• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PAJOVAUlcerozní kolitida a Crohnova nemoc
    SIN
    SIN --- ---
    KAMHA: o důvod víc to neodkládat, i když mě se k doktoru taky nikdy nechce, takže to chápu.
    KAMHA
    KAMHA --- ---
    ja v tom hruzy nevidim jen mam 3 pribuzny co umreli na rakovinu tlustyho streva
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    KAMHA: no asi bych to neodkladala.. Ale takhle tezko rici, co to muze byt, kazdopadne bych v tom nevidela hned hruzy
    KAMHA
    KAMHA --- ---
    no ja uz mam prave docela delsi dobu strevni obtize, nekdy je to horsi-nekdy lepsi.. ale nikdy to neni dobry. jsem nervak tak si rikam jestli to proste neni normalni, ale ono to asi normalni nebude. uz mam zadanku i na gastro (uz pekne dlouho) ale desne se bojim co najdou
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    KAMHA: tak ja jsem to treba "svedla" plus minus na premiru stresu, ktery se nekolik let akumuloval
    KAMHA
    KAMHA --- ---
    dekuju:(
    KAMHA
    KAMHA --- ---
    chtela bych se zeptat jestli ma na crohna vliv genetika nebo zpusob zivota...
    neco ve smyslu "na co by se to dalo svest"?
    SIN
    SIN --- ---
    Uvažoval sem, že by to ani nemusel být psychoterapeut, který s tím má přímo (nebo hodně) zkušenosti, protože oni o ovlivnění zdraví psychikou ví dost a "věří" na to víc než třeba někteří doktoři. Spíš jde o to, aby byl ochoten se do toho pusit, seznámit se i s tou fyzickou částí stavu a aby byl obecně dobrej - protože jsem byl poučen, že dobrý terapeutem se člověk rodí nikoliv vystuduje. ;)

    Ke kineziologii - nijak hlouběji jsem to nezkoumal - absolvolal jsem asi 3 návštěvy - při první se paní kinezioložka rozslzela, protože jsem jí popsal podobnou situaci jako měla ona doma - byla z toho sezení rozhozená víc než já. Došel jsem k subjektivnímu názoru, že je to taková směs svěření se a pozitvní motivace. Ale myslim, že se tim nedá nic zkazit.
    SIN
    SIN --- ---
    DANARUN: O pár stránek zpátky jsme psychologii řešili - v podstatě jsem se ptal na to samý co ty - kdyžtak se podívej - výsledek je takovej, že nikdo o žádným psychotereapeutovi neví, nemá vyzkoušeno nebo to nepomáhá. Částečně proto, že se tomu (speciálně těmto chorobám) nikdo z nich nevěnuje, je to složitý a dlouhodobý s nejistým výsledkem, který závisí předevšim na pacientovi.

    Psychosomatická klinika - taky jsem koukal na stránky, a mám pocit že to bude dost pálka se tam nechat léčit a navíc taky tam nemají nic o tom,že by se věnovali právě těmto nemocím. Na druhou stranu budou (nebo by měli) mít nejvíc zkušeností. Nedokopal jsem se k tomu jim napsat e-mail nebo cokoliv dalšího zjišťovat.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Já sem teda za poslední cca 2 roky, co mě to trápí a měl asi 3 piva, asi den potom co sem si je dal sem skončil ve špitále s šílenou bolestí břicha. Asi to nebyla náhoda. Dřív sem z chlastu akorát víc zvracel než ostatní, ale musel sem mít aspoň 6 piv a nějakej ten tvrdej.
    TECZKA
    TECZKA --- ---
    ja piju jen pivo, vyjimecne vinko a streva jsou na tom dobre. drogy ani cigarety ne.

    akorat ranni kocoviny, ty jsem mivala vzdycky a ted se to horsi a horsi.
    SIN
    SIN --- ---
    HORKY_KAFE: Jasná věc, rozumim - mě to napadlo, protože jsem to párkrát využil. Základ je - jak vlezeš do špitálu - získat si minimálně jednu sestru... nejlépe navodit dojem, že je všemocná bohyně ;) :) - to pak recepty nejsou žádnej problém ;)
    SIN
    SIN --- ---
    HORKY_KAFE: Nestačilo by tam zavolat a poprosit je o to, aby ti napsali recept a poslali ti ho poštou? Jinak bohužel pentasu nemám.
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    SIN: dobrou chut

    AXTHEB: to nepochybne:-)
    SIN
    SIN --- ---
    PAJOVA: Jdu se naobědvat :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PAJOVA: Koukam tohle je docela cstej zazitek:)
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    SIN: :-D njn podvedomi si asi ve snech vybira priority
    SIN
    SIN --- ---
    PAJOVA: :D pravda , pravda... nápodobně, sem to dopracoval - dřív se mi zdávalo o holkách a teď o žrádle :)))
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    SIN: ani mi nemluv, obcas mam sny o tom jak jim bramboraky:-/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam