• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIGHTCamino de Santiago
    PSYTKA
    PSYTKA --- ---
    Chysta se nekdo? Ja letos jdu nejspis portualske Camino a vidim to na Zari.
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    Tak jo chlapci, od 5-11/6, v rámci světového týdne sdílení, poskytuju zdarma učebnu s promítačkou, tak pokud byste měli chuť sdílet své zážitky, inspirovat a poradit, tak mi napište do pošty .)
    TEJDEN_V_BOTE
    TEJDEN_V_BOTE --- ---
    NACITALKA: Krom camina jsem byl jeste 2 tydny v Brazilii, tyden na Mallorce a s mamou v Turecku. Klidne budu i lhat a mam par selficek. Odprednasim to i za 300 za kus, zkus to domluvit za tech 600 a pujdem na pul.
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    NACITALKA: Mě přijde, že jedna z věcí, která se na Caminu trénuje, je schopnost nezištně a s radostí sdílet (jídlo, zážitky, nápady, vzpomínky, cokoliv co drzhý potřebuje v nouzi). Prodávat zážitky po návratu z pouti do Santiaga mi přijde jako oslavit úspěšné ukončení protialkoholického léčení vypitím flašky vodky.
    SAMAN006
    SAMAN006 --- ---
    NACITALKA: tak třeba takhle? zn: prodám všechno i připosraný spodky po dědovi
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    TLOUDEV: Takto bych to tedy nechápala :)))
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    NACITALKA: za 600, to se vyplati!
    fakt ji to asi neco dalo, ze se rozhodla po 32 dnech putovani prostituovat za 600...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    Veronika Petříková se před nedávnem vrátila ze své pouti do Santiaga de Compostela, a dnes bude slovem i obrazem předávat své zkušenosti...
    Ještě pár míst zbývá :) http://www.naucmese.cz/kurz/cesta-k-sobe-putovani-do-santiaga-de-compostela
    PSYTKA
    PSYTKA --- ---
    BIRMA: Buen Camino! xx
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    Tak zitra uz budu v Santiagu. Posledni 2 dny vnimam kontrast mezi osuntelymi poutniky, co jsou na ceste uz nejakej ten tyden, a veselymi skupinkami Spanelu, co si delaji takovou velikonocni prochazku.(ja jsem tak neco mezi:) Nakonec jsem rada, ze jsem sla takto na prelomu jara, schazet z hor na hranicih Castillie a Galicie, kde byl jeste snih a priroda spala, dolu, a vnimat, jak se vsecko probouzi, roztava a rozehrivat, bylo fakt krasne.
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    Tak ono pršet bude teď koncem týdne plus mínus kdekoliv ve Španělsku...přece jen je březen.
    Jinak já jsem ještě nezažila krajinu, která by mě nebavila (když nepočítám úsek Česká Třebová - Praha Libeň viděný z vlaku po patnáctisté, když jedu nebo se vracím do rodného kraje :)
    Hory, lesy, planiny, vyprahlé kopce... všechno má kouzlo. Já jsem takový vděčný turista :)
    Nebudu asi moc fotit, ale beru si skicák (takovej miniaturní).

    PSYTKA:
    AUTOLOKATOR:
    Díky za pozitivní navnadění.

    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    BIRMA: Nenech si od DOOMBRINGERa zkazit radost. Je to zjevně typ člověka, kterýho vnitřně uklidňuje, když může někomu vypálit rybník. A nezamaskuje to ani trapnej smajlík na konci každýho jeho komentu.
    PSYTKA
    PSYTKA --- ---
    DOOMBRINGER: Tak to mozna za tebe, pro me nejvic magic place y celeho Camina.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    BIRMA: Nejvic lidi, na jare porad chcanec a Galicie je pekna, ale dost brzy se okouka. Zhruba o dvou dnech. :)
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    DOOMBRINGER: Proč nejhorší? Jako ten hornatý terén, nebo že je to nejvíc profláklý?
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    BIRMA: Aneb "to nejhorší z El Camina".. :)
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    ATOMIKS: Jéje, že mne to nenapadlo, to je dobrej tip.

    Nakonec jsem si včera večer koupila jízdenku do Ponferrady a vyrazím na část Camino Francés, 200 km do Santiaga. Což by na těch 10 - 11 dní mohlo vyjít. Už začínám mít cestovní horečku :)

    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    BIRMA: pokud by ti nevadilo, že bys každý den potkávala úplně jiné lidi, tak by možná s takovým časovým omezením bylo lepší vyrazit ze Santiaga a jít Camino pozpátku a dojít prostě tam, kam to půjde. nevím, jak je to v takovém případě s alberky, ale že takhle na jaře budou prázdný, tak budou vděčný za každý euro.
    PSYTKA
    PSYTKA --- ---
    BIRMA: nebo z Pampolony, to bys to mela z Madridu lepsi asi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam