• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PAJOVAUlcerozní kolitida a Crohnova nemoc
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    7FLAMES: jednou do pul roku si dam,ale jen tak na chut
    7FLAMES
    7FLAMES --- ---
    tak mi aspoň řekněte jak to máte s oříškama, plz :)
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    7FLAMES: to je strasne individualni, doporucuju pomalu zkouset
    7FLAMES
    7FLAMES --- ---
    Jak jste na tom s oříškama, jahodama, malinama a ovocem vůbec v době když ustoupí průjmy a zánět se začíná tvářit jakoby nebyl?
    Trochu se ještě bojím experimentovat, ale zase se nechci zbytečně omezovat... Zkusil jsem už steak nebo guláš a nic moc mi po něm nebylo, tak doufám, že to tak zůstane.
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    DANARUN: hezky jo, ale respekt to ve mne budi poradnej:-)
    7FLAMES
    7FLAMES --- ---
    a sakra, ja kvuli previtovi musel odlozit tetanus a ted jsem mel jit na klistovku... :[
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    DANARUN: mimo Evropu jsem nebyla,tak drzim palce at to prezijes v pohode.. Ja sama se za tyden chystam na Island a jsem na to doooost zvedava, protoze to bude fyzicky hodne narocne (cesta pres ledovec a tak).

    Ohledne te zloutenky, uz dlouho o ockovani premyslim, ale vzhledem k tomu,ze posledne se mnou dost zamavalo i preockovani proti encefalitide, tak se dost bojim
    7FLAMES
    7FLAMES --- ---
    :) to ja jsem jeste porad (uz pres mesic) na Medrolu (teprve ted jsem zacal snizovat davky), antibiotikach a spol. a zadna nemoc me zatim nechytla... tuk tuk
    BAAJA
    BAAJA --- ---
    u me dobry, az na posledni tri dny :/ sprintuju na wecko, ale vypada to, ze pomohla ryze s mrkvi! snad konecne...asi budeme muset probourat zachod do koupelny, dam si tam stolek a pc a budu konecne pracovat! :D
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    podzim byl dobrej,ale tahle zacinajici zima se mnou zacina dost cvicit:-( Uz jsem zacala prijimat bezpecnostni opatreni
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    DANARUN: diky za info. To mi pripomnelo, ze bych mela vyzjistit jak dedeckovi zabrala konopna mast-)

    7FLAMES: no mne vyhrozovali rodice ( na popud bratra), ze mi budou sypat konopi do jidla, abych za cala jist... Po prvni nemocnici jsem se pak hodne dlouho lecila z nechutenstvi. V mych tenkrat 23 letech mi kamaradi a rodice 3-5x denne volali at se najim, protoze jinak jsem i nekolik dnu zapominala.

    POOKA
    POOKA --- ---
    7FLAMES: :) ja myslim, ze byly mysleny spis konopny masti a jejich vnejsi uzivani. I kdyz i intoxikace THC mne osobne pri zachvatech pomaha od bolesti a napeti... ale zrejme to bude dost individualni, i mne uz se to povedlo neprijemne prehnat a nasledny stav rozhodne nebyl zavidenihodny. U THC podavaneho v jidle je odhad spravne davky jeste slozitejsi, proto bych tenhle zpusob sice nezavrhoval, ale bral alespon zatracene uvazlive a opatrne.
    7FLAMES
    7FLAMES --- ---
    DANARUN: jak konkretne s tim konopim? :) jakoze si clovek upece vyborny kolacky a pak ho nic neboli? :))
    VYTVARNICE
    VYTVARNICE --- ---
    BAAJA: Určitě běž a starosti odplavoou :) Já mažu do fitka...
    BAAJA
    BAAJA --- ---
    tyjo, tak to si asi dneska pujdu zaplavat:) ...diky za infa!
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    7FLAMES: hezky pekne:-)Tomu rikam spravny pristup..

    tak me napada, nemate nekdo nejaky "domaci recept" jak vyzrat na bolave klouby?
    7FLAMES
    7FLAMES --- ---
    BAAJA: Já měl v nemocnici na pokoji pána, kterej má Crohna už přes 20 let, každej den chodil na střechu civičit karate, klikoval s krčnicí jak vyšinutej a nedávno zaběhl Jizerskou padesátku... :) skoro bych řekl, že v nemocnici rozklikoval operaci, protože jí měl prý skoro jistou a nakonec mu to ustoupilo (z 30cm na 4cm během týdne). Docela jsem čuměl.
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    BAAJA: ahoj. V dobe remise nemam se sportovanim problemy... Jen brisni tance mi nesedly, jinak v pohode.. Jen to chce davat pozor na dostatek odpocinku a neprehanet to:-)
    BAAJA
    BAAJA --- ---
    Ahoj, hlásím se do party se svým "novým" kámošem Crohnem :), diagnoza zaří 2008, ale potíže se se mnou tahnou uz od 2003, beru Pentasu 3*2 a snazim se dietovat..ale mam slabost pro orisky, coz je problem....rada bych znala vás nazor na sportováni pri Crohnu?...jestli máte zkusenost treba s kondicnim plavánim? Drzme se!
    VYTVARNICE
    VYTVARNICE --- ---
    Přesně tak, prostě je to driák, ale pomáhá, tak to vydržme a věřme, že je ta obludná fyzická forma na dobu přechodnou. Sportu ku zdraví :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam