• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEPASOHÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    GREATDRAKE: a ad důkaz - dal jsem si práci aby tam bylo přesně 10 rozdílných písmen :)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    NELDE: to se zobrazuje až u tohoto, u zadání to není vložené přes nyx, ale nalinkované ode mne ze serveru s korektním názvem.
    NELDE
    NELDE --- ---
    GREATDRAKE: Fujtajxl!
    Zejména ten název souboru - mně se zobrazuje 413811_9118f15ae16cf812b8a8.jpg
    Jinak to, že to není algebrogram se dá dokázat (-;
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    rozluštil a zadává NELDE

    Rozřešení:
    Krysa

    Obrázek granátu - podle čínského kalendáře, granát (drahý kámen) je spjat s rokem krysy.
    stejně tak 24.1.2020 z hintu začíná rok krysy. (Ano, z googlu jako první vypadne, že končí rok prasete... což někteří zkoušeli)

    Muzikální hint - Skupina Jen tak tak vydala album Periférie, na něm je jako osmá písnička píseň Periférie a hnedle jako devátá je Krysař

    Hint z Pratchetta na té řádce je jen KVÍK Krysího smrtě

    Znak města je znak města Hameln - legendu o krysaři všichni znáte

    Algebrogram není žádný algebrogram, prostě vezmete slovo hlupák, přeložíte do angličtiny (ano, těch možných překladů je mnoho, ale jeden z nich je prat, odstraníte p, a máte "rat")

    Číslo vpravo dole - po zadání do imdb (ale i google) vypadne film Maurice (tady to bylo zapeklité, směřovalo to pak na knihu Maurice a cvičení hlodavci)

    Ty šipky uprostřed nahoře, chtělo zjistit, že je to psáno jistým specifickým fontem a jsou to čísla konkrétně 85395000059358 - když se toto číslo, které je na první pohled zrcadlové rozdělilo. tak na 0059358 dostáváte odkaz na imdb na film Král Krysa

    Název obrázku 16.11.1945 -- se narodil Jan Bucquoy autor známé novely Le Bal du rat mort

    Hint, že ne vše je vidět: kdo si trochu pohrál s jasem a kontrastem obrázku, zjistil, že uprostřed je jméno George Segal
    což je herec který hrál ve filmu Král krysa hlavní roli.



    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT Ten znak vlevo dole na obrázku je znak města, které se nalézá ve spolkovém státu Dolní Sasko.
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Ty brdo, ten si nas dava :) To preci neni mozny, ze na to neprijdeme :)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT muzikální hint - Periférie - Periférie+1
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    ja sem prd elitar:D
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    JAZDA: časem přibude jiný pro jinou elitářskou skupinu, tak doufej, že se trefím :)
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    GREATDRAKE: to je tak trochu hint pro vyvolene:)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT
    Terry Pratchett
    Těžké melodično
    strana 261
    4 řádek odspodu
    TALPRESS
    1. vydání 1998
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Někteří na to již začínají jít ze správného směru, ale pořád se trochu míjíte.
    Kolem poledního přijde nápověda další.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT 24.1.2020
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINTY:
    1) ne všechny nápovědy jsou na první pohled vidět
    2) většina nápověd směřuje k filmům
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    zatím nikdo.. mizím mimo net, v neděli případně přibude hint...
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    GREATDRAKE: ted sem to otevrela, takze reseni zatim netusim, ale hezkyyy vypada to dobre:)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Hádáme zviřátko...

    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Tak já zadám...
    LLGHOSTLL
    LLGHOSTLL --- ---
    Kdo chce slovo? Zadejte si...já si připravím pak něco na jindy... teď mě napadají jenom kraviny.
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    NELDE: Frote je smes bavlny a polyesteru, ne samotna bavlna :o) Ale ja ti nic nevycitam, pro mne to proste bylo prilis tezke a vyhral sikovnejsi, jedeme dal :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam