• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORINTINEW AGE
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    MORPHLER:
    tohle uz ani neresim,nekdy mam pocit ze krestani a hlavne katolici(ne vsichni) v čr jsou v dobe stredoveku;)
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    MORPHLER: preferuji Univerzum:-)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    LALINA: tos mi pripomela muj nedavny rozhovor s jednim katolikem:
    katolik: veris v Boha?
    ja: no ne v tom krestanskem smyslu ale verim v cosi vetsiho
    katolik: (ani me vicemene nenechal domluvit) ...tak to v Boha neveris...
    :)
    LALINA
    LALINA --- ---
    DANKLAR: to je ukol vsech lidí... není to nijak svazany s vlastnimi rodici...
    to bys mohl rict, ze jejím ukolem je dejchat, jist, vylucovat....protože to její rodiče delaji taky....
    LALINA
    LALINA --- ---
    slovo ateista uz ma jinej vyznam, nez je doslovenej... berme to jako terminus technikus pro lidi, kterí se vnimají pouze jako hmotné tělo a rzohodli se ignorovat jiné, než fyzikalni zakony?

    ackoli.. i oni cítí ... i oni maji celou tu soupravu netelesných složek své bytosti, i oni maji ruzne rituály, a spostu iracionálních projevů a vjemů... akorat delaj, ze to nevidej nebo co, delaj, ze je to nezajima a tak jim to ani moc "nekeca" do jejich zivotů a pokud jo, berou to jako vstupy zvenci, které nemůžou nijak ovlivnovat...? mno, nevim, moc ateistu neznam..
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    DANKLAR: No když myslíš:-) I v tom máš volbu, myslím v tom rozmnožování
    DANKLAR
    DANKLAR --- ---
    FORINTI: Bohužel, tvůj úkol je stejný, jako úkol tvých rodičů. Rozmnožit se. A je třeba si uvědomit, že tvůj názor tohle nezmění... To je opravdu tak nepříjemné se podívat realitě do očí?
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    Jo a zrovna se to tady začíná pěkně rozjíždět a já musím do školy...:-(
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    DANKLAR: prostě chci tím říci, že JÁ nejsem moji rodiče. A přeci jsem, protože jsme na nefyzické úrovni všichni jedno. Tím myslím všichni lidé na světě.
    Ale nemám přímý vztah ke svým rodičům....snad je to trochu srozumitelné....
    SHKRK
    SHKRK --- ---
    LALINA: :)
    LALINA
    LALINA --- ---
    SHKRK: jo, ja existuju.... a kdo tvrdi, ze ne, existuje doteď .-))))))))))
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    DANKLAR: Ne, moji rodiče jsou tady proto aby mi pomohli ve vývoji, dávaji mi svojí lásku, náklonost, podporu a já si toho strašně vážím a samozřejmě že své rodiče taktéž miluji a ne z prospěchářského důvodu....ale
    Já jsem samostatná bytost (duše chceš li), můj úkol je naprosto jiný, než úkol mého otce, nebo mé matky. Vybrala jsem si je, když jsem se rozhodla pro inkarnaci, z důvodů které postupně v průběhu života objevuji.
    Ale jsem možná tak jejich fyzickým otiskem DNA, nic víc.
    Zní to strašně syrově....a surově možná. Ale tak to cítím a věřím tomu
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    LALINA:
    jj
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    ECLECTICA: vsak to byl taky priklad, kde se asi na svych pravdach shodneme. pak jsou jine veci, treba na zor na svet a zivot - treba pravda (vira, tvrzeni) ze svet je krute misto a zivot je boj a u nekoho o stejnem subjektu pravda (vira) ze svet je vesele misto plne harmonie a krasy a zivot je dar a mel by se zit v klidu a pohode a ne provalcit...
    je snad nekdyta z techto prav sama o sobe neplatna? z urciteho pohledu je svet oboji. pro nekoho je pravda to oboji, pro nekoho ta krutost a pro nekoho ta krasa.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    FORINTI: ne, agnostik taky neni spravny pojem.
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    s vama je tady srandy,skoda ze musim jet vyvest domovni odpad na skladku;)
    LALINA
    LALINA --- ---
    RANGDROL: :-)))))
    jojo, to je skvelé umění .-))

    btw: nemluvila jsem o nadhledu v těch srackoznich situacích...tam clovek na takovy veci nema ani pomysleni... teda ja, at mluvim jen za sebe,, kazdej to muze mit jinak...
    kdysi jsem si myslela, ze lidi kdyz se probouzeji v narkozy, tak to prozivaji vsichni stejne.. a po letech jsem o tom s nekym mluvila a ukazalo se, ze vubec ne, ze to kazdej vnima jinak... takze ja se rozhodne neodvazuju delat nejaky vseobecny zavery ohledne toho, jak který individuum co vnima a cejti...
    jak rikala Aclectica: to, cemu lidi uveri, to je jejich pravda a podle ni se jim děje život... co je cely...
    zaroven ale tu fungujou ty zakony, ktrerý ten jejich zivot můžou více nebo méně, nekdy uplne pravratne zmenit...
    je to jako se skolsky znamejma fyzikalnima zakonama prírody... to je prosté nastavení systému... v jeho ramci, v jeho "uzivatelském prostredí" si muzeme delat , co chceme, ale je fakt, ze kdyz budu chtít lítat a skocím ze skály, tak zákon gravitace, který je systémově nadřazenej mýmu osobnímu individuálnímu přesvědčení způsobí, že spadnu dolů a zabiju se...
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    LALINA: Takže by se asi mělo používat Agnostik...ale to taky není přesné. Prostě to musíme nějak nazvat a hlavně lidé, kteří si říkají ateisté věří ve strašnou fůru různých věcí, někdo méně, někdo více. Prostě hroznej bordel, tak jak o nich mluvit:-)
    DANKLAR
    DANKLAR --- ---
    FORINTI: ale děti jsou opravdu naším pokračováním, tak to funguje... necítíš se být pokračováním svých rodičů?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam