• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    QNEDLEEQ: A parotěs nebude?
    Ta vzduchová mezera se používá u tříplášťových střech. Pokud by ti kondenzovala vodní pára na PHI, odvětrá se vzduchovou mezerou.
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: a proč tam máš ten druhej záklop? to nevíč kam umístit materiál? Jestli ho máš hodně mám zájem :-)

    Navíc přemejšlel si jak to budeš skládat? Proč nechceš klasickej kontra podhled?
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    XSTANG: pošleš firmě DWG (v tomhle případě část elipsy) a oni to stejně zmršej (na středový vaznici je to podložený špalíkama), ale nijak to naštěstí neruší.. Cena cca 10.000,- za kus, ale jsou to mackové!
    CUKI: jo, takovej sklípek maličkej, legenda stejně patřila k něčemu jinýmu, je to z armovanýho ZB. Vata vyplňuje celou rámovou konstrukci. Tenkrát dodavatelská firma na dřevěnou část v čr nikoho nesehnala nebo ho prostě nechtěla, to jsem neřešil.. Jinak jak jsem psal, tohle je asi jedina archi-vifikundace na tom domě, takže jsme se i na ceně shodli, nebylo to v porovnání se všim dřevem na hranatym přístavku o tolik moc víc, kdyz počítám všechny záklopy apod. zelená střecha je prostě pěkná, celkově to bylo zejména estetický řešení
    CUKI
    CUKI --- ---
    AQUALOCO: tak detail moc nechápu, to tam máš pod tím sklep? Legenda je uříznutá tak to není moc jasný...
    Ten hofatex vzhledem k polystyrenu chápu, ale nechápu proč tam není kamenná vata?
    AQUALOCO:
    Lepený nosníky se dělaj i u nás realizací jsem viděl dost, jen ta cena je prostě vysoká na běžné stavby
    XSTANG
    XSTANG --- ---
    AQUALOCO: jeví se mi jako moc dobrá volba ...nebo min. moc hezká;)
    a jak to probíhá zadáš parametry oblouku a podle toho na zakázku vyrobí? Jak je to drahý?
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    XSTANG: jo, lepený z prken aus deutschland, před těma 5 lety si na to v čechách nějak netroufali;) furt jsem dumal, jak k domu přilepit bednu s garáží a dílnou, nakonec jsem udělal náběh na severní vítr, kterej u nás duje skoro pořád..
    XSTANG
    XSTANG --- ---
    AQUALOCO: Ty zaoblene tramy jsou lepene, predpokladam?
    Jinak moc hezky dum
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    ZATAMOKO: jj, rozteč v dome je 640mm (a větší trámy), tady to je podlaha v dílně, terase a pod psí boudou (nejnižší část)
    CUKI: přesně tak, odizolováno zbytky tlustého polyše ze staveb, zhruba takto:
    CUKI: Hofatex má docela dobrou akumulaci a izoluje skoro jako polystyren, tak proto jsme ho zvolili. na tý obloukový části je zelená střecha, takže jen fólie, ale za tu závětrnout lištu mi klempíři děkovali:) Jsem rád, že se líbí, bydlí se nám dobře..



    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: to netusim :)
    jinak v labu jsem pro plosny vyhrev kultur pouzival http://www.fenixgroup.cz/cs/produkty/ecofilm-f-folie-pro-podlahove-vytapeni a spokojenost velika
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: tak to by mi asi dost překáželo :-(

    ZATAMOKO: no to mužes dát pod, nad, vedle, ale co dáš na přímej styk s tim kabelem nebo trubkou?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: na tu nebetonovou podlahovku s podobnym akumulacnim efektem me napadlo pouzit 3-4 vrstvy tech cetrisovych prirezu (1250x300x28mm), na sraz. Mam jich tu jeste dost, tak stale vymyslim, co s tim jde jeste udelat :D
    Objemova hmotnost je kolem 1300 kg/m3.
    Jednu desku mame na sezeni na zahrade a kdyz se to nahreje, tak to setrvacnost celkem ma.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: nepsal jsem podlahovku z Cu trubek .) natahnul je podel zdi a prej mu to fungovalo skvele, tak to udelal i v dalsich mistnostech
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: svářet měď není tak složitý, ale taky to není nesmrtelnej materiál. Jen nechápu co znamená přiznaná podlahovka z Cu trubek. To že jsou jako na vrchu a chodí po nich (zakopává o ně)? To asi ne co :-)

    Já řeším spíš co tam dát místo toho betonu sypkého nebo alespoň pružného co bude mít podobný efekt.

    Zbytečně to klade nároky na spodní k-ci a to mi nepříjde elegantní.

    AQUALOCO: Tak jsem si prošel komplet ty fotky a fakt nádhera. I když nechápu použití toho hofatexu a než abych dělal klempířinu té psí boudy tak asi raději spáchám sebevraždu, tak je to po dlouhé době zase jedna vkusná stavba.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: jasný, to chápu. Já to řeším s ohledem na tu stodolu. Líbí se mi představa akumulační betonové desky krmené buď teplovodním nebo elektrickým podlahovým topením.

    Zaujalo mě řešení jednoho známého. Vydal se cestou punku a Cu trubky topení přiznal a ve finále skončil jen s nimi, radiátory nepotřeboval :)
    Ale měď je drahá a sám si to neudělám tak, abych tomu 100% veřil. Řemeslníkům se 100% věřit také nedá (bohužel vlastní mnohonásobná zkušenost).

    Takže s ohledem na jednoduchost, blbuvzdornost, svépomocnost, cenu pořízení a údržby, se nakonec el. podlahovka jeví asi jako nejefektivnější řešení. O to víc v NED/PD barabizně :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: Není problém ani tak s únosností jako s průhybem, tedy problém aby ten beton neprasknul. Hlavně pokud je na jílu. Ošetřit stavbu proti bobtnání mrazem není problém, stačí jen do nezámrzné hloubky (která je u jílu o něco hlouběji), ale ošetřit stavbu proti změně hladiny spodní vody, to už je často jen o dobré víře v dobrý hydrogeologický posudek. Někdy je to naprosto neřešitelné a dělá se základová deska (ne pásy s roznášecí deskou, ale samostatná deska).


    AQUALOCO: jak máš vyřešený přívod vody? Předpokládám že jde do tech místnosti v rohu stavby, máš to jen kolem odizolované? Případně jak?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    AQUALOCO: co si mám představit pod "hustej trámovej rošt"? Rozteč trámů třeba 600mm?
    Podle http://naskale.org/images/projekt/10/07orig.png mi to tak prijde v porovnání s lidmi
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    ZATAMOKO: Nijak speciálně se to neřešilo (hustej trámovej rošt), jen piloty byly trochu větší, protože jsme na 11 metrech jílu, kterej není nic moc..
    něco je k vidění tady: http://naskale.org/projekt10.html
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    AQUALOCO: takze mas cca 8cm, coz je cca 200 kg/m2, to neni moc. Muselo se to nejak specialne resit s ohledem na ty patky?
    Myslim staticky. Pocet patek, hloubka zapusteni do terenu atd.
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    ZATAMOKO: jj, je to ten dům. Litá vlastně není, je dělaná ze relativně suchýho betonu (3cm mezi špunty pro teplovodní hadice a zhruba 4,5cm nad tím), do kterýho jsou namýchaný polymerový vlákna. Topeíme elektrokotlem.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    AQUALOCO: ty mas teda v té dřevostavbě na patkach (kdysi jsem tu viděl fotky) litou betonovou podlahu?
    Jakou tloušťku?
    A tu podlahovku mas teplovodni, kdyz jsi zmiňoval el.kotel?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam