• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    LUMIERE
    LUMIERE --- ---
    TECH mate nekdo zkusenost s foukanou izolací
    - vlastnosi
    - aplikace
    - cena
    ???
    diky
    ZOM664
    ZOM664 --- ---
    MARTIK:
    -DŘEVOMONT AZ
    -Sedání záleži na tom jestly je to z rostlého nebo lepeného dřeva rostlé by mělo sedat rok a až pak okna
    -Ze začátku ca po pěti letech. Kolik to může stát nevím.
    -Tmavnutí se zabránit nedá
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Tak jsem pročetl tuhle 3 roky starou diskusi a chtěl bych se zeptat na váš aktuální názor na dřevostavby.

    Sníme o roubence. Máte někdo reference na nějakou osvědčenou firmu?

    Jak je to s tou dobou "sednutí" dřeva? Na idnesu jsem v nedávném článku četl, že dům je postaven skoro ihned a nastěhování je otázkou týdnů. Jinde jsem zase četl, že hrubá stavba musí stát několik měsíců, než dřevo sedne a může se začít s ostatními pracemi.

    Jak je to s udržováním? To dřevo se musí v nějakých intervalech lakovat, ne? Jak často? Kolik to tak může stát?

    A co s tím stárnutím dřeva? Někdo zde psal, že po pár letech může dřevo změnit barvu, např vlivem slunečního záření. Je to tak? Dá se tomu bránit?
    GECKO
    GECKO --- ---
    DACAN: Zrovna dobra cena.. treb stresni late tusim v Bauhausu vychazely pres 8000. Ona ta pila je v Praze..to je trochu problem... kolem me je pila skoro v kazdy vsi a tak je to s cenama lepsi no...
    DACAN
    DACAN --- ---
    GECKO: jeste jednou diky. ja jsem si jen tak ze srandy spocital hranol 10x10 v bauhausu a vyslo mi to na 7300 za kubik. tak me celkem rozbilo, ze to same na pile.
    GECKO
    GECKO --- ---
    DACAN: Se obavam, ze to je plus minus bezne... tady mas nejaky pily z libereckyho kraje pro srovnani: http://www.pila-facek.cz/media/files/cenik-na-rok-2011-od-1_2_2011_xlsx.pdf http://www.pila-platek.cz/cs/produkty/ Lepsi cenu bys dostal na maly pile, kde mensi mnozstvi pripadne prodaj bez papiru a bez dane a tak, ale v Satalicich nevim, kdysi jsem tam kupoval par prken a tak jsem tohle neresil. Spocitej si cenu v hobbymarketech... Tady mas nejaky cenik dodavatele na Zizkove http://www.palubky-praha.cz/ceniky/196.pdf ale to neni pila a asi nebudou mit vsechno skladem... Tazke, kdyz budes hledat, o par stovek min asi najdes, mozna to uhadas bez DPH. Za pulku to asi nekoupis...
    DACAN
    DACAN --- ---
    GECKO: satalice. kubik za 6k bez DPH. jsem naivni, kdyz chci lepsi cenu?
    DACAN
    DACAN --- ---
    GECKO: dik za tip
    GECKO
    GECKO --- ---
    DACAN: Jedna pila je v Satalicich hned vedle nadrazi. Jestli je nejaka bliz nevim, ale tohle bys zase tak daleko mit nemusel. Vzhledem k pomerne malemu mnozstvi by to ale mozna slo celkem roumne koupit i v enjake bauhausu nebo tak...
    DACAN
    DACAN --- ---
    - chtel bych postavit zahradni domek 2 x 4, 5 x 2+ (shv) (metry)
    - chtel bych pouzit profil 10 x 5 cm a "ramovou" konstrukci.
    - obklad palubkama.
    - strecha sikma s jednou plochou s krovy profilu treba 3 x 15 cm. strecha osb + sindele

    drevo na spodek mi vyslo na cca 0,5 kubiku bez prorezu.
    krovy cca 0,125 kubiku

    poradi nekdo, kde nakoupit material? jsem sever prahy, chabry, zdiby, libeznice
    GECKO
    GECKO --- ---
    IKSIK: Hmm...vzal bych je nejakym olejem zespoda a zeshora bych spis pouzil podlahovy tvrdovoskovy olej. Polyuretanovy lak na podlahu je pekny, ale blbe se s nim dela, musi se udelat vic vrstev a jak ho poskodis a poskrabes, vpodstate se to neda opravit. V takovyhle chatce to poskrabes temer urcite... Jinak ty palubky budou pracovat, rozesychat se a zase bobtnat, nedosahnes toho, aby to bylo porad na sraz...
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Mělo by to bejt přibližně něco takovýho.
    Bude to prostě chatička, ve který se dá příležitostně přespat a strávit tam nějakej letní víkend. Na bydlení to rozhodně nebude. Bude stát na betonovejch tvárnicích, na kterejch budou položený dřevěný trámy a na těch už podlahový palubky. Pod těma palubkama vlastně bude cca 20cm vzduch a pak už nějaká suchá tráva a hlína.

    Tu podlahu shora asi natřu nějakým Polyurexem. Ale zespoda se k těm palubkám dostanu jedině ještě před přišroubováním. Pak už tam prostě budou a žádným štětcem na ně nedosáhnu.
    GECKO
    GECKO --- ---
    IKSIK: Hele.. co to vlastne bude? To je jen nejaka boudicka z bauhausu neo chata na (alespon obcasne) bydleni?

    Steny bych osetril bud nejakym olejem, nebo nejakou lepsi tenkovrstvou lazurou (ja na obklad pouzival BORI). Oleje jsou drazsi, ale asi o neco lepsi (muzes pouzit Astraxil, PNZ... ale ne vsude se to da snadno kuipit).

    U podlahy to chce neco, co je mechanicky odolny a zespoda zalezi na tom, co bude pod tim
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Ještě něco. Je dobrý ty podlahový palubky před položením nějak ošetřit i zespoda? Sice na to nebude svítit sluníčko ani pršet, ale přecijenom to bude holý dřevo na vnější straně.

    A čím mi doporučíte tu chajdu pak natřít zvenku a čím zevnitř?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    GECKO: OK.
    GECKO
    GECKO --- ---
    IKSIK: Budes tam chodit s vercajkem, co ti obcas upadne, budes tam stavet leseni, kozy, stafle, kozicky, na ktery si budes davat material, ten budes rezat, odrezky ti budou padat na zem, budes mozna neco natirat a obac neco rozlejes, pri delani stropu upustis kladivo, budes tam behat zvenku s botama od blata... prste spousta moznosti... ver mi, finalni podlahu az nakonec.. i kdyby ses na hlavu postavil a zakryl to jak chces, neochranis to...
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    GECKO: Jak to? Budu po nich chodit. Nic víc.
    GECKO
    GECKO --- ---
    IKSIK: Ze je znicis?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Ahojte,

    mohli byste mi vysvětlit, proč se při stavbě zahradní chatky musí podlahové palubky pokládat až úplně nakonec? Já bych radši postavil nejdřív tu základní desku i s podlahou a stavěl domeček okolo toho.
    GEEK
    GEEK --- ---
    Dřevodomy, altány, rozhledny. Poznejte dřevostavby 2010 - Fotogalerie - Zprávy - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/zpravy/fotogalerie/2011/02/22/drevodomy-altany-rozhledny-poznejte-drevostavby-20/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam