• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    GECKO
    GECKO --- ---
    AQUALOCO: Nemas nekde blog, nebo vic fotek... libi se mi to... kdo to navrhoval?

    Jinak ja daval 6cm UD, kupoval jsem 2. jakost primo na slovensku kvuli cene... Jam mas ten obklad? TO nevypda ako palubky...

    JInak vsechno KVH, ty ses blazen.

    Me drevo z pily stalo cca 250 tKc a prace tesare asi 100 tKc, k tomu pah hodin jerabu a podobny mechanizace. Jo, ta prace byla vcetne desek zvenci na cely stavbe a podbiti strechy...
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    SVETLUSKA222: tady u nas sem to jeste videt nikde nepouzival, ale prej to tu taky je. ovci vlna se pry pouziva u roubenek prave z toho duvodu (jak uz tu bylo psany), ze roubenka jako takova ma malej tepelnej odpor. proto se tramy do poloviny sirky narezvaji a do prosotru se dava ovci vlna a pak to tepelne vyhovi
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    YBUKO: cena kolem 750tis (100tis staly jenom ty ohnuty lepeny oblouky, v dolnim rámu jsou opět kvůli únosnosti lepený trámy (ach ty statici..), celá konstrukce kromě venkovních je z KVH dřeva.




    SVETLUSKA222: já bych se ovčí vlně vyhnul z jednoho důvodu - ovce jí v životě neustále doplňuje o látky jako lanolin apod., ty časem zmizí (asi se rozložej nebo co) a vlna se tak stane náchylnější na destrukci a napadení plísní nebo houbou nebo i živočichama, nevim) - ty látky se daj doplnit, ale jak to udelat v uzavřený stěně??

    GECKO: Hofatex Kombi má ve svý skladbě 2cm Hofatexu UD (na tý vnější samozřejmě) - je tak lehčí a levnější

    ...jestli máš na mysli tu vlnu, je to Knauf Insulation Diffu, jo a ta síťka je až na latích, tzn. pod obkladem

    dneska už to vypadá ještě jinak..


    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    muzu se zeptat na takovou technickou vec. jak se kotvi nosnej system (asi ze sloupky a nejaky roznaseci prahy) do zakladu?
    GECKO
    GECKO --- ---
    GECKO: I kdyz to na tom obrazku jako nejaka vlna nakonec i vypada.. nebo co to je za izolaci?
    GECKO
    GECKO --- ---
    AQUALOCO: Moc pekny.. koukam, ze jsme na to sli skoro stejne... patky, samonosnej skelet, Hofatex (jen japouzil Hofafest UD zvenku). Jak izolaci jsem pouzival konopny vlakno... jo a tu sitku proti hmyzu jsem daval hned od dreveny obklad, ne az pod mezeru... a zevnitr mam stramit a na tom normalni omitku.


    SVETLUSKA222: Sla... ale musi byt minimalne vyprana a na tom asi zhavarujes.. zajimal jsem se o to a v CR nebyla v provozu zadna pradelna vlny.... ja nakonec pouzil konopny vlakno...
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    AQUALOCO: Dala by se jako izolace využít i ovčí vlna? Mezi vnější stěnu?
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    jak píše G., klidně se stav na exkurzi a na pokec, my budujem haciendu kousek od Turnova..,



    detail sendviče (použili jsme Hofatex Kombi tl. 100 MM - materiál z dřevovláknitejch desek, jak píše G. dobrej izolant a díky obj. hmotnosti i dobře akumuluje teplo, pak protivětrná fólie, síťka proti hmyzu, odvětraná mezera a dř. obklad, dovnitř na OSB přijde 40MM dřevovláknitý desky opět, rákos a hliněná omítka)

    GECKO
    GECKO --- ---
    MARTIK: Sendvic, bud z fosen, nebo masivnich tramu. Z fosen je konstrukce zavetrovavana nejakyma deskama (obvykle OSB), tramova nosna konstrukce jde postavit jako samonosny skelet, kde zavetrovani je vzperama a paskama, pripadne sikmejma tramama a stoji to samo o sobe, oplasteni nema nosnou funkci. Pak lze pouzivat ruzny drevovlaknity izolacni desky zvenci a treba stramit zevnitr. Ja na to sel takto: http://io.pinknet.cz/milire **shodou okolnosti je to kousek od Liberce, takze pokec pripadne osobni exkurse je na tobe stejne jako predchozi nabidka.
    ZOM664
    ZOM664 --- ---
    MARTIK: Skvěle izoluje je blbost o proti vatě má víc jak trojnásobně větší propustnost, dobře se vytopí to je pravda protože má malou kapacitu tak nespotřebuješ tolik tepla na jeho ohřev, nic méně tak jak místnost rychle vytopíš tak stejně rychle vychladne.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    AQUALOCO: díky za info. Je to jak říkáš.. Něco jsem už načetl, ale akorát se mi v tom dělá zmatek. Na jedné stránce někdo chválí, jak dřevo skvěle izoluje a jak se skvěle vytopí a na jiném webu někdo tvrdí pravý opak.. Pokec s expertem by se hodil, ale blízko těch lokalit se nevyskytuju. Nech to bejt, já na to až tak nespěchám, tak zkusím zatím pátrat dál..
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    MARTIK: ideálně si projdi internet, stránky o dřevostavbách a něco si načti a zkus popřemýšlet, který se systémů by ti nejvíce vyhovoval. dalším důležitým faktem jsou finance a velikost zamýšlené stavby, z toho se ti pak pomalu vyseparují možnosti. každopádně bych doporučoval držet se difuzně otevřené konstrukce - mám tím na mysli, vyhnout se nedýchavým fasádám v případě kontaktního zateplení, parozábranám (parobrzdy ano, je v tom opět rozdíl), jestli chcete mít na fasádě dřevo, co v interiéru (sádrokartonu bych se krom menších ploch v koupelnách vyhnul, praská to) atd atd., případně je to na konzultaci někde u kafe, čaje, piva, je to tak obšírná oblast, že internet moc nestačí.. pokud bys byl někde kolem liberce, můžu pomoct, nebo doporučim známýho u boleslavi, ale to už je kousek..
    ZOM664
    ZOM664 --- ---
    Klasický roubenky z rostlého dřeva jsou pro romantiky (topit v kamnech a chodit do lesa na dřevo :) ),pokud bych na to měl peníze šel bych právě do toho lepeného profilu se zateplením ze vnitř. Sebe tlustší klasická roubenka má tepelnou prostupnost na ......
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    GECKO: a když nechci roubení z masivního dřeva, ale chci dřevostavbu?
    GECKO
    GECKO --- ---
    ZOM664: Stavet roubenku ze susenyho lepenyho mi pripada trochu uchylny a navic by to byla ponekud nepekna racha.... s tim case sesychani ze syrovyho souhlasim...

    Nimcene primarne bych zvazil ten pzoadavek na roubeni z masivniho dreva, IMHO to dnes nema racionalni opodstatneni mimo rekonstrukci nebo replik historickych objektu.
    ZOM664
    ZOM664 --- ---
    GECKO: Pokud to bude z lepeňáků standardní domeček může být hrubá stavba hotová vklidu za tři týdny a vpálit do toho okna může prakticky hned. U rostlého dřeva se bere rok na vyschnutí před zpracováním a rok se nechá sedat hrubá stavba.
    GECKO
    GECKO --- ---
    MARTIK: ROubenka seschne o cca 10%, trvat to bude spis 2 roky, musi se s tim pocitt pri stavbe... jinak ciste roubenka asi nevyhovi pozadavkum na tepelne vlastnosti a masivni drevo je pomerne drahe. Stavba uplne rychla nebude, na osetreni je asi vhodne pouzit nejake oleje a kdyz budou tonoane do tmava, drevo sednout nebude...
    LUMIERE
    LUMIERE --- ---
    TECH mate nekdo zkusenost s foukanou izolací
    - vlastnosi
    - aplikace
    - cena
    ???
    diky
    ZOM664
    ZOM664 --- ---
    MARTIK:
    -DŘEVOMONT AZ
    -Sedání záleži na tom jestly je to z rostlého nebo lepeného dřeva rostlé by mělo sedat rok a až pak okna
    -Ze začátku ca po pěti letech. Kolik to může stát nevím.
    -Tmavnutí se zabránit nedá
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Tak jsem pročetl tuhle 3 roky starou diskusi a chtěl bych se zeptat na váš aktuální názor na dřevostavby.

    Sníme o roubence. Máte někdo reference na nějakou osvědčenou firmu?

    Jak je to s tou dobou "sednutí" dřeva? Na idnesu jsem v nedávném článku četl, že dům je postaven skoro ihned a nastěhování je otázkou týdnů. Jinde jsem zase četl, že hrubá stavba musí stát několik měsíců, než dřevo sedne a může se začít s ostatními pracemi.

    Jak je to s udržováním? To dřevo se musí v nějakých intervalech lakovat, ne? Jak často? Kolik to tak může stát?

    A co s tím stárnutím dřeva? Někdo zde psal, že po pár letech může dřevo změnit barvu, např vlivem slunečního záření. Je to tak? Dá se tomu bránit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam