• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEPASOHÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO
    Kdo nechce zadávat, nechť nehádá.

    HÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO

    "Naše hlava je kulatá, aby myšlení mohlo měnit směr." Francis Picabia

    Pravidla hry:
    1) zadavatel hádanky sestrojí několik indicií, které mají jakoukoliv podobu (fotky, screen filmu, klip, song, literatura, matematika, jednoduše cokoliv)
    2) v hádání je povoleno vše (kromě toho, co zakazují nebo upravují ostatní body pravidel, např. bod č. 8), nejmocnějším nástrojem je Google a vlastní makovice
    3) na uhádnutí je poskytnuta lhůta 5-7 dní
    4) hádající píší svoje tipy zadavateli do pošty
    5) pokud se zdá zadavateli zvolení indicií nepřesné, je možné je upravit nebo přidat nápovědu
    6) stejně tak tomu je i v případě, pokud se jeví hádanka uživatelům příliš těžká
    7) ten, kdo jako první správně uhádl, je dalším zadavatelem hádanky (není podmínkou, úkol může komukoliv přenechat)
    8) hádající si nesmí veřejně ani privátně napovídat
    9) pokud člověk, který uhodl, nezadá novou hádanku do 24 hodin, může poté vytvořit a zadat novou hádanku první, kdo chce



    rozbalit záhlaví
    VANEK
    VANEK --- ---
    VANEK: A HRAFNAIN poznal mlhu
    Kdyby snad bylo třeba něco vysvětlovat, tak zítra od klávesnice; ale o písničku ho samozřejmě neochudím:
    https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_kDJDJ4N82HUPZYPvc9XZ04Xfff2Nix6HQ&si=Qn8olCCdeQoYJcfy
    VANEK
    VANEK --- ---
    VANEK: Tak to dojedem (RANDOM_NIGHT blahé paměti by na to jistě přišla hned), tradičně se omlouvám, že jsem zabil 4 dny.

    Jedno slovo, substantivum, apelativum, asi lze označit za "jev".

    - Stephen King
    - John Carpenter
    - James Herbert
    - Zeman, Miloš a vlastně i Karel
    - Ivan Mládek
    - Karel Klostermann
    - Dian Fosseyová

    - Caspar David Friedrich
    VANEK
    VANEK --- ---
    VANEK: Jedno slovo, substantivum, apelativum.

    - Stephen King
    - John Ca.
    - James Herbert

    - Zeman, Miloš a vlastně i Karel
    - Mládek, Ivan
    - Karel Kl.
    - Caspar David Friedrich
    VANEK
    VANEK --- ---
    VANEK: Tradičně se omlouvám za zapomnětlivost.

    Jedno substantivum, ani s dopomocí Wikipedie mi není jasné, jaká třída entit to vlastně je.

    - King, Stephen
    - Zeman, Miloš a vlastně i Karel
    - Mládek, Ivan
    - Karel K.
    - John C.
    VANEK
    VANEK --- ---
    HRAFNAIN: No vida, 3 mi nebylo jasné, zas jsem se poučil.

    Pardon, byl jsem odpoledne výjimečně off-nyx. Tak jedem; jedno slovo:

    - King
    - Zeman
    - Mládek
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    baterie, uhodlVANEK

    - série, články, 1801, Volta
    - vojenství, dělostřelectvo
    - bubny, bicí - italský batteria, baterie bicích nástrojů
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    hádáme věc

    - série, články
    - vojenství, dělostřelectvo
    - bubny
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    hádáme věc

    - série
    - vojenství
    - bubny
    FRDK
    FRDK --- ---
    Všechny fotky, které jsem původně chtěl pastovat, jsem proháněl skrz google Lens a jedinou, kterou to neidentifikovalo, byla ta moje osobní, čarodějnice, proto jsem ty ostatní připravené nemohl dát do zadání. Ale s tou nadmořskou výškou, ač původně zakamuflovanou, jsem to netestoval.
    Chtělo to větší přípravu, ale měl jsem dojem, že zadání je těžké,(pochybuju, že někdo z Vás to místo zná), že jsem tu přípravu podcenil. Příště di dám víc záležet ;)
    Fajne auditko, dik...
    VANEK
    VANEK --- ---
    FRDK: Dal jsem do Googlu "hora 987 metrů partyzáni" :-) Jo, ty metry byly snadné asi až moc, naopak u zbytku nápověd jsem se nechytal.
    Fun fact: Google Images na fotku nereaguje (a neměl jsem kdy zkoušet lepší vyhledávače), ale když jsem k ní pak přidal Trojačka, tak několik podobných našel.
    FRDK
    FRDK --- ---
    FRDK: Kkruci, omlouvám se, teď jsem vstal z mrtvých a v poště toho mám víc. Ještě o hodinu a půl dříve dříve uhádl HRAFNAIN, takže oprava - zadává HRAFNAIN.
    PARDON všem...
    FRDK
    FRDK --- ---
    VANEK uhádl - Trojačka
    Nechápu, jaktože tak rychle, příště budu s nápovědama skoupější ;-p

    Trojačka
    Nadmořská výška 987 m. n. m, v blízkém okolí vrcholu několik operativních pracovišť partizánských brigád (jedná se onejodloučenější část Beskyd)
    FM 075 - FM 0777 - FM 078 - okolní nejbližší 'body záchrany - rescue points'
    Nejbližším okolím prochází Cyrilometodějská turistická stezka, v sedle mezi Kladnatou a Trojačkou nachází se rozcestník Lhotská

    Na fotkách pamětní cedule v blízkém srubu/lovecké chatě, na samotě Samorostlý a skalka (v Beskydech ne až tak obvyklá) na severozápadě vrcholu kopce...

    Předávám slovo VANEKovi...

    FRDK
    FRDK --- ---
    Hledáme lokaci.

    partyzáni všude vůkol hemžili se, náckovi navzdory
    M - XIII m. n. m.
    věrozvěstové možná procházeli tou, jenž přináležela Lhotám/Lhotě
    075-077-078
    ve směru severo-severozápad od čarodějnice nachází se nevelký skalní ostrůžek, což v dané oblasti není úplně obvyklé
    FRDK
    FRDK --- ---
    Hledáme lokaci.

    partyzáni
    M - XIII
    věrozvěstové
    075-077-078

    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    cestu uhodl FRDK

    bylo to v textech, way, road, trail,
    však i úvodní cirát napovídal

    a posílám obligátní písničku ; p

    Paul Anka - My Way (Live)
    https://youtube.com/watch?v=LX4EGvw5wP4
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    omlouvám se všem za vzniklou situaci
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    Takové krásné auditko to bylo. Jeden čas, je to zhruba ten rok jak píše Atuarfik nebylo dne, abychom se tady denně nezasmáli. Byli jsme sehraná parta.
    Běželo to všechno jako po másle. Ten, kdo nechtěl zadávat, tak prostě nehádal. Ten, kdo uhádl obratem zadal, nebo předal štafetu.
    FRDK
    FRDK --- ---
    ATUARFIK: Ajs. No však jsem Ti psal v poště, že jsem tu nový, musím si to tu oťukat. Omlouvám se a mažu...
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    FRDK: No ještě ty se přidej s hádáním mimo poštu! :)))
    FRDK
    FRDK --- ---
    Co ty písničky tady? To má být hádanka? Mají něco společného? Hádáme osobu nebo místo nebo něco jiného?
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Když jsem se asi před rokem přidala do tohohle klubu, líbilo se mi, že tady případná diskuze probíhá kultivovaně. Byla by škoda, kdyby to přestalo. Myslím, že už tady navzájem víme o mnoha idiosynkracích - Randomnight (a často i já) zapomínáme včas zadávat, Hrafnain komunikuje v grafomanských návalech v klubu a poště, atd. Mně to žíly netrhá.

    Osobně mám hádající mimo pořadí ráda. Když člověk zadává a v poště je mrtvo, neví, jestli je zadání moc obskurní, nebo jsou akorát všichni na prázdninách. Pokud mi v poště přistanou tři správné odpovědi s tím, že ten člověk ale nemůže zadávat, alespoň se mi potvrdí, že správné řešení najít lze a moje nápovědy jsou nastavené správným směrem.

    Prostě buďme připravení se zadáním a kdo zaváhá, má smůlu, po uplynulé lhůtě zadá náhradník.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam