• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEPASOHÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO
    HÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO

    "Naše hlava je kulatá, aby myšlení mohlo měnit směr." Francis Picabia

    Pravidla hry:
    1) zadavatel hádanky sestrojí několik indicií, které mají jakoukoliv podobu (fotky, screen filmu, klip, song, literatura, matematika, jednoduše cokoliv)
    2) v hádání je povoleno vše (kromě toho, co zakazují nebo upravují ostatní body pravidel, např. bod č. 8), nejmocnějším nástrojem je Google a vlastní makovice
    3) na uhádnutí je poskytnuta lhůta 5-7 dní
    4) hádající píší svoje tipy zadavateli do pošty
    5) pokud se zdá zadavateli zvolení indicií nepřesné, je možné je upravit nebo přidat nápovědu
    6) stejně tak tomu je i v případě, pokud se jeví hádanka uživatelům příliš těžká
    7) ten, kdo jako první správně uhádl, je dalším zadavatelem hádanky (není podmínkou, úkol může komukoliv přenechat)
    8) hádající si nesmí veřejně ani privátně napovídat
    9) pokud člověk, který uhodl, nezadá novou hádanku do 24 hodin, může poté vytvořit a zadat novou hádanku první, kdo chce



    rozbalit záhlaví
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    GREATDRAKE: a ad důkaz - dal jsem si práci aby tam bylo přesně 10 rozdílných písmen :)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    NELDE: to se zobrazuje až u tohoto, u zadání to není vložené přes nyx, ale nalinkované ode mne ze serveru s korektním názvem.
    NELDE
    NELDE --- ---
    GREATDRAKE: Fujtajxl!
    Zejména ten název souboru - mně se zobrazuje 413811_9118f15ae16cf812b8a8.jpg
    Jinak to, že to není algebrogram se dá dokázat (-;
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    rozluštil a zadává NELDE

    Rozřešení:
    Krysa

    Obrázek granátu - podle čínského kalendáře, granát (drahý kámen) je spjat s rokem krysy.
    stejně tak 24.1.2020 z hintu začíná rok krysy. (Ano, z googlu jako první vypadne, že končí rok prasete... což někteří zkoušeli)

    Muzikální hint - Skupina Jen tak tak vydala album Periférie, na něm je jako osmá písnička píseň Periférie a hnedle jako devátá je Krysař

    Hint z Pratchetta na té řádce je jen KVÍK Krysího smrtě

    Znak města je znak města Hameln - legendu o krysaři všichni znáte

    Algebrogram není žádný algebrogram, prostě vezmete slovo hlupák, přeložíte do angličtiny (ano, těch možných překladů je mnoho, ale jeden z nich je prat, odstraníte p, a máte "rat")

    Číslo vpravo dole - po zadání do imdb (ale i google) vypadne film Maurice (tady to bylo zapeklité, směřovalo to pak na knihu Maurice a cvičení hlodavci)

    Ty šipky uprostřed nahoře, chtělo zjistit, že je to psáno jistým specifickým fontem a jsou to čísla konkrétně 85395000059358 - když se toto číslo, které je na první pohled zrcadlové rozdělilo. tak na 0059358 dostáváte odkaz na imdb na film Král Krysa

    Název obrázku 16.11.1945 -- se narodil Jan Bucquoy autor známé novely Le Bal du rat mort

    Hint, že ne vše je vidět: kdo si trochu pohrál s jasem a kontrastem obrázku, zjistil, že uprostřed je jméno George Segal
    což je herec který hrál ve filmu Král krysa hlavní roli.



    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT Ten znak vlevo dole na obrázku je znak města, které se nalézá ve spolkovém státu Dolní Sasko.
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Ty brdo, ten si nas dava :) To preci neni mozny, ze na to neprijdeme :)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT muzikální hint - Periférie - Periférie+1
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    ja sem prd elitar:D
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    JAZDA: časem přibude jiný pro jinou elitářskou skupinu, tak doufej, že se trefím :)
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    GREATDRAKE: to je tak trochu hint pro vyvolene:)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT
    Terry Pratchett
    Těžké melodično
    strana 261
    4 řádek odspodu
    TALPRESS
    1. vydání 1998
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Někteří na to již začínají jít ze správného směru, ale pořád se trochu míjíte.
    Kolem poledního přijde nápověda další.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT 24.1.2020
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINTY:
    1) ne všechny nápovědy jsou na první pohled vidět
    2) většina nápověd směřuje k filmům
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    zatím nikdo.. mizím mimo net, v neděli případně přibude hint...
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    GREATDRAKE: ted sem to otevrela, takze reseni zatim netusim, ale hezkyyy vypada to dobre:)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Hádáme zviřátko...

    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Tak já zadám...
    LLGHOSTLL
    LLGHOSTLL --- ---
    Kdo chce slovo? Zadejte si...já si připravím pak něco na jindy... teď mě napadají jenom kraviny.
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    NELDE: Frote je smes bavlny a polyesteru, ne samotna bavlna :o) Ale ja ti nic nevycitam, pro mne to proste bylo prilis tezke a vyhral sikovnejsi, jedeme dal :o)
    NELDE
    NELDE --- ---
    LOBOTECH: Většina ručníků se dělá z froté a to je bavlna.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam