• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    PSYKO: imho to je obecny problem fotovoltaiky i fototermiky a resi to to, ze ti to snizi naklady alespon behem toho co slunce sviti a nebo muzes v praipade fototermiky teplo akumulovat do akumulacnich nadrzi, ale to uz samo potrebujes jako medium min. vodu
    PSYKO
    PSYKO --- ---
    TRAMIN: funguje to jen, kdyz sviti slunce. Ale teplo potrebuju hlavne tehdy, kdy slunce nesviti, nebo sviti malo.. Takze na co to je?
    TABO
    TABO --- ---
    Stavěli ste si tu někdo dřevostavbu svépomocí? Nejlépe dvoupatrovou?
    Jak jste postupovali a hlavně, je to reálné? Preo zkušenějšího truhláře, který se vyzná v technických výkresech?
    DBR
    DBR --- ---
    MRDAC_BEDEN: nedostane, jen zvenku po 5-7 letech budes muset natrit znova
    normalne staci 2-3 natery
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    MRDAC_BEDEN: no prave si predstavuju jak vysekavam diru ve stene srubu postaveneho z kulatin pred padesati lety...

    Jinak. Jak byste resili vetrani v chate, ktera se pouziva tak jednou za dva mesice na vikend a jinak musi byt zabezpecena proti castym zlodejum? Takze na oknech okenice, vypnuta elektrina atd
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    TRAMIN: vyvrtat, vyrezat, vysekat?
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    ZATAMOKO: jak se resi vhaneni toho vzduchu do domu? respektive kde vezmu tu diru ve zdi?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    TRAMIN: ano, ale vzhledem k ceně jsem se rozhod postavit si to DIY z plechovek.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    Znate nekdo http://www.solarventi.cz/ ?
    libilo by se mi to na dum. srub se sklepem
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    Ahoj procetl jsem diskuzi 2 roky zpet a zjistil ze cervotoc a jine brebery je pomerne caste tema, nicmene jsem nenasel odpoved na mou otazku - mam chalupu kompletne sezranou cervotocem. Pokud odstranim sezrane tramy a nahradim je novymi, ktere nekolikrat natru Lignofixem - muzu se spolehnout na to, ze se do tech novych tramu cervotoc nedostane?
    Pripadne je jeste neco ucinejsiho nez Lignofix?
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    SNUPAK: Znám pár farmářů, kterým se ostříhaná vlna válí bez užití na půdách. myslím že takových je víc, zkus se někde poptat.
    GECKO
    GECKO --- ---
    SNUPAK: Ha vida.. s tim panem jsme kdysi mluvil ale tehdy rikal, ze je problem vlnu vyprat... tak jsem tenkrat skoncil u konopi...

    I tak ale je to drahy... tmava prana rezna vlna ze 60 Kc/kg. I kdyby kg byl 10l tak do kubiku je 100 kg (coz je teda docela dost) a to je 6000 Kc... coz je ekonomicky nesmysl.
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    SNUPAK: koukam na ceník a je to trochu jinak. podívej se na to...
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    JADR: http://www.pfeifer.liberec.net/web/kontakt.php
    je to dva roky. vážili mi to z obrovských pytlů. kilo vlny je cca 8 litrů. jestli se dohodnes na nejaké danové optimalizaci nevím ale mozna ano. je to soukroma farma.
    s izolací nemám zkusenost...
    JADR
    JADR --- ---
    SNUPAK: kontakt by nebyl - radsi koupim od nekoho treba bez dane...

    da se pouzit ta neprana, necesana rovnou na izlolaci? nebo to musi byt natkane na mrizce.
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    nepranou a necesanou vlnu jsem kupoval u Liberce za 120.-/kg.
    JADR
    JADR --- ---
    GECKO: ok, diky i tak
    GECKO
    GECKO --- ---
    JADR: Ekopanely jsou i v koupelne, dokonce za rpchacem a nad vanou jsou jen s omitkou a stukem, bez obkladu. Ale jsou na leppidle natazeny tekutou lepenkou, rohy vylepeny rpislusnym tesnicim pasem a na stuku je vymalovano silikonovou fasadni omitkou. Sadros je v koupelne jen pred falesnou predstenou, co kreje geberit a technologii rozvodu.... ale to hlavne kvuli snazsi instalaci.

    Izolace z ovci vlny by sla urcite bez problemu pouzit taky...

    Cenu jednak nevim a jednak neni relevantni. Stavel sjem jeste v dobe pred krizi, to jednak, dal ejsem Hofatex kupoval primo u vyrobce na Slovensku II. tridu jakosti za mnohem lepsi cenu, coz nevim, jetli by se zdrilo i ted a i s tim konopim je problem. Aktualne nevim, jestli funguje v CR nejaka tirna, kde by se dalo koupit primo surovy vlakno. Canabest, ktery u Hodonina vyrabel konopnou izolaci zkrachoval a uz neprodukuje, takze je k dispozici jen nemecka izolace. S izolaci z vlny je to podobny, komercne upravena natkana na mrizce je draha a jen surovou ostrihanou vypranou vlnu asi neni nikdo v CR shopny v potrebnym mnozstvi dodat.
    JADR
    JADR --- ---
    GECKO: prave planuji podobnou skladbu steny.
    Pouzival si i do koupelny ekopanely s omitkou nebo si tam dal sadros?

    Jeste jsem premyslel misto te konopne izolace ovci vlnu... ale nevim jak by se tomu zmenili vlastnosti.
    Na kolik to tak vyslo treba 1m2 steny nebo celkem ?
    TSOH
    TSOH --- ---
    RODWY: dik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam