• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    SWARAJ
    SWARAJ --- ---
    RAMJAH: ad tvoje střecha - ten původní eternit je ještě v poho??
    SWARAJ
    SWARAJ --- ---
    tajto je třeba zdařilá moderna vedle domu ze 17.stol.

    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    SWARAJ: navíc sme na kopci, kde hodně fouká, už sem viděl jak to bere kusy krytin a hází je to do kraje.)
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    SWARAJ: nene střecha je pod eternitem, opravovali sme asi 1/5 do původního tvaru...sem ti posílal foto ne?
    [ RAMJAH @ DREVOSTAVBY ]

    tady to je vidět....do budoucna zvažujem co tam dáme, ale eternit zatím vede..ad tvarovanej plech, viděl sem z toho hotový střechy za den, ale stačí déšť + odbytá izolace = hrozny,rachot nazbláznění a pokud to není dobře udělaný tak hodně často zatýká.
    SWARAJ
    SWARAJ --- ---
    RAMJAH: však o tom také mluvím. mluvil jsem o novostavbách. při rekonstrukcích je to věc jiná. ovšem i novostavba v historické zástavbě může kontrastovat, nikoliv jen napodobovat. ohled, pokora ke stávající zástavbě a zhodnocení místa je první podmínkou úspěšného návrhu.

    imho dáváš kanadskej šindel na střechu?

    ad plech tvarovanej jako tašky - děs běs. materiál by měl vždycky přiznávat svůj charakter.
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    SWARAJ: ok, jako názor beru.) eternit nebo cembrit sme zvažovali, třeba plech (ať už klasickej nebo ve tvarovanej jako tašky) jsou výhoda v rychlosti montáže...

    Jinak je dobrý rozlišovat napodobování staveb a dávání do původního stavu, sam doma vidim o kolik líp se mění energetické náklady pokud má půl domu opravene roubení a dřevo pracu jak má....
    + pokud je někde vyloženě stará zástavba, myslim že je dobrý pokud projekt bere ohled na historickou stránku místa a neprskne tam montovanej dům ve stylu amerického předměstí..
    SWARAJ
    SWARAJ --- ---
    RAMJAH: kvalita (se podívej, jak vypadaj po pár letech). pokavad chci lehkou krytinu a nechci ji každejch pár let opravovat, dávám eternit či plech. starý krovy to bez problémů udržej a na dimenzi nových to takovej vliv nemá, páč pod šindel potřebuješ podbití, který hmotově vyjde dost obdobně, jako šablony na latích.

    důvod, proč dávaj lidi šindel, je pořizovací cena. kdyby ovšem započetli životnost, potřeba oprav, na ekologii nehledě, tak je to vlastně drahý.)
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    SWARAJ: "Kanadský šindel nebrat" důvod? .) pokud potřebuješ aby byla střecha co nejvíc odlehčená tak co zvolíš jinýho?
    SWARAJ
    SWARAJ --- ---
    Kanadský šindel nebrat. Tamto vypadá na Cembrit. Možná lepší zvolit Eternit Dacora (belgická firma, která má kapánek kvalitnější šablony). ovšem Cembrit Horal je dobrej. Klasickej cembrit má problémy s barevnou stálostí a taky měli asi 30% reklamace na lámavost (špatně vyztuženo, nyní už snad problém odstraněn).

    ad klasický roubenky - je to hezký, ovšem z hlediska energetické náročnosti naprosto nevhodné řešení. Pokavad bych chtěl dům esteticky vzhlednej a zároveň ekologickej jak z pohledu tepelnách ztrát, tak z produkce CO2 při výrobě materiálů, tak bych šel asi do dřevěnýho skeletu, vyplnit balíky slámy a navrch hliněnou omítku. tepelný ztráty někde jinde než u celoroubené stavby, kde poměr cena za pořízení a náklady na vytápění není moc dobrý. Celodřevěnky jsou fakt pro nadšence, kteří na to mají. Pro mladý lidi s prázdnou kapsou a s výhledem na zvyšující se ceny energií je to naprostá utopie a i anachronismus. Nemá cenu napodobovat stavby, co se dělaly před 200lety. dobrá architektura vždy reflektuje svoji dobu a mělo by to být na ní čitelné. jinak bychom se mohli vrátit do jeskyň:)

    ad kuláčový kanadský sruby - to patří do Kanady, nikoliv do Čech. i na samotách u lesa to vypadá jak pěst na oko.

    Pro mě je zásadní při návrhu nové stavby zohlednit okolí, vytvořit stavbu, která hmotově zapadá do krajiny, je šetrná k životnímu prostředí (maximální využití přírodních materiálů ze vzdálenosti 20-30km od místa výstavby), nízké tepelné ztráty (nízkoenergetický až pasivní standard - imho u celodřevěných staveb nesplnitelné), dispozičně řešené dle požadavků na současné bydlení a v neposlední řadě taky optimální cena pro stavebníka, aby nebyl zadlužen až do smrti. Nejsme tady od toho, abychom celý život věnovali jen vydělání peněz na bydlení.
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    RAMJAH: sem blbej, sem si blbě přečetl odpověď

    takže znova:D

    ZATAMOKO: ano, viz obr dole.)
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    ZATAMOKO: nene, kanadský šindel bitumenový (asfaltový) , tenhle vzor je ještě tmavší než sem měl na mysli, ale ten nemužu najít.)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    RAMJAH: jakoze kanadsky sindel ala dreveny sindel? Mohl bys poslat odkaz?
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    ZATAMOKO: viděl sem to udělany s kanadským šindelem ve světlé barvě (jako imitaci toho co sem posílal) a vypadalo to taky moc dobře
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    ZATAMOKO: tohle bude dřevěná poctivka podle mě, ikdyž "poctivka" ...s ručně děláným šindelem to asi má pramálo společného, tohle bude čistá strojovka, ale bude to dřevo ne umělotina

    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    RAMJAH: btw. tohle je dreveny sindel nebo nejaka zdarila imitace?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    RAMJAH: jo, presne, to se mi taky hodne libi.
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    jinak se mi strašně líbí vikýře "volská oka", je to složitější na práci, ale moc pěkný


    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    MALAMUT: vidiš to mě nenapadlo:D ale daleko sem nebyl
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    ZATAMOKO: to bude cembrit ... eternit v novém - "ekologickém", ale hlavně pevnej :-)
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    ZATAMOKO: tohle mi příjde jako eternitová šablona, dávala se dřív hodně i my z ní střechu máme, taky do budoucna budem řešit protože budem chtít udělat obytné podkroví a tím že střecha nebude jen šikmá a budem tam nejspíš dělat nějaky pruchod pro světlo tak asi pujdem do šindele
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam