• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEPASOHÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    LLGHOSTLL: z knížky pro děti z gymnasií a technických středních škol, vydáno v sedmesátých letech.

    O kolik níž mám jít? <sarkasm off>
    LLGHOSTLL
    LLGHOSTLL --- ---
    GREATDRAKE: ne to bylo dobry ale na me asi moc high level nepodarilo se mi to vyresit.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    LLGHOSTLL: Mám tu asi 4,5 tuny matematických hříček a hádanek, ale výsledky mého nesmělého pokusu s algebrogramem mne od toho odradily.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT: 2 texty a obrázek v dolní části zadání vedou k anglickému názvu filmu, jehož český překlad je zajímavý pro zadání.
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    LOBOTECH: aletakvisjak
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    JAZDA: jmeno je taky slovo ne? :)


    LLGHOSTLL:
    KEPASO: Tak neprudte :P Vsem se clovek nikdy nezavdeci, jakoby jste to nevedeli.
    LLGHOSTLL
    LLGHOSTLL --- ---
    KEPASO: ja to mam rpomysleny ale fakt nemam cas to ted delat. takze to vydrzim nez uhodnu.
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    LLGHOSTLL: jestli mas neco promyslenyho, urcite se tady da domluvit, ze bys priste zadal. jestli si chces zahrat roli hadajicicho nejake takove hadanky, bude se muset neco vymyslet. kdyby nikdo nic, treba bych zkusil, ale nahodil bych az bych neco mel.
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    LLGHOSTLL
    LLGHOSTLL --- ---
    KEPASO: právě a mě už nudí. dík za podporu.
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    LLGHOSTLL: to je pravda, rozhodne to nerikam prudivym tonem, ale kolaze jsou casto zavadejici, vyvolavaji moc asociaci a clovek se pak placa v oceanu myslenek. urcite by bylo lepsi udelat nejakou polopatictejsi hadanku s vetsi druhovou (texty, clanky, literatura, rebusy, videa na ytb atp.) rozmanitosti indicii, ktera by delala vic radosti. mohla by to byt vic detektivka. vim ze to neni jednoduchy...

    kazdopadne jsem rad, ze to tady tak rozjizditei i s tema kolazema. a myslim si, ze se to samo posune dal, protoze stereotyp zacne prirozene "nudit".
    LLGHOSTLL
    LLGHOSTLL --- ---
    Nechci byt valecnej stvac ale mohli byste vymyslet neco jinyho nez kolaz obrazku se zadanim: "Hadejte." Ja myslel ze se posunem i dal.
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    teda s tim tupolevem. trosilinku chytak pro me. hledala sem slovo. ne jmeno:)
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    vy ste se zblaznili asi .))
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Povedlo se mi tam vpašovat i obrázek Loba :) Tak to snad uhodne někdo jiný...

    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Ještě že ho máme :P Už se těším na další hádanku :)
    FANAE
    FANAE --- ---
    Uhodl a zadava GREATDRAKE :)

    řešení je Andrej Nikolajevič Tupolev


    Vlajka Tverské oblasti, kde se narodil (matrjoška odkazovala že máte hledat oblasti v Rusku)
    První se podílel na výrobě Aerodinamického tunelu
    V rodném listu je zaskrtnuto Date of death a 10/88 - zemřel v říjnu roku 1888
    Nebe odkazuje na letadla - stejne tak nápověda :)
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    bohuzel dneska nebudu mit cas lustit. musim lustit praci:D mozna vecer...jsem fakt zvedava
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Ja vim co to je, hec! Me na ty hadance vydusila celej vecer :P Uz se tesim az to nekdo uhodne, abych se mohl zas zapojit :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam