• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEPASOHÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO
    HÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO

    "Naše hlava je kulatá, aby myšlení mohlo měnit směr." Francis Picabia

    Pravidla hry:
    1) zadavatel hádanky sestrojí několik indicií, které mají jakoukoliv podobu (fotky, screen filmu, klip, song, literatura, matematika, jednoduše cokoliv)
    2) v hádání je povoleno vše (kromě toho, co zakazují nebo upravují ostatní body pravidel, např. bod č. 8), nejmocnějším nástrojem je Google a vlastní makovice
    3) na uhádnutí je poskytnuta lhůta 5-7 dní
    4) hádající píší svoje tipy zadavateli do pošty
    5) pokud se zdá zadavateli zvolení indicií nepřesné, je možné je upravit nebo přidat nápovědu
    6) stejně tak tomu je i v případě, pokud se jeví hádanka uživatelům příliš těžká
    7) ten, kdo jako první správně uhádl, je dalším zadavatelem hádanky (není podmínkou, úkol může komukoliv přenechat)
    8) hádající si nesmí veřejně ani privátně napovídat
    9) pokud člověk, který uhodl, nezadá novou hádanku do 24 hodin, může poté vytvořit a zadat novou hádanku první, kdo chce



    rozbalit záhlaví
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    LLGHOSTLL: Pane učiteli už je čas..... musíme jít..... teda už je odpoledne :P :)
    LLGHOSTLL
    LLGHOSTLL --- ---
    Hadánku mám připravenou zadám odpoledne.
    FURRYK
    FURRYK --- ---
    no tyyyyyy vole .... huste :-) ... to je tezky kdyz tam proad davam nosferatu, neapol apod. :D .... peknej kviz!
    MDFK
    MDFK --- ---
    Máme vítěze, ID LLGHOSTLL správně uhádl, že se jedná o hru Dostihy a Sázky.

    Stačilo jen obrázky správně pojmenovat (u všech jsem nechala i původní linky s názvy obrázku) a vyšlo jméno jednoho koně z každé stáje .. Fantom, Koran, Japan, Mohyla, Genius... a konečně Napoli. Částky uvádějí jejich kupní cenu ve hře. Nápovědy myslím jasné.
    Díky za hru :*
    LLGHOSTLL může zadávat
    MDFK
    MDFK --- ---
    nápověda č. 3
    MDFK
    MDFK --- ---
    nápověda č. 2:

    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Juuu konecne hadanka :)
    MDFK
    MDFK --- ---
    nápověda 1: lehčí to budou mít ti, co si rádi hrají
    MDFK
    MDFK --- ---
    tak zkusíme zlehka:

    1.200,-

    2.400,-

    2.800,-

    4.400,-

    5.600,-

    k nezaplacení

    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Tak uz ma ta madrfakr svuj komp zpatky? :) Ja bych udeloval tresty za naktivitu :)
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Mhmm, tak tedy rozreseni.

    Hint "Na velikosti zalezi" slouzil k tomu, ze jste si meli obrazky seradit od nejvetsiho po nejmensi a pak ho resit jako jakousi rovnici"

    Nejvetsi obrazek s optickym klamem je prvni slovo ze dvou a vyjadruje "nekonecno"

    Zbytek obrazku da po serazeni zhruba toto.

    Britains got talent plus (okno) window minus (to jsou ty kepasovy pičky :D) britska vlajka (volne to britains) minus Windows NT - gott (prenesene got) = tale

    tale se prelozi jako pribeh, takze vysledek je Nekonečný příbeh. Samozrejme vim, ze se to v originale jmenuje Neverending story, ale nechtel jsem to delat zas moc jednoduche :P Priste budu :o)

    A ted se chopte kamenu a vrhejte, neb jsem to asi nevymyslel zrovna nejlip, ale omlouva mne, ze tu teprve zacinam!
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    MDFK: Vylozit si to musis po svem, ale jako film to mysleno nebylo, tim vas mast nebudu :o)
    MDFK
    MDFK --- ---
    LOBOTECH: no nevim, buď je to doslova nebo to je taky film..
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    MDFK: A pritom by to melo nejvic napovedet :P
    MDFK
    MDFK --- ---
    LOBOTECH: to mě zmátlo
    SOPHINKA
    SOPHINKA --- ---
    ???
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Tak nejak se to tu nehybe, takze dam dalsi hint k samotnemu zadání :o)

    4. Na velikosti záleží
    GREGI
    GREGI --- ---
    hmmmm.....
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Tak jsem se rozhodl, ze Vám dám pár hintů, aby se to tak nebrzdilo :o)
    1. Hádá se dvouslovný název filmu
    2. Z obrázků nevyjde rovnou přesný název filmu, je třeba trochu intuice a asociací
    3. Někomu by se hádanka mohla zdát vícejazyčná, ale nerad bych tímto tvrzením zároveň mátl, záleží na tom, jak kdo uvažuje


    Kdyby to nestačilo, tak zítra přidám další hint.
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Mam tam jednu blbost, aby se to dalo lustit. V obrazku s Microsoft Windows NT nema byt slovo Microsoft. Delel jsem nekolik verzi a zapomel jsem to z toho obrazku vymazat. Tohle se da brat i jako hint :o) Omluvte nedostatky zadavatele zacatecnika.
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Mozna by nebylo spatny, kdyby sem dycky napsali ti co hadaj, abych vedel, jestli se trapi jeden clovek nebo vic a kdyby vic, mohl bych rychleji davat hinty :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam