• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEPASOHÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    V angličtině má nápověda č. 3 o 3 nuly méně.
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    6. Konzerva

    Všechna slova spolu vždy souvisí v párech.
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    5.

    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    3. 1.000.000.000.000 $

    4.

    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    1. Big 4

    2.


    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    GREATDRAKE: Haha, mna to BFMP priviedlo spat k Simpsonovcom a k big fat mental patientovi ;)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Uhodl a zadává PAULMUADDIB

    Rozřešení:
    Čtyřlístek

    1. štěstí - jasné

    2. tou osobou byl komiksák a měl vás dovést ke komiksům

    3. B(obík)F(ifinka)M(yšpulín)P(inďa)

    4. Německo + velikost -> malý němec -> Němeček

    Hinty si jistě již odvodíte sami :)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT



    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT


    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT


    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Budeme hádat jeden literárně-zábavný počin

    1) první indicií je štěstí :)

    2) V seriálu Simpsons si v jednom díle utahují z alba Williama Shattnera -jistá osoba při tom drží sci-fi střelnou zbraň (která prý byla použita aby nenatočil druhé). Zaměstnání oné osoby je druhou indicií.

    3) BFMP

    4) Německo + velikost
    TALVI
    TALVI --- ---
    Vítězem se stává GREATDRAKE. Hledanou fiktivní bytostí byl Tyfón.

    Řešení:

    1. - jednalo se o přepis anglického slova "smoke" (české "kouř" by se vzhledem k háčku přepisovalo dost špatně) do řecké abecedy. Tento přepis sloužil jako nápověda, že důležitý je řecký výraz pro kouř. Po vygooglení hesla "greek smoke" bylo možno mezi prvními hity nalézt stránku s významem kořene typho-, tedy kouř, mlha,...

    2. - na obrázku je Echidna, Matka všech monster, žena s hadím tělem, partnerka Tyfóna, která s ním splodila mnoho řeckých nestvůr, mezi jinými například Kerbera, Chiméru či Hydru. Informace byla ověřeně dostupná přes googlení fráze "half snake woman", protože by nebylo fér předpokládat, že když já si její přesné jméno musel vygooglit, vy ji poznáte.

    3. - na obrázku je Etna, kterou dle bájí na Tyfóna svrhl Zeus po jeho neúspěšném útoku na Olymp. Informace ověřeně dostupná při googlení hesla "mount etna greek mythology" (3+ - vlajka Sicílie pro upřesnění, že nejde o náhodnou sopku).

    4. - nápověda pro fandy vojenské techniky 2. světové války, britský stíhací letoun Hawker Typhoon.
    TALVI
    TALVI --- ---
    Tak tentokrát plnohodnotný nový kousek skládačky a nový úhel pohledu.
    4.
    TALVI
    TALVI --- ---
    Pro některé z vás nepůjde o novinku, těm se předem omlouvám...
    3+
    (další nápovědou může být fakt, že tato nápověda se NIJAK nevztahuje k bodům 1 a 2, je pouze doplněním bodu 3)
    TALVI
    TALVI --- ---
    Tenhle klub jsem objevil teprve včera, tak mě kdyžtak nekamenujte, pokud by hádanka byla oproti standardu moc těžká nebo naopak moc lehká, prosím...:-) Snad se také nebudete zlobit, když se vrátím ke Greatdrakeovým fiktivním bytostem...

    1.

    2.

    3.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Hrumpffff a já se tu babrám, se spojitostí svobodného obchodu, blokády (z 1.dílu sw) , vlčích kožešin a jsem někde u severoamerické války za nezávislost.
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    JAZDA: Ja jsem ve znameni berana a nechytal sem se :) Ale aspon sem se dozvedel mnoho novych veci :) Prakticky vsechny :)
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    PAULMUADDIB: ze ja se snazim. sakrble to se fakt dalo uhadnout?:) ale hezky aspon sem hrda, ze sem nasla, kdo je ten typek
    TALVI
    TALVI --- ---
    Zadání mám už načrtnuté, ale finální verzi vypustím tak ve čtyři (nejpozději), prozatím poprosím o trochu trpělivosti a shovívavosti...:-)
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    Uhodl TALVI a zadává

    Řešení:

    1. Gaius Baltar - postava z Battlestar Galactica, pochází z planety Aerilon (Aries) = souhvězdí berana

    2. Laissez faire - šéfredaktor Petr Mach, předseda strany svobodných občanů, která má ve znaku berana

    3. Sabé - dvojnice princezny Amidaly, herečka Keira Knightley je narozena 25.3.1985 ve znamení berana

    4. Vlčí hlava - jiný název pro beranidlo Grond.

    Nápověda:

    Č. 25 - číslo, pod kterým letos kandiduje strana svobodných občanů (beran ve znaku)

    Č. 119 - sjezd na Velký Beranov


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam