• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    ATRY
    ATRY --- ---


    ..nevíte zda se dá něco takovýhleho koupit zvlašť?..
    ..nebo nějakej tip na jinou vychytávku proti ukopnutí kotníku..

    XSYS
    XSYS --- ---
    BIRK: Závist závist. Tak hlavně, že máš dobrý pocit :D S tím se Ti bude určitě radostněji jezdit.
    BIRK
    BIRK --- ---
    tak jj uz mam novy kola 12'' podle miba nejaky PROFI...a musim rict ze rozdil tam cejtit je...jizda je plynulejsi ale co se tyce "usetreny energie" si fakt netroufam rict
    BIRK
    BIRK --- ---
    hele a jeste dotaz... Jak vysoko jste nad zemi? Myslim ram...je jasny ze se to odviji hodne od druhu plaste ale tak jako tak jsem nameril 4cm na nejnizsim miste...prijde mi ze se mi trochu prohyba ram...ale ne nijak extremne...
    Btw mam mibo courage
    XSYS
    XSYS --- ---
    BIRK: Už vím, co myslíš. To budu měnit, až se mi rozhrkají tahle ložiska. Já to neobjednával, ale kupoval to v jednom obchodě tady v Praze. To jsem ještě nevěděl, že tomu takhle propadnu.
    BIRK
    BIRK --- ---
    no ono je proste vic druhu kol jako rrafku a lozisek... jsou zakladni, ktery predpokladam mas taky, pokud si pri objednavce nechtel jiny...no a pak jsou profi, ktery maj technicky loziska a vice dratu ve vypleti... prej je to sakra rozdil...ale to prej jsem slysel od prodejce...takze si to nejdriv chci overit nekde jinde
    XSYS
    XSYS --- ---
    ad 16,12: Na 12,12 jsem zatím nejel, mám jenom Crazy. Nedokážu si ovšem představit, že bych denně najezdil 8-16km v předklonu. Mám 180cm a Crazy mi vyhovuje akorát. Nebolí mě záda jako třeba z kola.

    ad upgrade: Nevím, jak to myslíš. Já jsem udělal celkem 2 upgrady: místo původních plášťu mám Schwalbe Big Apple a brzdy jsem také vyměnil na nějaká lepší Shimana. Rozdíl je znatelný. Ale mých 16km denně je asi extrém, takže pokud jezdíš v menší míře, upgrade třeba bude zbytečný.
    BIRK
    BIRK --- ---
    cus chtle jsem se zepotat zda nekdo upgradoval na kola profi...konkretne 12'' a jeslti v tom citi rozdil...

    dalsi otazka je ohledne kolobezek typu 16'' + 12'' kolo (model CRAZY) a 12''+ 12'' kolo (treba Courage) jestli v tom je citelnej rozdil pri jizde...

    BIRK
    BIRK --- ---
    W3R: presne tak :D a bundu od warmpeace :D
    W3R
    W3R --- ---
    ok, "dobry" znamena "vazim si toho ze mam blatniky" :D
    BIRK
    BIRK --- ---
    slunko je, nad nulou je... :D znamka 3 neboli dobry :D za mesic se to doufam hne na chvalitebny :D
    W3R
    W3R --- ---
    taky uz sem parkrat vyrazil, ale dobry bych tomu nerikal .)
    BIRK
    BIRK --- ---
    tak zzas na kolobce...pocasi dobry...
    XSYS
    XSYS --- ---
    HASH: Nevermind.
    HASH
    HASH --- ---
    XSYS: o tom slysim poprve
    XSYS
    XSYS --- ---
    HASH: Nečetl jsi náhodou kdojegay.com, když ještě fungovali?
    HASH
    HASH --- ---
    CLOOTH: "spousta zajmovych skupin ktery maji vice ci mene pseudopoliticky podtext, kteri to brzdi..."

    muzes mi dat nejaky priklad ?

    cisla z mest, kde byl zaveden mytny system, ukazuji jen mirny pokles dopravy v centru (10-20%) za cenu obrovskych investic a buzerace lidi

    bohuzel jsou podobna temata natolik komplexni (selska logika nestaci, musi se do toho zapojit sociologie, psychologie, ekonomie), ze lid vzdy zvoli to horsi

    resenim neni omezovat, ale nabidnout alternativu - dokud to v MHD bude smrdet, budou v ni jezdit houmlessaci a pohybovat se kapsari, tak v ni vic lidi proste jezdit nebude

    to co navrhuji ekozmrdi z automatu, ze zelenych, protestanti proti blance, za cistsi ovzdusi apod., je jenom zavist prevlecena v zelenem havu, ktera povede k vetsi nasranosti lidi obecne na ukor male zajmove skupiny plne zakomplexovanych chudaku

    za penize na mytny system se da udelat MNOHEM vice pro prahu bez aut, akorat to nebude jedna zakazka, nebude to videt na prvni pohled a bude se to blbe merit => politicka sebevrazda ve state, kde 35% volicu da hlas paroubkovi
    CLOOTH
    CLOOTH --- ---
    XSYS:
    ad. zmirnovani dopravy - je to sice OT, ale pokud by v Praze byl zavedenej londynskej mytnej system, nic by se nestalo (myslim tim centrum). Tenhle problem je resitelnej, ale bohuzel exsistuje spousta zajmovych skupin ktery maji vice ci mene pseudopoliticky podtext, kteri to brzdi...

    ad uzemni plan - jdi se podivat na novy uzemni plan. Dostal me napriklad vybudovanim tramvajove linky na trase dvorce - budejovicka (na budejovicky byly tramvaje, ale asi pred dvaceti lety se volne transformovaly v parkoviste...)

    a co se tyce MHD - maji totalitarni system slouzici k eliminaci zakaznika = cestujiciho :)
    XSYS
    XSYS --- ---
    {$reply BIRK|27297630}: Akorát auta popojíždějící v zácpě nejsou zrovna rekordmanem v rychlosti. Včera jsem měl takovou lehce škodolibou radost, když jsem jel do čajovny a cestou potkal na Klárově pěkně a výrazně oblečenou slečnu, co nastupovala do tramvaje. O pár chvil později projížděje kolem Újezdu viděl jsem ji zas. A to jsem ani nikterak nespěchal...

    To, že si nežijeme špatně není argument pro to, abychom se nesnažili něco zlepšit. Problém Prahy tkví v tom, že je malá a pouštět další auta do centra není úplně vhodné. Proto taky doufám, že Blanka dopadne dobře a reálně uleví Praze od aut. Bohužel celou Prahu asi stěží podtunelejeme, takže bude potřeba najít další řešení, jak zmírnit provoz aut v centru (ne ho zrušit). Jedním z nich by mohla být právě lepší infrastruktura dopravní sítě (která už je i tak dost dobrá) a promyšlenější územní plán, který s onou infrastrukturou souvisí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam