• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORINTINEW AGE
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ROFL tenhle audit!!!
    LALINA
    LALINA --- ---
    no ja radsi nebudu mlzit, lidi ctou jen rchle a jeste rychleji dlaji zavery (nekterí) ...tak reknu rovnou, ze jsem to psala jako pokracovaní škrkova APRILU :-))
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    LALINA: vedomi samo mi jako iluzorni koncept neprijde, to ze ho nekdo (ja) mam ovsem klidne ano.
    LALINA
    LALINA --- ---
    ale po pravde řečeno, vědomí nemá nikdo, je to jenom iluzorní koncept
    LALINA
    LALINA --- ---
    SHKRK: jo!!! BINGO!!!
    a nejvice vedomí mají minerály, protože temi se živí i rostliny
    ale uplne nejvíc vědomí má voda....
    nebo víno?;-))
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SHKRK: to mi trochu skripe:"Vědomí je spojeno s energií a světlem. Je to ve skutečnosti jednoduché."- tohle bych jeste souhlasil (akorat svetlo jako jedna z forem energie mi tam prijde nadbytecne)
    "Ani lidé ani zvířata vědomí nemají. Jsou to rostliny, které mají vědomí. Zvířata ho získávají tím, že rostliny požírají."- to z te prvni casti nejak plyne? proc (mysleno argumentacne) by to tak melo byt?
    energie je vsude i v tom nejposlednejsim zrnku prachu uprostred kosmicke prazdnoty. podle me i tam muze byt vedomi. jen proto, ze zvirata vetsinou nepouzivaji primo slunecni (svetelnou) energii by nemeli mit vedomi?
    SHKRK
    SHKRK --- ---
    SHKRK: a jeste k tomu se mi moc libilo doplneni od ID GHIVERAN:
    Vědomí je spojeno s energií a světlem. Je to ve skutečnosti jednoduché. Ani lidé ani zvířata vědomí nemají. Jsou to rostliny, které mají vědomí. Zvířata ho získávají tím, že rostliny požírají.
    LALINA
    LALINA --- ---
    MORPHLER: heheee :-)) "kde ma realita oci? " .-))) to je hlaska:-)
    SHKRK
    SHKRK --- ---
    DANKLAR: a co kdyz je tvym ukolem poznat sam sebe.....
    dejme tomu ze (a ted me namusite brat vazne):
    kamen ma za ukol byt
    rostlina zase neustaly rust
    zivocich nizsiho radu (hmyz atd) pohybovani se
    clovek uvedomeni se

    atp... neni to uplne presny(jsou to v podstate metafory a zaroven nejsou) ale nejak tak bych to ze sveho pohledu asi nejlip popsal
    TVX
    TVX --- ---
    ve formuláři sčítání obyvatel bylo víra.
    já tenkrát uvedl 'víra v lepší zítřky' :c]
    LALINA
    LALINA --- ---
    FORINTI: ja bych tam nezaskrtla nic...co je komu (státu) do toho ?
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    FORINTI: kolonka tam urcite je. (tusim ze ma nazev vyznani, nikoli vira) u nas (to jsem jeste bvydlel s rodici) pri poslednim scitani to bylo jednoduche. otec prohlasil ze jsme cela rodina bezverci a bylo. Mati by nad tim dlouze uvazovala a ja uz tehdy asi taky.. takze podle toho si delam i trochu obrazek jak to je s tim 80+ procentnim ateismem u nas...
    LALINA
    LALINA --- ---
    FORINTI: ty bys zaskrtla "univerzumalista" ? ;-))
    LALINA
    LALINA --- ---
    DANKLAR: podle me neni smyslem zivota rozmnozit se, je to pouze potreba zachovani lidstva..
    LALINA
    LALINA --- ---
    MORPHLER: ja mam s krestanama dost dobry zkusenosti..ale jsou nekteri trochu...rigidni .-)))
    hodne pratel mam z oblasti antroposophie a docela se s tim pojetim a Steinerovým ritem shoduju... to me docela zaujalo..
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    DANKLAR: ja se treba rozmnozit nechci. myslim si ze evoluce lidskeho druhu uz davno probiha mnohem vice memoticky nez geneticky (chces li kulturne nez geneticky). rad bych treba nekdy prispel evoluci nejakym zajimavym memem ale z ucty k planete se proste fyzicky nerozmnozim (pokud tomu budu moct a umet zabranit). Mym ukolem tedy neni se rozmozit (necitim ze by mi to nekdo ci neco zadavalo takovy ukol)
    realita (ktere je tak moc se treba podivat do oci) je podle tebe co? Koukas se ji do oci ty? kde ma realita oci?
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    Schválně co byste zaškrtli do dotazníku při sčítání obyvatelstva do kolonky VÍRA. Jestli tam tedy něco takového u nás vůbec je:-))
    Nebo co byste chtěli aby tam bylo uvedeno, abyste to mohli zaškrtnout.???
    DANKLAR
    DANKLAR --- ---
    FORINTI: Máš přímý vztah ke svým rodičům.

    FORINTI: To, že máš možnost volby, neznamená negaci toho úkolu.
    LALINA: dáváš dohromady smysl života - rozmnožit se a potřeby života - vylučovat apod. Já netvrdil, že je to nějak svázaný s rodiči, ale že její úkol-smysl života je stejný, jako u rodičů (resp. i u jiných lidí)
    LALINA
    LALINA --- ---
    MORPHLER: :-))))))
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    MORPHLER:
    tohle uz ani neresim,nekdy mam pocit ze krestani a hlavne katolici(ne vsichni) v čr jsou v dobe stredoveku;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam