• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VERONIKEFretka
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    RADZA25: Prednison 5 1/2 – 0 – 1/2
    RADZA25
    RADZA25 --- ---
    RANDOM_NIGHT
    Mě ze začátku Muf taky nepřibíral, byl naprosto v pohodě, začal si znovu hrát a šmejdit. Je fakt, že jsme to chytli asi hned na začátku. Až tak po 4 měsících začal nabírat, zato pak fest. Chudák sotva leze.Na ty léky jsem rozhodila sítě, tak snad to někde seženu. Z Anglie za 177 USD to fakt nedávám:-( Kolika mg bere ten prednison a kolik denně?
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    RADZA25: No, Tabitha má s Prednisonem i přes všechno krmení glukosemii kolem 2,3 a zatím rozhodně nepřibírá, každopádně Proglicem je na cestě (existuje jak Proglicem ve formě tobolek, tak Proglycem např. jako sirup, účinná látka stejná).
    RADZA25
    RADZA25 --- ---
    RANDOM_NIGHT:
    Důležité je pravidelné krmení (a to bohužel i v noci). Počítejte s tím, že bude po prednisonu přibírat a to hodně. Proto také sháním Eudemine nebo Proglycem, nemám bohužel možnost dostat se do zahraničí, takže pokud máte někdo tu možnost, tak by mi to pomohlo. Když bude mít jiné léky tak snad už nepřibere. Jinak na prednison až na tu váhu reaguje skvěle.
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    Proglicem bohužel nemám.
    Na ten hypo stav jako první pomoc doporučuju potřít dásně glukopurem, ale pokud bude brát prášky a dostatečně jíst nemělo by se to opakovat....
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    Tak. Tabitha (5) má inzulinom. Předevčírem v noci zvracela, měla křeče a během dvou–tří minut začala úplně odpadávat, tak jsme ji okamžitě odvezli na veterinu (cestou mi jenom bezvládně ležela v náruči a tu a tam ublinkla na svetr). Naměřili jí glukosemii 1,6, včera večer jsme tam byli znovu pro potvrzení diagnózy. Dnes ráno měla první Prednison a za pár hodin začala zase řádit, teď se tváří úplně spokojeně.
    Nemáte někdo náhodou trochu Proglicemu na půjčení nebo prodej? Tabitha ho má předepsaný, ale nedostanu se do Německa dřív než za dva týdny…
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MATEESEK:
    Precetl jsem si asi jedinou rozumne sestavenou (a na jakousi blbost ohledne leceni chripky antibiotikama) informaci co jsem nasel
    Dávkování prednisonu (prednisolonu) u fretek, jeho indikace a nežádoucích reakce : Fretka.cz
    http://www.fretka.cz/davkovani-prednisonu-prednisolonu-u-fretek-jeho-indikace-a-nezadoucich-reakce/

    Vime k tem KR nekde neco dalsiho? Nebo je to jedina dostupna infromace v cestine?
    MATEESEK
    MATEESEK --- ---
    NA_PYCZU: Bruce má bohužel to samé co Moulíček, přitom mu budou teprve 3. Ale je to neoperovatelné, ne že by nedal narkózu, ale jde o to, že nemá žádnou bouličku, ale že se to v těch plicích nějak rozlézá. Připadá mi, že ho to nebolí. Moc si nehraje, ale běhá na svoje papání utíká s chutí a není apatický. Doktorka řekla, že mu budeme dávat kortikoidy, tak uvidíme jak dlouho tu s námi bude. Bohužel Romanicak moc s kortikoidama nesouhlasí, že prý mu to nechce prodlužovat. Ale jelikož se zastím Bruce nijak netrápí, tak si to udělám podle svého a budu se snažit mu jakkoliv pomoc :-)
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    ROMANICAK: ty jo, to mě mrzí, tak to držim palce ať se z toho brzo dostane... mě Moulíček taky děsně zhubnul na antibiotikách, granule mi taky už moc nežere, ale začal zase žrát kočičí kapsičky (kupuju mia mor, páč je tam prej největší podíl masa) a maso, ale už se dává pomalu dohromady, taky krapet příbral a zase začal dlabat ovoce a zeleninu

    GRACIIJKA: ty jo a já pořád Moulíčka s Princeznou beru jako mlaďochy, Moulisova mamka umřela loni a bylo jí myslím 8 let a Aponinýmu Žížalákovi bylo taky asi 9 bo 10, tak jsem s těma mejma chlupáčema taky počítala aspoň ještě 2-3 roky
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    NA_PYCZU:
    Neco jo, ale zatim se nevi co. Prestal zrat granule uplne, i maso mu nejede, furt se davil a zvracel, je na praskach (ATB) a straslive zhubnul. Nic mu nenasli. Uz cca 4-5 dni se spravuje, tak uvidime az mu ty prasky vysadime.
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    Podle mě to není žrádlem, ale genama. Spousta "chovatelů" tu množí hlava nehlava...tak se pak není čemu divit. Fretek mi za můj dosavadní život prošlo rukama cca deset. A vždycky buď umřela na inzulinom nebo raka. Ať byla ze zveráče, či od kvalitního chovatele.... :/ A věk šest let u fretek není bohužel žádná hitparáda. Já beru starou fretku už od pěti let. Navíc jsem už kolikrát četla jak umřela fretka ve dvou, třech letech...takže můžeme bejt vůbec rádi, že se nám dožili.... Žofce (má první fretka) bylo osm když umřela, Lentilku jsem měla od Apo a zemřela v sedmi, Hopík byl z útulku takže tam byl věk odhadovaný taky na sedm, Speedy měl vrozenou vadu a zemřel v šesti. Teď mám pětiletýho a šestiletýho a zatím ťuk ťuk v pohodě.....
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    Nad tím samým jsem taky přemejšlela, dokonce i u nás ve zveráči docela koukali, že má Moulíček lymfu, že si myslel, že fretky ještě nejsou tak zdegenerovaný, ale Moulíček jede na granulích, mase, ovoci a zelenině, pasty. mňamky a tak, snad ne nic špatnýho....neni tožádnej šlechtěnej chov, máme ho od Apon a hlavně mi přijde, že je Moulisáček ještě moc mladej na takovýhle neduhy, je mu teprve 6 let.... a snad neni nic s Brucem?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Decka co je s tema Fretkama, ze maj vsechny raka? Davame jim zrat neco spatnyho? Nebo v cem muze bejt problem???
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    NA_PYCZU: ale fakt doporučuju tu calopetku...na ní skvěle prospívaj :)
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    NA_PYCZU: na Hopíkovi nebylo krom boule na tváři nic znát. Spal samozřejmě víc jako každá starší fretka, nehrál si tolik jako dřív, ale občas si zahopsal. Jedl a vyměšoval stejně jako dřív. No a jednoho dne mi přišel divnej...tak jsme prostě šli......
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    GRACIIJKA: Moulíčka zase nemůžou operovat, páč má něco (nejspíš jinej nádor) na plicích, takže by narkózu nejspíš nedal=/ a jak to Hopí zvládal? Moulíček až na to, že na začátku šíleně zhubnul, je celkem v pohodě, není teda hravej a hodně spí, ale přijde mi, že náladu má dobrou a nebolí ho to, pravidelně chodí na ranní vydrbání a chuť k jídlu se mu vrátila=) ale vůbec nevím, co mám čekat...
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    NA_PYCZU: nn Hopí měl právě prognózu měsíc...a byl z toho nakonec půlrok. Bral teda jen ten prednison. Ono s tím asi nic moc dělat nejde....Kubát mi v podstatě řekl, že by byla operace zbytečná.
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    GRACIIJKA: a Hopí se z toho teda dostal? Moulíček bere to samý + nějaký růžový prášky kvůli sliznicím, nám právě Huslar řekl, že má před sebou pár měsíců, ale celou dobu jsem z něj měla pocit, že jak nemá zkušenosti s freťulema, že vlastně moc neví, co Moulisovi je a jak to léčit, já blbá pořád čekala až se nám vrátí ta Vítězníková=/
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    Prý se spousta lidí vrátila na Bílou Horu a chodí k doktorce Ploškové. Já mám dobré zkušenosti s MVDr. Markem Kubátem ze spořilova. Konkrétně www.well-vet.cz. Hopí měl lymfom na uzlině. Diagnostikoval mu ho právě Kubát. Bral prednison ráno a večer a z prognózy měsíc na práškách nakonec byl půlrok. Hodně jsem ho ládovala i Calopetkou. Ta je fakt zázračná.....
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    Tak jak jsem právě zjistila na Stodůlkách, doktorka Vítězníková je ještě pořád v zahraničí, ale až se vrátí, tak už se tam nevrátí!!!! tak kdybyste o ní potom měl někdo nějaký zprávy, byla bych ráda za info... a teď tedy řeším kam s Moulíčkem, má rakovinu lymfatických cest, ráno i večer ho ládujem práškama, moc se mi to nelíbí, ale když ho vidím hopsat po pokoji, tak to asi funguje, nemáte s tím někdo nějakou zkušenost, případně doporučili byste mi nějakého veta? k Huslarovi jsme doteď chodili právě jenom v očekávání návratu Vítezníkové, díky za rady
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam