• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VERONIKEFretka
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    ANCKSUNAMUN: Když to se mi do mýho 1+1 nejvejde...
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    ANCKSUNAMUN: Tak to je ale rychta!! :o) Super palác, fakt.
    ANCKSUNAMUN
    ANCKSUNAMUN --- ---
    Tady je fotka naší klece... teď už je tam o záchůdek víc a natahaly si tam plyšáky (jejich)



    Fotka je dělaná z prvního dne co byly holčičky doma.
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---


    tohle je klec, která by se mi líbila...
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    Holky, dík moc, jste zlatý. :o) Tak já se ještě pozeptám těch chovatelů, zeptám se toho známýho kde freťuli pořídil a počkám na to jaro radši, říká se, že připustit fretky na zimu ne nezodpovědný od chovatele a takový fretky bejvaj prej až mrzáčci... Jinak Verunko, klece za dvojku jsem viděla taky, ale když mně by bylo hrozně líto, že by se v ní nemohla proběhnout, když budu v rachotě... :)
    ANCKSUNAMUN
    ANCKSUNAMUN --- ---
    VLADUSKA - asi takhle: chovatelů je celkem dost. Na fretka.cz bývají inzeráty. Nicméně se raději zaměř na solidní chovatele. Nevím odkud jsi, takže Ti teď nemohu poradit, ale je jich dost.
    S těma vrhama je to prý jakýsi složitý. Údajně není moc dobré, když jsou mláďata v zimě. Tou dobou je prý mívají spíš na farmách a odtama freťulky nebrat.
    Naše holčičky jsou červnové, takže pokud bych to brala tak, že by jsi brala mládě tak nějak tou dobou, budeš mít spoustu času začít předem šetřit a vše nakupovat.
    My kupovali vše během jednoho měsíce a byla to finanční rána.
    Taky je dobré si oddělávat někam penízky a mít takový "fretčí pojištění". Nikdy nevíš zda fretka nějak narychlo nebude potřebovat veterináře, kdy se pak ty návštěvy často i prodraží.

    VERCA_ZABA - závidím. Naše klec vyšla na něco přes 5K (ale to je tím, že máme udělanou obrovskou skříňovu) a pelíšků tam tím pádem je víc. Jenže my jsme magoři. Když už my si nežijeme v luxusu, tak to dopřáváme aspoň kousavkám :-D

    VLADUSKA: ještě tady odkaz na super internetovej obchůdek - vřele doporučuju. Špičkové ceny a nezávadné věci :-) http://obchudekumajdy.cz/
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    hele, jestli máš už všechno přečtený, tak si myslím, že ti to bohatě stačí.. pokud si třeba někdy měla nějaký zvíře.. já jsem si přečetla knížku o fretkách, projela fretka.cz a za měsíc sem měla freťáka doma.. sice první dny to byl boj, ale jelikož sem se dycky starala o psy, kočky, slepice, kachny, kozla a všechno možný, tak nějak vím, co zvíře chce.. a jinak já jsem kupovala Ignora za 900 od chovatelky, dostala jsem k tomu i žrádlo a hračky a vitaminy, klec mě vyšla na 1500, plus teda toaletka, hamaka, stelivo, napáječka, miska a spooousty hraček.. jenže stejně on ty hračky moc nemusí, nejradši se válí v igelitce nebo v krabici a když už si hraje, tak s hadrama:D
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    ANCKSUNAMUN: Portál fretka.cz znám právě už nazpaměť. :o) Fakt se snažim se o těch mrňouscích něco dovědět. Známej freťuli má, takže jsem měla příležitost se i poňuchat venku na procházce, knížky jsem si půjčila... Snažim se :o) Problém asi budu mít s tim sehnat nějakýho dobrýho chovatele, v tomhle si nevim rady. A taky co se fufniků týče, taky to neni nejlevnější záležitost, žejo? Klec, která by se mi pro fretku líbila, kde by měla trošek prostoru, by mě vyšla na bůra a to nepočítám všechno okolo :D
    ANCKSUNAMUN
    ANCKSUNAMUN --- ---
    VLADUSKA - než si fretku pořídíš doporučuju začít čtením oficiálních fretčích fór a pokec u nějakého chovatele + ňuhňání s fretkami.
    Fretka je jiná osobnost jak pes a kočka a proto to chce znát co nejvíce fakt (jinak zvířátko strádá a chovatel se pak diví proč je jeho zvíře takové jaké je).
    My jsme se na fretku připravovali min. 3/4 roku.
    Do té doby jsme nastudovali knížky, pročetli fóra, pootravovali chovatele a na konci mohu říct, že je to to nejlepší co jsme s přítelem do začátku pro sebe i naše dvě fretky udělali.

    Tady máš tedy stránky: http://www.fretka.cz/
    a tady odkaz na fóra: http://forum.fretka.cz/list.php?1
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    určitě ti v kleci vydrží:) ta moje obludka vydrží když sem v práci a pak hned do školy, což je třeba 20 hodin v kuse.. pak teda mě pěkně prožene po bytě, dvě hodiny se honíme a on jde zase spát..
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    S tim záchodkem a celkově s čistotou počítám, vim že fretky nevoněj zrovna po fialkách :o) Spíš jsem měla strach ji nechat zavřenou v kleci přes den... Ony stejně spí prej snad 20 hodin denně, ne? :o)
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    VLADUSKA: Určitě se nezblází, když ji potom pustíš :) Co se týká toho odběru mláďat, to nemám tušení..

    A náročnost: no měla bys každý den vykydat záchůdek, prostě opravdu dbát na čistotu.. Je dobrý si s ní často hrát a pořádně ji vychovat, aby nekousala.. Dobré rady jsou na fretka.cz
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    Ahojte, uvažuju o koupi fretečky, ale dočetla jsem se, že je lepší brát mláďátka kolem dubna a ne na podzim nebo na zimu.... Co je na tom pravdy? A taky bych chtěla poradit od chovatelů, jak moc jsou fretky náročný... Hospodařim v bytě sama, tak jestli se mi v kleci nezblázní po dobu co jsem v práci nebo to bude ok. :o) Díky moc za radu
    PAJAB4K
    PAJAB4K --- ---
    hoj lidičkové
    koupím samičku fretky skořicové a ji podobné, stáří kolem 6ti týdnů max
    Moravskoslezský kraj, popř i Brno a okolí
    SPĚCHÁ!!!!
    kontakty: sramkova.anic@seznam.cz, tel. 603 943 644
    Děkuji za jakékoli info:-)
    MISHKAS
    MISHKAS --- ---
    PAWDOO: nejlepší je vybírat jí záchod pokaždé když vidíte že tam něco má protože fakt je, že smrdí hlavně ten záchod a fretka když se koupe tak si myslim že to tak hrozné neni
    PAWDOO
    PAWDOO --- ---
    Ahoj, zvažujeme s přítelkyní pořízení fretky, ale nemáme moc informací. Tak předně ... prý je to tchořovité zvířátko, takže jak je to se smradem v bytě? Prý dle internetu se jí má vybírat vybírat záchod 2x DENNĚ ...
    Díky za rady do začátků :-)
    MISHKAS
    MISHKAS --- ---
    prodám pět mladých fretek v barvách šampaň a tchořovité. odběr v polovině září to jim bude šest týdnů. dále prodám samečka šampaň 6 měsíců moc hodný,hravý. Odběr ihned. pošta
    VIGE
    VIGE --- ---
    ARZA: :))
    IVA777: no právě:)
    IVA777
    IVA777 --- ---
    ARZA:
    VIGE:
    ani se vám nedivím, jsou moc roztomilé :-)))
    ARZA
    ARZA --- ---
    Já bych to zviřátko určitě ošahala taky, k tomu se dobrovolně přiznám... :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam