• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    muj nazor, stupatko je od toho aby bylo zespoda odreny. na tereny jsou kolobky s odpruzenou vidlici apd, ale to je pro blazny co na tom sjizdej skaly. 90% lidi zvlada na mibu jakoukoliv lesni cestu - se kouknete na youtubko -> https://www.youtube.com/watch?v=9m_lMIJ0Ot4 nebo https://www.youtube.com/watch?v=XPiqppFKs6g. naopak clovek oceni ze se na asfaltu nenadre - rozdil mezi 5 a 10cm stupatkem je v tom, ze na 10cm nadřepuješ dvakrat tolik, takze budes po stejne ujete vzdalenosti dvakrat vic unaveny/a (uz nevim komu pisu).

    taky hraje roli geometrie stupatka, na yedoo je sice vetsi svetla vyska, ale kdyz uz se zarazis, tak si kvuli stojanu das na hubu (ale to je v poho, on stejne do pul roku sam upadne) zatimco na jiny kolobce jen budes mit vycitky, ze je o skrabanec vic.

    yedoo jsou naprosto hranicni kolobky s cenou srazenou uplne nadoraz, cokoliv levnejsiho je o zivot. nejsem kdovijakej odpurce, taky jsem chtel porad City, ale nesmiril jsem se s tim, ze se stupatkem nic nesvedu (i kdyz nyni intrea nabizi tuning kdy snizi svetlou vysku) novy yedoo jsou zase o poradny kus lepsi, ale cenou uz je to zase jinde (nebo bylo kdyz jsem koukal naposled) takze je rozdil oproti poradny kolobce jen par stokorun. v neposledni rade je taky rozdil mit 13 kilovyho mezka, nebo stejne velkou kolobezku od kostky/miba co ma kolem 9kg.
    CHIMERA07
    CHIMERA07 --- ---
    Fuuuu,dekuju všem za názory,ted nevim,jestli v tom mam vetsi pořádek ci guláš :D. Ale asi je to nejlepší otestovat osobně. Jinak na tu nastavovaci yedoo jde koukala,ale prijde mi,ze je to vec,která se akorát tak muze rozbít (mozna se mylim).

    Jinak chápu vaše nadšení,dnes jde otestovala dve "no name" kolobezky a je to supr zážitek ;)
    KYN
    KYN --- ---
    KEJML: Máme doma starou i novou City a je to rozhodně rozdíl. Stupadlo je o něco níž, ale hlavně to už má pořádný ložiska a brzdy. A taky je o cca 1500 dražší, než starej model :)
    KEJML
    KEJML --- ---
    SUZANKA: Ok, já v tom nemám vůbec přehled, jen jsem si na podzim dělal drobný výzkum, když jsem o nákupu koloběžky uvažoval, při kterém jsem narazil na tohle info, že s Yedoo už to není tak zlé, jak to bývalo :)
    Osobně jsem měl půjčenou nějakou prastarou koloběžku neznámého výrobce, na který jsem dal jednou i 27 km, ale vlastně nevím, jestli měla stupátko nízko neby vysoko.
    KYN
    KYN --- ---
    Podle mě, pokud jsou v požadavkách uvedený lesní cesty, tak příliš nízký stupátko neni uplně dobrý. Mně zas City vyhovuje, protože neškrtá o každej hrbol/kámen/kořen. Nejsem žádnej sportovec a výlety kolem 15 km mi jdou s yedoo city uplně vpohodě (a to mam tu starou).
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    takhle soupis meho zebricku kolobezek podle vysky stupatka
    1misto: Mibo + K-bike =nejnize ze vsech dostupnych na trhu
    2misto: Kostka
    3misto: yedoo
    4misto: detske kolobezky s 8- 10cm od zeme
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    u pri trase 5km je znat vyska stupatka na celkove unave jezdce -deti jsou dobrym "merakem" a nemocni take...

    = to co si dnes pri sportovani neznicite / neopotrebite v 60letech jak kdyz najde:-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    KEJML: stala jsem na tom u nas v u nas v cyklo servisu - majitel me ma celkem v oblibe i kdyz nevim proc:-) tak mi ukazoval svoji od yedoo za 4500 prave dve vysky stupatka nastavil to na to nizssi a stejne je to moc vysoko (ale uz je to niz nez u detskych)- ale ja jsem revmatik kazdy milimetrik mi pusobi primo bolest ne jen namahu navic.... Kostka ma kompromisni stupatko podle meho soukromeho nazoru = pro Ty co neradi drou spodek

    ale one seto mozna nezda ono ty trubky dooost vydrzi i kdyz obcas trosicku odrete barvu
    KEJML
    KEJML --- ---
    SUZANKA: Nejsou ty poslední modely, u kterých lze volit ze dvou výšek stupátka, už lepší? Osobně jsem na tom tedy nestál...
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    SUZANKA: to stupatko je v pohodě :) aspoň si člověk víc zacvičí :-D
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    SUZANKA: to mi na mnoha místech přijde jako výhoda :)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    MORKANT: zvladne ale nadre se - yedoo maji zbytecne vysoko stupatko nad zemi...
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    CHIMERA07: kvuli cene bych doporucila jit na Aukro

    koupili jsme pro Sestru

    Koloběžka Kostka - Street racer (4942344183) - Aukro - největší obchodní portál
    http://aukro.cz/kolobezka-kostka-street-racer-i4942344183.html

    + 600 za novy =delsi predstavec +max 500 za blatniky
    celkove nas vyjde maximalne na 3425 kc - doufam ze toto je prijatelna cena i pro ouradu

    vrele doporucuji aspon kostka firma vyrobce - lepe "k-bike" nebo dokonce slavne "mibo" (tohle jsou drazssi kolobezky)

    uz kvuli loziskum v naboji kol
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    CHIMERA07: hill fun za 4500?
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    CHIMERA07: podle mě přibližování po Praze i lesní cesty zvládne i yedoo city, s mushingem nemám zkušenosti.
    CHIMERA07
    CHIMERA07 --- ---
    Obracim se na vás s prosbou o radu,rada bych si pořídila kolobrndu-aby zvladala asfalt (priblizovadlo do práce po Praze), a lesní cesty,popřípadě velmi rekreační mushing. Vim ze zadna kolobezka nesplní všechny moje požadavky,ale aspoň castecne. Další error je plat státního ourady ;). Přemýšlela jsem nad koskou hill, ci yedoo mezeq-u něj se mi cena libi mnohem vice než u kostky.

    Za jakoukoli dobrou radu budu rada :) předem dik
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    LOL
    NANUQ
    NANUQ --- ---
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    MIKROM: jeee copak to je? krom viditelneho:-) Maminkovska kolobezka napadne jako nazev me.
    jak se to jmenuje oficialne? - kde se da koupit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam