• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIGHTCamino de Santiago
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    PSAIKO: Z Toulouse do Sait Jean a ze Santiaga do Porta jsem autostopoval a pohodex. Jen teda dostat se v T. na dálnici byla trochu kovbojka. Je tam všude zákaz pro chodce.
    PSAIKO
    PSAIKO --- ---
    Děkuji za odpověď, nakonec letíme na začátku září do Toulouse, zpáteční letenku ještě nemáme.

    Uvidíme jestli se projdem už z Toulouse (nejspíše) nebo se ještě nějakým vlakem přiblížíme na hranice. Každopádně jsem koukala na ty zpáteční lety, a nejlépe to vyšlo s Porta, existuje nějaké spojení za rozumnou cenu ze Santiaga do Porta ? Nevíte někdo ?
    Díky :)
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    GRANTORINO: tak to je pořád stejný .o) na to málem zmizelý značení člověk chytne časem oko, že pak je z kousku oprýskaný žlutý barvy schopen odvodit málem celou denní trasu. ono pak to Camino udělá jiný poutničení, když jsem pak potkal nějaký holanďany, co bloudili podle mapy, tak mě přišlo vtipný, že jí nezahoděj.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ATOMIKS: znaceni takovy romanticky, porad... jdes, nevis, nekdy je tam nejaka sipka sprejem u zeme [ GRANTORINO @ Zjištění ] ale tak od Vilalby uz se to lepsi a ke konci klasicke znaceni
    ale zase kdyz si zajdes do tourist office (Aviles, Ribadeo a dal), dostanes podrobny mapy, no a pak existuje aplikace googlemaps, ja ji nemela, ale moje chvilkova spolucestujici nas tak provedla mlhou :)...

    po silnici se jde porad hrozne moc, podruhy bych to nesla kvuli tomu... porad asfalt/cesty tak 50/50 mi az prijde...
    albergy jsou od sebe tak daleko, ze jsem taky spala pul na pul pod sirakem. navic plny sem tam.
    ale to bliz k santiagu a tam uz zase az takovy snobska zalezitost z rozvoje evropske unie a drazsi, potom az za 5-10EU /konec romantiky, moderni poloprosklena budova :/

    ale zase to je takova krasa ta galicie, nadherna priroda, co mi pripominala cechy a malo lidi a pak more je fajn, me by pak zajimal uz spis usek z Bilbaa po Ribadeo

    podruhy bych rozhodne chtela zkusit jednou spis portuguese camino...
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    GRANTORINO: jak je to s Norte vlastně teď? když jsem to šel (to už je let), tak to nebylo značený, šlo se po velmi moc po silnici a alberky nebyly denní záležistí. (takže jsme si musel spoustu věcí zařídit sám a v tom to bylo zábavný a obohacující, třeba oproti turistický Frances).
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ATOMIKS: asi se to fakt neda odhadnout, me se to stridalo, ctyri dny vedro, dva mzilo, mlhy, pak zas tyden vedra... do vnitrozemi horko a horko, jak rikas...prevazne vedro /cervenec 2013/
    ale za to minimalni mnozstvi lidi na ceste to fakt stalo! co jsem pak videla kdyz se to seslo s francouzskou trasou, byla jsem hodne rada, ze jsem sla camino norte
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    Norte jsem šel v červenci roku 2003, po celé Evropě bylo vedro k zalknutí, lidi padali jak mouchy, tam byla nejvyšší teplota přes den 23°C, většinu doby mžilo a po zbytek chcalo. na koupání byl vhodný jeden jediný den. pak jsem zahnul u Ovieda do vnitrozemí a celý se to zlomilo a bylo vedro k chcípnutí.
    vlastně mě to nevadilo, ale chtěl jsem se občas vykoupat v moři .o) ... ale prostě chci říct, že to nejde úplně odhadnout
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    PSYTKA: je tam vedro i v cervenci, PSAIKO: ale kdyz budete drzet takovy ten rezim, rano v 5-6 vybehnete a do 14h dojdete do alberqu, tak se to docela da... u more je fajn, ale cesta se pak odklani do vnitrozemi.. zalezi jak mate radi horka, ja treba jo
    PSYTKA
    PSYTKA --- ---
    PSAIKO: Segra sla v cervenci a od moře fouká jako blazen pry. Vedro jako na francouzské neni urcite.
    PSAIKO
    PSAIKO --- ---
    Hola, měla bych dotaz, chystáme se na camino norte, má to cenu v červenci nebo raději nechat na září, až nebude tak horko ? Díky za tipy :)
    MATT
    MATT --- ---
    Camino del Norte with kids | RandomTrailTales
    https://randomtrailtales.wordpress.com/camino-with-kids/
    BLEESKO
    BLEESKO --- ---
    ALISS: záleží, jakou trasu přesně půjdeš. existuje více variant. my jsme šli podél pobřeží do Caminhy a potom se napojili na hlavní stezku ve Valence. Dá se to ujít za 10-12 dnů, my jsme si to ale ještě prodloužili o takovou menší zacházku přes hory ("variante espiritual").
    V Portugalsku je více méně třeba se držet stanovených úseků, protože tam není tak hustá síť alberguů. Na španělské straně máš mnohem větší flexibilitu a můžeš si dny naplánovat podle aktuální chuti. Je to dobře vidět tady: http://www.caminhosantiagoviana.pt/caminhocosta.html
    Asi neúplnější seznam ubytoven je tenhle: http://www.vialusitana.org/en/albergues_eng/

    Jo, my jsme nazpátek letěli ze Santiaga do Berlina (Vueling), ale nevím, jestli je tahle linka v provozu i mimo sezónu.
    ALISS
    ALISS --- ---
    BLEESKO: bezva! za kolik dní jsi to ušel? nějaké tipy, rady? zpátky jsi letěl ze Santiaga? díky
    BLEESKO
    BLEESKO --- ---
    ALISS: jojo, v červenci z Porta podél pobřeží.
    ALISS
    ALISS --- ---
    je tu někdo, kdo šel camino portugués?
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    Tak... letenka koupená. Od 16. října půjdu Camino de Levante. Určitě ne celý, nemám tolik volna... ale těším se, bude to zase úplně něco jiného, než Galicie na jaře.
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    Del norte ma toho po silnici az moc, uhnal jsem si zanet slach, taky jsem pak prelezl na primitivo a hned bylo lip. Nicmene priznavam, ze koupani v ocenu me dost bavilo a leceni zanetu povalovanim se na plazi fungovalo fantasticky.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    BIRMA: jo ten asfalt jsem myslela obecne, jinak jsem taky vdecny turista :) na tom camino norte ho prave bylo docela dost a dost jsem tim pak trpela ... /jinak to zase vede vedle more.../
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    GRANTORINO: to jo, ale zrovna v tom úseku Ponferrada - Santiago toho asfaltu nebylo nějak extrémně. Skoro pokaždé se dala zvolit alternativní trasa v kopcích.
    Před Santiagem to fakt bylo místama jako na turistickým zájezdu se školou, já jsem tam přišla přímo na Velikonoce, takže o to víc Španělů se vydalo na těch posledních 40-50 km.
    No ale ta Galicie byla na jaře fakt kouzelná.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam