• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VERONIKEFretka
    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    Autorka romanu "Ze zivota tchore" :)
    MAYKA
    MAYKA --- ---
    prodám klec po činčile, rozměry 80x80x50 s příslušenstvím (velké pítko, prolézačky) za 700,- (Praha)


    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    VERCA_ZABA: fakt těžko říct...dokonce jsem jednou četla, že jednomu freťákovi vadila změna voňavky jeho majitelky....takže důvodů můžou být fakt tisíce :))))
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    GRACIIJKA: oká, zkusím pořádně vydrhnout a to prostěradlo je dobrej nápad, snad není ještě větší čuně než si myslím:)

    jako jediný, co by mu mohlo vadit je, že tady máme dvě kočky, který jsou samozřejmě navolno - tak jestli ho nesere to, že on je v kleci, když sme v práci třeba? čert ví..
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    VERCA_ZABA: a čím to vymejváš? já bych to zkusila octem a pořádně vydrhnout, aby tam nic necítil. A když jsem měla mladý řešila jsem bordel v kleci starým prostěradlem. Prostě jsem jím vyložila klec a okraje připevnila pod mříž. Pokud není až takovej čuňák mohl by si chození na látku odpustit......to je to poslední řešení, co mě napadá. Může to dělat naschvál, může mu najednou něco vadit...těžko říct...
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    GRACIIJKA: jj, má rohovej, ale ten má odjakživa a dřív na něj normálně chodil a i si tam umí nacouvat.. právě má v kleci i klasickej ten kočičí, jenže tam má ručník, protože v něm rád spí zachumlanej - bud tam nebo v hamaku
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    VERCA_ZABA: takže má takovej ten rohovej? ten teda mým klukům nikdy nevyhovoval a právě proto, chodili mimo. Jak rádi couvaj, tak v tom rohovym nemají kam.... Takže jestli máš možnost, zkusila bych mu koupit obdélníkovej, klasickej kočičí. Do něj mi kluci chodí skoro 100% až na Markuse, kterej jde občas mimo, když už je tam víc bobků....
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    GRACIIJKA: tu sem změnila - kočkám sem koupila takový ty krystaly, co sajou vodu, dala sem mu jí tam, ale to tam nechodil vůbec, takže tam má zpátky písek, kterej tam měl dycky..

    jinak záchod má klasickej trojbokej, leze se mu tam normálně - jako po zdravotní stránce sem nezpozorovala žádný změny, žere a pije normálně, běhá, skáče, leze po škrabadle, prostě je pořád čilej
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    Nezměnila si podestýlku? Nebo není možné, že se mu tam prostě už hůř leze? Pohybuje se normálně? Neslintá, nekývá se, nemá slabost zadních končetin?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    máte někdo radu?
    Ignorovi bude v květnu šest, čím je starší, tím je to s ním horší.. za celou dobu se nic nezměnilo - jídlo, každej den je venku, prostě starám se.. ale poslední dobou je hrozně nečistotnej - na záchod chodí minimálně, sere a čůrá všude po kleci.. tu klec vybírám dvakrát denně, denně ji meju, ale prostě on furt chodí mimo záchod..
    je to už na palici, protože to doma hrozně smrdí, stačí, aby se jenom vyčůral a smrd po celým obejváku.. já pracuju z domova, takže prostředí na nic..

    nevíte, jestli je to třeba už stařeckou demencí nebo to dělá naschvál nebo co s tím? už nám to i nabourává vztah s přítelem, páč tomu pomalu dotejká pohár trpělivosti s tím smradem:/
    ZASTERKA
    ZASTERKA --- ---
    GRACIIJKA: o tom jsem ještě neslyšela, ale dost dlouho jsem to nezkoumala, hold jsem byla tři roky zajetá v tom, co jsem psala. a i dobrá cena, díky, počkám ještě na další rady :)
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    ZASTERKA: hodně fretkařů teď doporučuje Portu 21 (http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/porta21_biokrmivo/170758) je bez obilovin a cenově to taky jde. Já prozatím krmím TF, ale plánuju na ní přejít :)
    ZASTERKA
    ZASTERKA --- ---
    Určitě se to tady stokrát řešilo, ale čím krmíte? plus bych prosila doporučit obchody v pze, kde se dá za levno koupit. kupovala jsem vždy ontario kitten z obchudkuumajdy a teď jsem se někde dočetla, že se změnilo před časem složení a není to už pro fretky dobrý. Pak jsem koukala na Versele Laga a ty taky nejsou fretkám doporučovaný kvůli menšímu obsahu tuku. Dřív jsem krmila Vitakraftem smíchaným s Purinou cat chow kitten a asi bych mu chtěla dopřát něco lepšího. Díky z rady
    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    ZASTERKA
    ZASTERKA --- ---
    nechce se někdo zbavit tašky na fretky? sháním velikost S, už mě nebaví ho tahat ve velký Mkový velikosti. Klidně vyměním, kdyby někdo chtěl větší pro víc fretek :)
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    Himari : jo jo, taky jsem s ní strašně spokojená, jenom jsem poprvé byla v takovým šoku, že jsem bohužel vůbec nevnímala=(
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    Himary : dekuju, ale facebook nemam, v patek jsme byli na kontrole a veterinarka mi vsechno vysvetlila a dost poradila=)
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    NA_PYCZU: já osobně s tím zkušenost nemám, ale občas se to řeší na diskuzním foru fretka.cz...možná by ti tam někdo odpověděl....
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    Tak moje Maggii má zvětšený srdíčko (freťule prej maj srdíčko ve tvaru kapky, ale moje princezna ho má jako ledvinku), cca před 4 dny začala být chvílema taková divná, jakoby sjetá, padala na zadní nožičky a přišlo mi, že moc nevnímá, ale fakt jenom chvílema. Jsem si myslela, že se třeba jenom špatně vyspala. No a v sobotu večer mě už fakt vyděsila, tak jsme v neděli mazaly na veterinu do Stodůlek k Vítězníkové, no a z rentgenu vyšlo najevo, že má zvětšený srdíčko. Dostala prášky Enap. Nemáte s tím někdo nějaký zkušenosti? Pořád moc nevím, jak se k tomu postavit... je jí teprve 5 a půl, poslední rok je děsně hravá a já se teď bojim, aby se nějak neuhnala, ale zase nedokážu odolat tomu kukuči, když na mě odněkud vystartuje a chce si hrát na honěnou=(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam