyvazovat? Jestli dají, tak je to vážně dost dobrej nápad, protože pak si uděláš z hlušiny kvádříky a nazdar hodiny. Pokud ne, vyvazovat dvě sítě a držet rozměr pomocí kameniva by vlastně taky šlo. Nicméně, systém earthbagů mi přijde ještě jednodušší, protože ani pneumatiky, ani drátěné koše či pletivo tak dobře neuskladníš jako "ta hromada hadrů na té paletě vzadu v rohu". :-)
    PAVEL_BRODSKY
    PAVEL_BRODSKY --- ---
    PUPEK: Sorry za svahilštinu.
    Předmět hovoru v jednotlivých větách:
    první čtyři - pneumatiky,
    zbytek - gabiony.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam