• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    SOARSS: Vzpomenes si jak dlouho to bylo po zakoupeni?? Pokud dele nezli 2 roky ziskaji i moje sympatie:-)
    SOARSS
    SOARSS --- ---
    jj, board u Gravity kolobezek je super vec! Bezpecny, noha opravdu nesklouzne (at prsi nebo je blato) a spodni hlinikovej plech prave chrani ram proti otluceni. Vahy bych se nebala, zatim pod nama zadnej board neprasknul (sice sme asi jina vahova kategorie, ale kluci na tom dost prasej a skacou). Jinak co se tyce reklamace u Gravity, vzdy bylo vsechno bezproblemovy!! jednou sme meli vadnej ram, kterej rupnul u vidle, stacilo vyfotit, a obratem nam poslali novej.
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    SUZANKA:
    to dřevěný stupátko je přišroubovaný k rámu a zespoda po stranách kde přečnívá je natlučenej hliníkovej plát.
    přijdou mi ty stupátka co dělá gravity dobrý , jelikož jsou delší než je obvklý a člověk když jede třeba z kopce, tak si tam dá pohodlně nohy za sebe a taky na tom drží boty za každejch podmínek

    jinak já nejsem strojař, ale (kdyžtak mě opravte) když něco neprůží, neznamená to že to nemůže prasknout
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SUZANKA: samozřejmě i tobě děkuji :)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    KID_MCHUTT: *premyslim*
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    KID_MCHUTT: Tak ta Crazyna by i s 10-15% byla opravdu v poradku:-) + zaruka prave na ram 5 let

    Ten kick bike ma nizsi nosnost nez mibo crazy - a pripada mi ze zbytecne vysoko stupatko?? to zalezi na tom co chces jezdit za trasy ci tereny:-) bezna zakuka byva 2 roky = tuhle firmu nevim tak se na zaruku preptat pred pripadnym kupem:-)

    M10 gravity: Tahle se me hooodne libi- ale vse ma sve ale:-) na te sve mrnce velamosce mam "plastove stupatko" ja vazim 52 kg cili je to ok = pro me by byla bez vahani na tereni sjezdy skvela:-)
    Ale s tvoji vahou bych si to jejich "drevene zpevnene" stupatko radej otestovala jaky z toho mam pocit....
    plus spis je delana do terenu tak s tim pocitat = na normalnich cyklotrasach se zbytecne clovek nadre s takovym strojem..
    zaruka
    = tuhle firmu nevim tak se na zaruku opet preptat pred pripadnym kupem:-)

    ps pokud si to ze skoly pamatuju spravne tak nam rikali ze umalych veci jako jsou kola auta a mensi lode to byva dvojnasobek udavaneho maximalniho zatizeni...
    rozumejme: dvojnasobek uz nam tu vec ponici pokud to budeme delat trvale - dlouhodobe (ale vysatrala jsem to v pameti - ruku do ohne bych za to nedala)
    proto prave testuju realne zateze:-) a dokonce kdyz o tom premislim tak ta velamoska by to potvrzovala
    otec vazi 110-120kg a udavana nosnost je 50kg
    a ano po pozorovani jak se chova kostra kolobezky mu ji nepujcuju:-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    XINDLX: Podle praktyckych testu reality = jak jsem psala kg meho otce 110-120kg osoba....

    tak me fascinuje ze kdyz on stoupne na Velamosku (detska nosnost do 50 kg)
    tak tahle mrnavka (ktera nema ani jekly jako mibo!)
    se lehce prohne a jede bez problemu = zde by amortizace jednoznacne probihala.

    Kdyz ale otec stoupne na mibo Master 16/12 kolobezka se ani nehne. TO ME ZAUJALO

    pri obchodovani ivalid. voziku byl prodejce poradny kus chlapa adhadem 160 kg on se zajima o kolobezku pro svou zenu a inval vozik mi privezl osobne na odzkouseni v mych domacich podminkach....

    Tak jsem mu vnutila ze se projede na mojem Mibu Master.....
    Kolobezka se opet ani nehnula!!! - vyskove tim myslim a ram nepruzil ani malinkato! = ani 1 mm.

    Takze ted mam dost jistotu ze i 200 kg da:-)a mam kamose ktereho casem donutim aby mi to potvrdil (kamos ma 195kg) jenze dostat ho z bytu dolu na chodnik to je ukol pro psychyiatra - hehe anebo povoden treba:-)))
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SOARSS: super, dík za info :)
    SOARSS
    SOARSS --- ---
    KID_MCHUTT: Akorat doporucim pred navstevou Bohdalce zavolat Vaskovi Liskovi, a domluvit se aby tu nekdo (a co se tyce Kickbiku tak nejlip on sam) byl. Nefunguje to tu jako klasickej kram. Nicmene m10 tu myslim nemame, z Gravity tu sou jen nase Iron Colsy (na kterych jezdime DH, 19,5 kg :) Mushing pro a mozna PulkaR. Ale klidne si je vyzkousej, radi Ti je pujcime. Co se tyce Kikcbiku tak myslim kluci tu maj slusne zastoupeni vetsiny modelu!! Urcite Ti ktomu reknou vic, a jak psal XindlX neni problem se tu na kolobezkach projet, vyzkouset.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    XINDLX: ...jen co mi sundají sádru :) ale jo, chystám se tam :)
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    KID_MCHUTT: když si zajedeš na bohdalec, tak neni problém aby ses tam na ní projel a vyzkoušel jí
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    XINDLX: tak ono 5kg rozdílu na 160kg jezdci už není tak hrozné (a ještě se mi líbí design té koloběžky ;)) obejdu si krámy, kde je mají a podívám se ještě zblízka (jeden mám u práce, druhý krátkou zajížďkou, aspoň si vyzvednu nad Bohdalcem tu kešku, co mi tam straší)
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    KID_MCHUTT: nevim jak mibo a kickbike, ale na M10 můžeš skočit z 10ti schodů a ten rám to vydrží, ale zase je to vykoupený tím, že je těžší
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SUZANKA: trochu se bojím, že ta rezerva bude někde v řádu 10-15% (taky jsem před mnoha lety studoval strojařinu :)) - výplet se dá asi řešit snadno, ale bojím se o pevnost rámu - udávaná nosnost je statická nebo dynamická při nějakém přetížení? (přeskok přes obrubník, atd) Představa letícího Kida poté, co se zlomí rám, mě nenaplňuje štěstím ;)

    zatím přemýšlím nad tímhle:
    KICKBIKE CRUISE MAX 20 - Koloběžky - Kickbike.cz
    http://www.kolobezky-kickbike.cz/cs/kolobezky/kickbike-cruise-max-20-7
    nebo
    M10 BASIC - GRAVITY SCOOTERS
    http://www.gravity-kolobezky.cz/?product=m10-basic
    nebo
    Koloběžka Mibo Crazy
    http://www.mibo.cz/kolobezky-mibo/kolobezky/crazy-16-16

    (v tomhle pořadí)
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    SUZANKA: podle čeho soudíš, že vydrží 200kg?
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    KID_MCHUTT: Podle meho nazoru stoji za uvahu hodne i mibo.... Maji levnejsi nektere varianty ze svych kolobezek v porovnani s Kick bike myslim

    ps co se tyce nosnosti - mibo master ma v predu kolecko 16 a vzadu 12 a vypletove draty jsou rozhodne silnejsi nezsli u detskych kolobezek velamos (udavana nosnost do 50kg realna nosnosnot kolobezky je ale 85kg bez amortizace:-) )

    jako strojarka vim ze vsechny nosnosti jsou udavany jeste s rezervou - proto mi i ta detska funguje pro me...

    Mibo master jsem podedila po Tatinkovi (110-120 kg)
    A prave se mi fakt libi ze u toho miba bych si troufla na to postavit klidne i 200 kg cloveka, opet se domnivam, ze by o fungovalo bez amortizace:-)
    SOARSS
    SOARSS --- ---
    KID_MCHUTT: nz, urcite ti k tomu rad rekne vic... za optani nic nedas :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    MIKROM: tak s mojí vahou se do většího terénu ani nechystám :) možná až budu mít aspoň o 40 míň :D
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    KID_MCHUTT: stále je potřeba počítat, že pokud není terén z kopce, tak koloběžka v terénu opravdu nejede. spousta lidí pořizuje koloběžku "do terénu", hlavně ať to má vysoko stupátko, a pak zjistí, že maximem je nějaká šotolina, nebo polňačka..
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SOARSS: skákat ne, spíš do terénu typu Praha + místa rozumně sjízdná na kole. Dík, podívám se na ty kickbike a kdyžtak mu napíšu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam