• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    87HIGHFLYERMariáš
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    87HIGHFLYER: nekteri pravoverni mariasnici ti budou prisahat, ze ctyrka je tak hra pro ukraceni cesty vlakem, dokonce jsem tento nazor nasel i v literature o mariasi...osobne ho nesdilim, ctyrku povazuji za skvelou hru a hraju ji rad...ja osobne nemam sveho favorita mezi zadnym mariasem (odmitam jen paskvily jako lizany - nebo nevoleny, vzdy s cervenymi).
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    já se naučil první (teda samozřejmě po úvodu do klasiky) liciťák a ten jsem znal dlouho...čtyřku hraju asi dva roky a proto mi příjde složitější - u liciťáku když udělám botu tak je mi to nejpozdějc po posledním štychu všechno jasný, u čtyřky jsou sitauace kdy prostě nevim jak zahrát (u licitovanýho to vim vždycky - že je to občas blbost je věc druhá)...ale oboje má něco do sebe
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    87HIGHFLYER: to je otazka:-)))a asi by to bylo na diskusi - kdy ano, kdy ne... asi obecne nejslozitejsi je, a to objektivne, pokud se ma hrat dobre, aniz by kdokoli z hracu urazil kartoboha tim, ze zahraje neco jineho, nez by hrat mel a mohl...samozrejme, pokud se to hraje tak ze licitace je jen jakasi "predehra k betlu", tak je to naopak trivialita proti vsemu ostatnimu...
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    liciťák vám příjde nejsložitější?
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    ANTHRAX: asi bych hlasoval u nejslozitejsiho, tedy licitaku, a do obou mest:-)
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    ANTHRAX: aha, nedomyslel jsem to az tak, ale...tohle bude ne moc casty pripad.-)
    ANTHRAX
    ANTHRAX --- ---
    AFRAM: mě se zdá těch hlasů málo, hraju všechny druhy střídavě v Praze a Trutnově
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    [SERVER ERROR]
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Brno někdo na liciťák?
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    Ahoj, hlásím se tu jako více-méně pravidelný mariášník z hospůdky u Velasů na Zlíchově v Praze:-)) takže když by někdo byl ze Smíchova, Zlíchova, Žvahova či Barrandova, můžete se občas přidat - hráváme zpravidla pátek a neděle večer:-)
    ANTHRAX
    ANTHRAX --- ---
    87HIGHFLYER: díky moc
    na talonu jsem hrával dřív, ale už moc ne, ale klidne se nekdy mužeme domluvit na hhře
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    jo hrajete někdo na talon.cz?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ANTHRAX
    ANTHRAX --- ---
    ty linky na RE! jsou mrtvý, nehodí někdo reup?
    PATEJL_CZ
    PATEJL_CZ --- ---
    RATUS: Nějaké informace lze nalézt například na této stránce: http://a_pollett.tripod.com/cards7.htm
    RATUS
    RATUS --- ---
    Existuje nějaká publikace, která by mapovala podobu mariášek do dneška? vysvětlení původu motivů apod..
    RATUS
    RATUS --- ---
    POPEY: ten soubor s mariášem je program Re! od Pivoňky http://www.edisk.cz/stahni/67051/MARIAS_R.zip_172.56KB.html
    POPEY
    POPEY --- ---
    ten soubor s mariasem v nastence NEEXISTUJE...
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    Včera neuvěřitelná náhoda. Dvakrát za večer strčky se stovkou, dvakrát vyhráno, jednou dokonce v červenejch
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    FLAD: Postřeh jsem jen, že čert po levici jednou vynechal a druhej čert neřek jestli je barva dobrá. Pak forhont jednou vynes aniž by vzal předchozí štych...čerti uhráli jeden štych, v němž uhráli 20, což by šlo. Flek je samozřejmě blbost, nemohli mít skoro žádný trumfy...Potom teda nedošlo ke snímání, míchali karty, opakovanej záběr s rozdáváním, ale to nepovažuju za závažnou chybu. Zas taková tragédie mi to nepříjde, rozhodně to neni tak očividný, alespoň pro mě
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam