• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    Koloběžka velmi negativním způsobem ovlivnila můj život. Pokaždé, když někam musím jít pěšky, připadám si pomalý, neohrabaný a propadám pocitům nudy a depresím.

    pro nejčastěji hledané informace mrkněte na nástěnku!, mapa koloběžkových akcí zde.
    rozbalit záhlaví
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    ANNONKA: posledni co se kolobezek tyce: celkem noramlne se lidi nauci behem jizdy vymenit nohy [cca behem prvniho tydne jezdeni se to da zvladnout- takze pak taky cvicis rovnormerne cele telo, ale to vubec nema nic znamenat tahle moje poznam - myslim to jen iformacne :-) , Ty potrebujest styl chuze jak pises, moje zkusenosti rikaji ze casto nase telo umi samo poznat co potrebuje. Takze bych se na Tvem miste toho pozadavku na chuzi drzela zuby nechty. Nejlepe sama vis (odhadnes) co ti skutecne pomuze.

    PS: O de me mas asi 150 palecku "up", moc se me libi ze si chces svoji mobilitu cvicenim zachovat co nejdele v nejlepsim stavu. Na me to shaneni lopfitu takhle pusobi. A jelikoz ja osobne vedu boj o mobilitu se svym zdr stavem uz dlouhe roky, tak samozrejme fandim kazdemu "hrdinovi" ktery ma podobne nevzdavajici se pristup.
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    ANNONKA: Ja jsem si to myslela, ten lopfit je skutene unikatni prave tim style pohybu chuze.
    a stejne jako ja se svymi problemi mam vse testovano a na milimetry vyladeno, protoze musim. Tak z toho sameho duvodu jsem si myslela ze mnou uvedene odkazy by nemusely vubec vyhovovat, prtoze prave nesplnuji "zadani": ten styl pochybu chuze.
    Osobne jsem rada ze info muzes "poslat" dal do sveta, tak snad to aspon trosku pomuze nekomu dalsimu.
    PS kdybych pri svem brouzdani po jizdnich novinkach narazila na neco podobneho dam vedet, ale za dobu co sleduju situaci elektro jezditek i invalidnich elektro vozicku Lopfit je jediny ktery umoznuje uzivateli "chodit"
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    Ps v ramci hledani lopfitu predpokladam Ti jako pomoc stacilo naji nazev vyrobku, pokud ne tak pripojuji odkaz na lopfit prodejce
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    SUZANKA: No jo, jenže mě by se líbil ten pohyb co je chůze a NE se odrážet jednou nohou, chůze je souměrná skrz páteř, zdraví v mlhách dávnověku mám taky,.... ano tvoje jsou koloběžky, malé, skladné, přenosné případně převozné v autě nebo MHD.
    Já bych chtěla "dojít" do 6 km vzdáleného městečka více méně po rovince a pak se zase vrátit. Že si "náš kopeček" vytlačím je mi jasné :-) Potřebuji chodit a tohle by bylo zábavné, po svých už těch 6 (12) km nedám :-(
    O ubývání kapacity baterií vím, máme samodomo náhradní zdroj (konec světa, výpadky proudu, oběhové čerpadlo..), dnes bychom jej asi koupili, už to lze, máme za ty roky už druhou sadu baterií....
    ALE DĚKUJI ZA VYČERPÁVAJÍCÍ INFORMACE, vím komu je předám a kdo je ocení :-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    ANNONKA: To co pouzivam je: moje pomucka

    no a tohle vazi 14 kg vcetne elektro motoru a bterie - ktera je uvnitr v ramu.
    Takze kdyz se vypne da se s tim do odrazet a dojet trebas na nejblizsi autobusovou zastavku - se skladacima riditkama me vezmou i do autobusu celkem bez kecu, a v nejhorsim pripade to 14kg dokazu jeste porad oddrit sama [mam obtiznou zdravotni situaci]

    Bohuzel to moje jezditko se uz v cechach koupit neda :-( = takze tim se nenech nalakat urcite, ja jen na zkusenetostech s nim muzu dat nejake info o tech baterkach a upozorneni na situaci ze se jezditko vypne nekde venku pri cestovani

    ZAROVEN chci upozornit na odlisne pneumatiky u toho jezditka freego oproti lopfit
    lopfit ma viditelne klasicka cyklo kola s vypletem = ma uzsi a tensi plaste nez ty kola na freego = jezdim stejnym bordele jako drive na bezne kolobezce dokud to slo a kolobezce jsem propichnute kolo opravovala cca 1x kazde 2 mesice = cca 6x rocne = behem 4 let cca 18 oprav
    a tomu freego jsem nemusela behem 4 let ani jednou!!! =nevim presne co za plaste tam je ale kola dofukuju klasickou pumpickou.
    0 pripadu propichnuti duse na 2115 km jizdy - [a to se nepocitaji km ktere jsem odmakala behem tech 4 let vlastnim odrazenim se, kdy me vypnula baterie]

    DALSI extremne dulezity udaj u elektro jezditek je: "Maximum Climbing Angel" - uprimne me osobne dost stve ze vetsina prodejcu tento udaj [maximalni stoupani kopce ktere jezditko zvladne] neuvadi!
    u freego to je : ≤25 Degree
    testovano na useku
    prevyseni na teto trase cca 180 m na delce 5.6 m rika jak je to velky kopec
    Dle parametru nove melo jezditko freego dojezd 40 km po rovince.
    Prvni 2 roky pouzivani se dalo na to jezditko spolehnout ze me tam vytahne. Posledni 2 roky uz ne. [setrim na vymenu baterie :-)]

    Tohle se me libi u toho lopfit -u = ze viditelne vymena baterie bude cca 20x jednodussi nez u toho pro srovnani uvedeneho freego - ktery ji ma zabudovanou dovnitr ramu - a bez zacplaceneho odborneho servisu nemam sanci bateriii ani vymontovat -uz testovano :-)
    Ten lopfit to bude mit mnooohem jednodusi diky umisteni nad zadnim kolem.

    Ja protoze se bez elektro pomucky neobejdu ted premyslim i o porizeni uplne nove pomucky
    uplne nove pomucky
    Dojezd ma fakt super! - na riditkach funguje tempomat myslim = a cenove to vazne ujde
    Konstruce hlinikova slitina s oceli = odlehcena konstruke i s baterii a motorem cele to ma si 17 kg
    Ale je mi jasne ze timhe asi nadseni nebudete protoze to je proste jiny system - ten lopifit je ve svem principu jak se pouziva bezvadne unikatni
    to co uvadim ja jsou "obyc elektro" kolobezky.
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    ANNONKA: Pekna vec ale bude to vazit hodne odhaduju dobrych 18kg a jak pise xaero bez elektro motoru a baterie by to asi ani neslo pouzivat
    K elektro vozitkum ted pouzivam uz ctvrty rok a pozor kapacita baterie kazdy rok se snizi = cca po tech 4rocich mam porad jeste cca 50%puvodniho dojezdu a pozor musim to pouzivat jen na rovinkach - do kopce se vypne
    Kdokoliv kupuje elketro jezditko mel by technicky pocitat i se situaci ze mu baterie vypne nekde po ceste, me prijde nejpraktictejsi vozit s sebou nabijeci kabel
    KAERO
    KAERO --- ---
    XINDLX: to ma elektromotor... jsem si rikal jak to muze utlacit. pakarna :)
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    XINDLX: ANO!!!!!!!! DĚKUJI!!!!!!
    TO JE ONO!!!!!!!!!!!
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    ANNONKA: myslíš tohle?
    Lopifit - A Treadmill On Wheels! | Euromaxx
    https://www.youtube.com/watch?v=b_L4QMOvH2o
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    ANNONKA: tak pak sem pošli výsledek, tohle vypadá zajímavě, nemusel by se toho bát třeba ani otec :)
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    MIKROM: JO to je skoro ono, tady to mají jako sportovní (hravé) , ale já viděla nevím kde cestovní verzi - mezi většími koly byla plošina skoro metr a ta šlapadla byla její součástí a ten člověk jen tak jako lehce šel a přitom jel poměrně rychle. Ale díky převeliké, aspoň vím, na co gůglowiki ptát. DĚKUJI!
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    ANNONKA: a googlila jsi stepper bike? To vypadá jako ono, ne? https://youtu.be/gcredix5HaU
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    Asi si budete myslet, že jsem mimo, ale nevím koho jiného se zeptat a vy tu máte přehled...
    Jak se jmenuje stroj a koly jako jízdní kolo a mezi nimi místo pedálů je dlouhá plošina s pedály jako stepper (či jak se to píše). Člověk na tom v podstatě kráčí a převody to ženou slušnou rychlostí kupředu. Neumím to líp popsat, třeba vám to někomu něco připomene a poradí mi.
    Do... tmy mě prosím neposílejte, raději k někomu kdo ví o čem mluvím a mohla bych to vidět jinak než na videu
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    LOJZEE: to je pavda tak neporadim a jeste pozde..
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    SUZANKA: dik, to bylo na Vanoce :)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    LOJZEE: je mi lito osobni zkusenosti tohoto typu nemam zadne poradit nesvedu... = ergo na poradu bych zkusila veloramu tam se vyznaji v mnoha vecech opravdu praktickym zpusobem, tak mozna i v tehle "hlinikovych"
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    ahoj, znama chce jako darek darovat detskou freestyle kolobezku, muzete poradit s techto dvou? pripadne podonou ve stejne cenove kategorii?

    Freestylová koloběžka SOKE GO Black :: Online prodej sportovních potřeb a dětských kol značek Dino Bikes, Denver a Toimsa
    https://www.holidaysport.cz/p/freestylova-kolobezka-soke-go-black?fbclid=IwAR0zG_rVyWsTYbK7_63vhp_jjXtAevCs4DMo44TLGclMbPQzPofP8zj_4tA

    Freestyle koloběžka Street Surfing Torpedo Black Core - Scootshop.cz
    https://www.scootshop.cz/street-surfing-torpedo-black-core-freestyle-kolobezka/?fbclid=IwAR0mZBqxb7YQmDv2TWtda3QToW3asyfcq_bv-MAujZAXn0k82REGqsoCVSI

    Freestyle koloběžka MOVINO Stunt NITRO Red - SKITT.cz
    https://www.skitt.cz/freestyle-kolobezka-movino-stunt-nitro-red/?gclid=CjwKCAiA78aNBhAlEiwA7B76p0SbJiTnrNOZcHdLiLWFyCzD7vnE_ib8F7264rWfjfAhZ_UEnTP0CBoC7YAQAvD_BwE&fbclid=IwAR1mfwmZHkEsiyL6vUxOYpPlZ8PEyNCU5OAJf5FEJla-0kuwZQxjyezdT1U
    LU_UCA
    LU_UCA --- ---
    SUZANKA: Děkuji za radu
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    LU_UCA:
    ja mam rada schwalbe jako kvalitnejsi pneu
    eshop jeden

    = psala jsi ze mas
    16x2.125

    = to mi prave i prozrazuje ze plast mas sirsi =( mam stejne kolo na kobezce vepredu)
    kdyz koupis jiny plast= bude potreba zmenit dusi= aby to pasovalo = pokud by jsi chtela plast z ukazky potrebujes pak k plasti dokoupit dusi 16x1.35
    = oni to vzdycky na tom plasti pisou co potrebuje do vnitr..
    LU_UCA
    LU_UCA --- ---
    SUZANKA: Sama se divim, že se to nestalo dřív. Vše je komplet jak jsem jí koupila z druhé ruky. Pán tam synkovy dal akorát lepší brzdy a tohle se stalo taky cca po 2 letech co jí mám a jezdím všechno přes město,louky, lesy. Jenom mám trochu širší záběr činností, že tohle nestíhám sledovat, takže nějakou představu o značce apod. nemám
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    LU_UCA: na tehle vecech se nevyplati setrit = kdyz koupis drazssi "podrazky" aneb plase/pneumatiky mnohem dele na nich budes spokojene jezdit = kdyz priplatizs za vychytavky=nebudes resit defekty pri jizde

    ja vzdy bya holka z lacineho kraje = prumerne defekty 4/6(propichnuti kola po ceste) rocne drive
    a pred trema rokama jsem poprve koupila kvailitni plaste= he jezdim na nich spokojene 2 roky bez defektu(coz je jasne i o stesti) = doporucuju koupit si drazsi=clovek byva spokojenejsi
    LU_UCA
    LU_UCA --- ---
    Ahoj všichni.... máte typ na nějaký e-shop, kde koupit něco rozumně cena/výkon?(mám 16x2.125) Potřebuju si vyměnit prasklou duši, tak si řikám, že bych si udělala radost a vyměnila komplet obě i s pneu. Už jí potřebuju zase vytáhnout, když je tak pěkně.
    CROSS
    CROSS --- ---
    ANDREJKA: vozil jsem (na kole) červenou blikačku nacvaklou na přilbu už tak před 12 lety, ještě, než to bylo cool. Nějakou obyč blikačku s klipem na takovým tom plastovým pásku, co se tím nastavuje obvod hlavy. Klasická cyklopřilba. Samo jestli nosíš přilbu, co nemá tuhle součást viditelnou nebo ji vůbec nemá, tak to nejde.

    Moje výbava je již staršího data, takže asi nic konkrétního nedoporučim, ale co jsem naposled koukal v Decathlonu, jejich blikačky klipy mají a dají se tak nasadit třeba na rukáv nebo na zadní kapsu kalhot.

    U pasivních prvků je to asi jedno, každopádně bych to umisťoval spíš výš, hlava a horní polovina těla.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam