• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VERONIKEFretka
    ANCKSUNAMUN
    ANCKSUNAMUN --- ---
    VLADUSKA - moje zkušenost se smrádkem:
    samečci smrdinkají o něco víc, samičky míň. Ale hodně je to o tom, jak moc dodržuješ "hygienu".
    Koupání - s tím bych to nepřeháněla - freťulkám to moc dobře nedělá, ale...
    Fretky smrdinkají minimálně když:
    denně (min. 2x - ráno a večer) jim vyčistíš záchůdek
    jednou týdně vyčistíš klec a vypereš věci co tam mají (my pereme všechny hamaky a pelíšky a občas i plyšáky).

    K Tvému příspěvku: VLADUSKA --- --- 14:16:39 9.11.2008No, to je ten problém... Naši by asi nebyli nadšený. :o) Ale zas je fakt, že bych to vyřešila třeba tak, že dám klíče od bytu kámošce, aby ho občas vypustila.
    Třeba by ses divila - naši se taky ofrňovali, že si budeme pořizovat fretky, ale přece jen už u nich dost let nebydlím. Zvykala jsem je na holky odmalička a zamilovali si je tak, že pak už není problém jim je strčit, kdybych jela na dovču (jenže já jsem workoholik a mimo do budoucna plánované svatební cestě o žádném delším výletu bez fretek neuvažujeme)

    Náročnost - rozhodně (až na venčení) mi přijdou trochu náročnější jak pes nebo kočka. Není to zvíře kterému by se člověk mohl nevěnovat. Když si fretku pořizuješ, chce to zabezpečit celý byt. I tak je potřeba je raději hlídat - nikdy nevíš co vyvede. Fretky jsou děsní lupmpíci a hlavně neskuteční zloději :-D Každá díra co je větší jak 3 cm musí být zacpána a zajištěna. Náročná je i výchova fretky pokud ji chceš mazlivou. To popíšu níž.

    Procházky - není problém venčit, jen fretky nejsou psi a nepůjdou za Tebou. Ono to naučit jde, ale chce to časté procházky a hodně trpělivosti - to ostatně chce s fretkou ve všem. Trpělivost je asi to hlavní pro majitele těchto bestijek. Když ale jdeš, tak správnej postrojek a neustále pod dohledem a na vodítku (bez něj NIKDY i kdyby se Ti freťule zdála sebeposlušnější a sebevychovanější). V obdobích klíšťat pořídit na procházky protiklíštěcí preparát (Stronghold).

    Mazlivost - fretky jsou a nejsou mazlivé. Hlavně je to o výchově a povaze každé fretky. Přítelova fretka (máme je tak pěkně "rozdělené") se pomazlit nechá max. když je k smrti unavená, ale jinak ani náhodou. Moje freťule je můj milovaný mazlíček a nechá si líbit úplně všechno. Na druhou stranu ale k přítelovi se chová jako k cizímu :-D On něj se nechá chytit, pohladit, pak ho hryzne a odejde :-)))

    Jména - naše fretky se jmenují Kamiko (to je ta šampaňka) a Bishou Itachi (moje tchořinka - v překladu z japonštiny by se to dalo volně přeložit jako usměvavý tchoř)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VLADUSKA: heh, neboj, na něco přijdeš... stačí nějakej tvůj oblíbenej seriál nebo film a je to.. no, jedeme do lesa se psem, tak ho vemu taky, aspon pozná les:)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VLADUSKA: heh, neboj, na něco přijdeš... stačí nějakej tvůj oblíbenej seriál nebo film a je to.. no, jedeme do lesa se psem, tak ho vemu taky, aspon pozná les:)
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    :D Samý cool jména, kámoška má Kelišovou, známej Zmetka... :o) Hernajz, co vymyslim já? :D
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VLADUSKA: Ignor:)
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    VERCA_ZABA: Jaxe jmenuje ten tvůj mrňous?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VLADUSKA: jj, já ho chci nejdřív nechat si vrznout a pak vykastrovat.. ale tak každý zvířátko je na ňuchání.. jen fretkám to trvá trochu dýl, než pochopí, že se jim to vlastně líbí:D
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    Po roce se kastrujou viď? Já bych právě ráda nějak zviřátko na pomazlení, poňuchání a tak...
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VLADUSKA: no, ten můj se teda se mnou moc nemazlí.. on spíš někde něco prozkoumává, demoluje, krade a tak.. ale co znám ostatní fretky, tak ty jsou mazlivý.. já doufám, že až ho nechám vykastrovat, že se uklidní
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    VERCA_ZABA: dneska je parádně, to je fakt. Hele, a jsou mazlivky fretky?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VLADUSKA: jj, když bylo léto a nebyly úplně pařáky tak byl venku každej den.. docela uvažuju, že ho vemu i dneska.. sluníčko svítí a dyžtak se schová do mikiny..
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    VERCA_ZABA: A občas ji bereš na prochajdu?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    pro mě ani moc ne.. sice pes je třeba poslušnější a chápavější, ale zase s fretkou nemusíš denně lítat pět hodin po louce..
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    A takhle celkově když se to vezme, je fretka náročný zviřátko?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    heh, zapamatuj:)
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    VERCA_ZABA: :D Tohle si zapamatuju :o)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    no, ale tak nemusíš ji dávat jenom rodičům.. dyt všude je lidí, kteří by ochotně pohlídali.. fretkaři si musí pomáhat:D
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    No, to je ten problém... Naši by asi nebyli nadšený. :o) Ale zas je fakt, že bych to vyřešila třeba tak, že dám klíče od bytu kámošce, aby ho občas vypustila.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VLADUSKA: když sem jela třeba někam na akci na víkend, tak byl doma, to sem jela v pátek večer a v neděli dopoledne zpátky.. a vydržel v pohodě.. ted jedu na tejden pryč, tak ho vezu k rodičům.. aspon si zpestří svůj život:D a hlavně u rodičů mám psy, tak on se aspon vyblbne
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    VERCA_ZABA: A když frčíš někam na dovču nebo na víkend, bereš ho s sebou?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam