• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIGHTCamino de Santiago
    Camino de Santiago

    rozbalit záhlaví
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    PSYTKA: je tam vedro i v cervenci, PSAIKO: ale kdyz budete drzet takovy ten rezim, rano v 5-6 vybehnete a do 14h dojdete do alberqu, tak se to docela da... u more je fajn, ale cesta se pak odklani do vnitrozemi.. zalezi jak mate radi horka, ja treba jo
    PSYTKA
    PSYTKA --- ---
    PSAIKO: Segra sla v cervenci a od moře fouká jako blazen pry. Vedro jako na francouzské neni urcite.
    PSAIKO
    PSAIKO --- ---
    Hola, měla bych dotaz, chystáme se na camino norte, má to cenu v červenci nebo raději nechat na září, až nebude tak horko ? Díky za tipy :)
    MATT
    MATT --- ---
    Camino del Norte with kids | RandomTrailTales
    https://randomtrailtales.wordpress.com/camino-with-kids/
    BLEESKO
    BLEESKO --- ---
    ALISS: záleží, jakou trasu přesně půjdeš. existuje více variant. my jsme šli podél pobřeží do Caminhy a potom se napojili na hlavní stezku ve Valence. Dá se to ujít za 10-12 dnů, my jsme si to ale ještě prodloužili o takovou menší zacházku přes hory ("variante espiritual").
    V Portugalsku je více méně třeba se držet stanovených úseků, protože tam není tak hustá síť alberguů. Na španělské straně máš mnohem větší flexibilitu a můžeš si dny naplánovat podle aktuální chuti. Je to dobře vidět tady: http://www.caminhosantiagoviana.pt/caminhocosta.html
    Asi neúplnější seznam ubytoven je tenhle: http://www.vialusitana.org/en/albergues_eng/

    Jo, my jsme nazpátek letěli ze Santiaga do Berlina (Vueling), ale nevím, jestli je tahle linka v provozu i mimo sezónu.
    ALISS
    ALISS --- ---
    BLEESKO: bezva! za kolik dní jsi to ušel? nějaké tipy, rady? zpátky jsi letěl ze Santiaga? díky
    BLEESKO
    BLEESKO --- ---
    ALISS: jojo, v červenci z Porta podél pobřeží.
    ALISS
    ALISS --- ---
    je tu někdo, kdo šel camino portugués?
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    Tak... letenka koupená. Od 16. října půjdu Camino de Levante. Určitě ne celý, nemám tolik volna... ale těším se, bude to zase úplně něco jiného, než Galicie na jaře.
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    Del norte ma toho po silnici az moc, uhnal jsem si zanet slach, taky jsem pak prelezl na primitivo a hned bylo lip. Nicmene priznavam, ze koupani v ocenu me dost bavilo a leceni zanetu povalovanim se na plazi fungovalo fantasticky.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    BIRMA: jo ten asfalt jsem myslela obecne, jinak jsem taky vdecny turista :) na tom camino norte ho prave bylo docela dost a dost jsem tim pak trpela ... /jinak to zase vede vedle more.../
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    GRANTORINO: to jo, ale zrovna v tom úseku Ponferrada - Santiago toho asfaltu nebylo nějak extrémně. Skoro pokaždé se dala zvolit alternativní trasa v kopcích.
    Před Santiagem to fakt bylo místama jako na turistickým zájezdu se školou, já jsem tam přišla přímo na Velikonoce, takže o to víc Španělů se vydalo na těch posledních 40-50 km.
    No ale ta Galicie byla na jaře fakt kouzelná.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    BIRMA: moc asfaltu taky škodí...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ATOMIKS: to jsem šla kus pozpátku na camino de la norte a nedoporučuju, každej poutník má tendenci "ti poradit, že jdeš špatným směrem " :D takhle po desátý už to začne být fakt otravný....
    AUTOLOKATOR: no já souhlasím s D., ke konci je mraky lidí a už to není ono.. mě nejvíc bavil právě začátek, čtyři dny bez nikoho, ale to bylo hlavně tím, že jsem šla úplně "nezajímavý" kousek z Ovieda do Avilés, co nikdo skoro vůbec nechodí.... Santiago je super, ale samotná cesta už před santiagem mě taky moc nebavila... už jsem si připadala jak v Krkonoších na turistické stezce ... no ale tak asi to má každej jinak :)
    BIRMA: no nebaví mě, když musíš hodně po silnicích mezi skladama, taková ta industriální periferie města špinavá, to nic moc.. jinak jo, krajina mě taky vždycky baví.
    HUGIN
    HUGIN --- ---
    Ahoj, šel jste tu někdo via de la plata? Máte k tomu nějaké poznatky, o které byste se byli ochotni podělit?
    SUURJA
    SUURJA --- ---
    Právě se vracím z Camino primitivo. Bylo to super a cestou jsem sbírala informace o dalších cestách. Pokud byste někdo chtěli něco vědět, rada pomůžu :)
    MIGHT
    MIGHT --- ---
    Mám za sebou Camino Ignaciano, pěknej zážitek. Chystám se o tom něco málo napísat pro zájemce, tak hold on! :)
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    Za mne je zari nejlepsi mesic na camino z celyho roku, tepolo furt je ale neni to uplny peklo, je taky jeste dost dlouho svetlo ...
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    PSYTKA: Přesně o tom přemýšlím taky...nevim ještě přesně termín, ale v září by to u toho Atlantiku mohlo být hezký...
    PSYTKA
    PSYTKA --- ---
    Chysta se nekdo? Ja letos jdu nejspis portualske Camino a vidim to na Zari.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam