• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VERONIKEFretka
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    S tim záchodkem a celkově s čistotou počítám, vim že fretky nevoněj zrovna po fialkách :o) Spíš jsem měla strach ji nechat zavřenou v kleci přes den... Ony stejně spí prej snad 20 hodin denně, ne? :o)
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    VLADUSKA: Určitě se nezblází, když ji potom pustíš :) Co se týká toho odběru mláďat, to nemám tušení..

    A náročnost: no měla bys každý den vykydat záchůdek, prostě opravdu dbát na čistotu.. Je dobrý si s ní často hrát a pořádně ji vychovat, aby nekousala.. Dobré rady jsou na fretka.cz
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    Ahojte, uvažuju o koupi fretečky, ale dočetla jsem se, že je lepší brát mláďátka kolem dubna a ne na podzim nebo na zimu.... Co je na tom pravdy? A taky bych chtěla poradit od chovatelů, jak moc jsou fretky náročný... Hospodařim v bytě sama, tak jestli se mi v kleci nezblázní po dobu co jsem v práci nebo to bude ok. :o) Díky moc za radu
    PAJAB4K
    PAJAB4K --- ---
    hoj lidičkové
    koupím samičku fretky skořicové a ji podobné, stáří kolem 6ti týdnů max
    Moravskoslezský kraj, popř i Brno a okolí
    SPĚCHÁ!!!!
    kontakty: sramkova.anic@seznam.cz, tel. 603 943 644
    Děkuji za jakékoli info:-)
    MISHKAS
    MISHKAS --- ---
    PAWDOO: nejlepší je vybírat jí záchod pokaždé když vidíte že tam něco má protože fakt je, že smrdí hlavně ten záchod a fretka když se koupe tak si myslim že to tak hrozné neni
    PAWDOO
    PAWDOO --- ---
    Ahoj, zvažujeme s přítelkyní pořízení fretky, ale nemáme moc informací. Tak předně ... prý je to tchořovité zvířátko, takže jak je to se smradem v bytě? Prý dle internetu se jí má vybírat vybírat záchod 2x DENNĚ ...
    Díky za rady do začátků :-)
    MISHKAS
    MISHKAS --- ---
    prodám pět mladých fretek v barvách šampaň a tchořovité. odběr v polovině září to jim bude šest týdnů. dále prodám samečka šampaň 6 měsíců moc hodný,hravý. Odběr ihned. pošta
    VIGE
    VIGE --- ---
    ARZA: :))
    IVA777: no právě:)
    IVA777
    IVA777 --- ---
    ARZA:
    VIGE:
    ani se vám nedivím, jsou moc roztomilé :-)))
    ARZA
    ARZA --- ---
    Já bych to zviřátko určitě ošahala taky, k tomu se dobrovolně přiznám... :))
    VIGE
    VIGE --- ---
    Tak je to dobrý. Doktorka s ním sepsala akorát zprávu. Platí pásmo do 50 km od hranic. Kdyby to bylo v téhle zóně, tak prý rovnou odvoz na Bulovku. Ještě, že to dopadlo dobře.
    VIGE
    VIGE --- ---
    IVA777: jo snad jo. No já to mám už od mala, pořád jsem měla něco v ruce, pavouky, brouky, žáby, žížaly:) Když jsem jí viděla, jak vybíhá z té zahrady, tak mě fakt napadlo, jé fretka, někomu utekla, půjdu se podívat, jestli nemá nějaký obojek nebo kšíry. Zprvu mě nenapalo, že by v tak poměrně rušné a dost obydlené oblasti mezi baráky pobíhala kuna nebo lasička. Něčím zaujatá hleděla před sebe, jak k ní kamarád šel a sáhnul na ní, asi jí to vyrušilo a ohnala se, nebyl to nijak agresivní útok. Ono pak člověk začíná uvažovat o možnosti, jestli to fakt fretka byla a začne panikařit:)
    IVA777
    IVA777 --- ---
    VIGE: tak to snad bude dobré, držím palce. Ale co vás to napadlo, hladit neznáme zvíře, fakt jak malí :))) To by se rodič k dětem umluvil, co jsem se do holky nahučela, aby se nevrhala na každé zvíře, které vidí :-DDDD
    VIGE
    VIGE --- ---
    Tak byl včera u doktorky, píchla mu tetanovku, dala prášky - Ciplox 500 (něco jako antibiotika, zkrátka to hubí veškerý bakterie, který nemají v těle co dělat.. je to asi pěknej humus... v příbaláku bylo, že se s tím léčí i kapavka:)) a všechny možný záněty) a řekla, aby se jí dneska ještě přišel ukázat. Nic víc zatím nevím. Uvidíme, co mu řekne dneska.

    jinak jsem včera psala chlápkovi, nějaký odborník přes očkování a odepsal, že je dost málo pravděpodobný, aby tohle zvíře, na místě, kde jsme ho našli, mělo vzteklinu, ale že při pochybnostech určitě k lékaři.
    ARZA
    ARZA --- ---
    hmm, nebo to byla kuna (nebo jiná šelmička) která tu vzteklinu měla a proto se nechala hladit ;)
    navíc ne každej vet tu vzteklinu automaticky očkuje a ještě k tomu ne každej kdo chová nějaký zviřátko je tak zodpovědnej aby ho očkovat nechal :\

    ale docela by mě zajímalo jaký bude nakonec řešení (kdyby mě potkalo něco podobnýho:))
    IVA777
    IVA777 --- ---
    VIGE: držím palce, ať to dobře dopadne, ale stejně bych se poptala. Když se Vás nebála a nechala se hladit, určitě něčí bude. My jsme tu naší taky měli očkovanou proti vzteklině.
    VIGE
    VIGE --- ---
    IVA777: Já si taky podle chování myslím, že to byla spíš fretka. Už jsem ho poslala, ale o injekcích do břicha jsem pomlčela. Někdy vědět příliš je horší, než vědět málo nebo nic. Bohužel to byl takový jednorázový pobyt na chalupě na víkend. Ta chatová oblast je dost velká, mohla utéct odkudkoli a toulat se.
    IVA777
    IVA777 --- ---
    VIGE: to vypadá ne fretku, když se nechala hladit. Kuna nebo tchoř by utekli hned. Zbarvení kolem očí a tlamky je různé. Ale k doktorovi bych ho stejně poslala, jeden nikdy neví. A co se optat v okolí, jestli něčí nebyla?
    VIGE
    VIGE --- ---
    IVA777: já fakt nevim, byla tma. řekla jsem mu, aby mi poslal dneska fotku, tak jestli to tam bude poznat, co to je, uvidime. Kouslo ho to do prstu, nebylo to nějak hluboko, spíš jako "škrábnutí".
    ARZA: No, vyběhlo to z jedné zahrady a koukalo to na nás. Tak jsem šla k ní, ani neutíkala, koukala na ostatní, normálně jsem si jí hladila a nic. Pak přišel ten kamarád, že si jí taky pohladí a kousla ho do prstu.

    S tím zbarvením si fakt nejsem jistá, je fakt, že to mělo docela huňatý ocas, ale velikost by na fretku byla. Koukala jsem na fotky těhle zvířat, jestli bych si to víc vybavila, ale všechno co u nás žije, je tmavší a má světlejší bříško. Mám pocit, že to mělo světlejší tlamičku i kolem očí. Navíc jsou kuny nebo lasičky dost plaché, tohle se chovalo jako zvíře, co žije s lidma. no, počkám na fotku, pak jí sem hodim...

    zatím díky
    ARZA
    ARZA --- ---
    VIGE: k doktorovi bych teda mazala okamžitě, ať to bylo cokoli.
    Lepší než to řešit až když bude pozdě.
    Jak ho to vůbec mohlo pokousat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam