• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    77WHITE: popravdě toto sem nehledal, takže jsem to nenašel. šlo mě primárně o KVH a o pevnost v ohybu, která je podle mě ale závislá na délce a síle hranolu. z toho, cos poslal je relativně použitelná informace: "Nejčastěji se kvůli transportu vyrábí KVH hranoly v délkách 13 m. Pevnostní třída je u KVH hranolů nejčastěji C 24 (pevnost v ohybu = 24 MPa)." dobrý, asi teda na 13. metrech, ale síla hranolu nehraje roli? dřevina? fakt z toho nejsou moudrý
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    existujou nejaké srozumitelné tabulky na pevnost KVH hranolů? našel jsem něco německy a vubec z toho nejsu moudrý. jde mě o to, že chci udělat terasu, která nebude podepřená - jedna půlka až třetina (a to je právě to) trámu bude ležet na betoně, tam to přivrtám do podkladu chemickou kotvou a ještě přes to přeložím jeden trám zazděný do bočních zdí a druhá půlka trámu bude viset ve vzduchu a na tom pak bude rošt a nejaká podlaha. a jde mi o to, jak vysoký by ten trám měl být, aby to uneslo dejme tomu půl tuny (tech trámů bude asi 6? na 3 m šířky terasy) a nezlomilo se to na tom rohu, kde končí podkladní beton. je to srozumitelné?
    GECKO
    GECKO --- ---
    CUKI: kostra tavby byl skelet z masivnich tramu, stojky 20x20, vaznice pdlahy 20x25, stropni tramky 20x12, takze prvotne stala kompletni kostra, zavetrovana, pak se udelala strecha, pk steny zvenku hofatexem a pak teprve vnitrni povrchy,
    CUKI
    CUKI --- ---
    GECKO: prkna? Ty nestavíš obvodové zdi na podlahovém roštu na kterém je pro ztužení OSB deska?


    GOUMES: ještě k tomu penetral ALPu či jiných bitumenových izolačních nátěrech. Podle mě je to často kontraproduktivní. Mokré dřevo má v sobě dost vlhkosti a proto další rychle gravitací stahuje dolu. Tedy ten nátěr jak je na fotce na těch trámech vytvoří misku a té vlhkosti tam bude nakonec víc než kdyby tam ten nátěr (těžko ekologicky odstranitelný) nebyl.
    Už jsem na některých stavbách vypozoroval, že ani podkládání trámu asfaltovým pásem na betonovou patku nedělá dobrotu, protože se na tom rozhraní sráží vzdušná vlhkost. Když dělám ochranu proti vzlínání vlhkosti na betonové patky, tak tu dělící vrstvu dávám mezi poslední a předposlední řadu bednících tvárnic. Tam nemusí být asfaltový pás, ale stačí IMHO několikrát zatřít třeba tím penetralALPem.

    Má někdo podobnou zkušenost?
    GECKO
    GECKO --- ---
    CUKI: Tak ja kdyz jsem stavel jsem mel na podlaze celou dobu provizorne polozeny normalni prkna, finalni material tam sel davno po tom, co byla hotova strecha, okna atd... Prkna se prubezne pouzily na spoustu jinych veci.
    CUKI
    CUKI --- ---
    GOUMES: Ten igelit na podlaze řeším protože mě to zajímá :-)
    podlahu jsem udělal asi 3 dny před tím než jsem udělal krov a déšť mi ty podlahový OSB pěkně poničil Ale nedokážu si představit, že bych to vyřešil tím igelitem, hledám na příště nějaký jiný řešení. Zatím jsem vymyslel, že bych vazníky udělal dřív než podlahu, pak bych to dokázal třeba ve dvou lidech do dvou dnů zastřešit alespoň difuzní fólií pod kontralatě, ale zkrátit to alespoň na den, to neumím :-(
    GECKO
    GECKO --- ---
    KRYSIK: Delal jsem to stejne... tramy z pily, lehce oschle, natrene nejakych Katritem proti breberam a tam, co se pokladaly na patky jsem to vzal penetralem Alp. Vyska mezery cca 30 - 70 cm nad terneem (nebylo to srovnany do roviny).
    KRYSIK
    KRYSIK --- ---
    TSOH: rovnou na vyschlé KVH hranoly
    TSOH
    TSOH --- ---
    KRYSIK: dik.. a rovnou na surove drevo nebo jeste nejaky nater pod tim ?... resim neco podobneho a uvazuju ze dane tramy pristi rok az vyschnou natru lodnim lakem...
    KRYSIK
    KRYSIK --- ---
    TSOH: penetral ALP
    TSOH
    TSOH --- ---
    GOUMES: čim natiraš ten spodek ?
    CUKI: nad zemi asi 25 cm .. kolik myslis ze by melo byt idelane ? vono jeslti se to moc neresi... stare chaty jsou mnohdy postaveny primo na zemi a stoji tak treba 100 let a v poho...
    GOUMES
    GOUMES --- ---
    GECKO: Dik za tip
    CUKI: Taky dik za tip,ale stacilo mi info jenom ke strese..zbytek neres.
    CUKI
    CUKI --- ---
    GOUMES: co znamená nestihnem? Jako časově nebo i finančně? Plachta která by to zakryla nebude mít asi dostatečné přesahy aby kryla stěny, pokud uděláš jen krov. Pokud i to podbytí, tak ta krytina je záležitost jednoho dne. Jinak na zimu by stačil asi jen ten podkladní separační pás, pokud to bude mít nějakej rozumnej sklon.
    Nechat bejt bez střechy tak ti schnije podlaha, takže si nevybereš. BTW jak funguje ten igelit na té podlaze? to tu vodu vyléváš?
    A jen tak dle fotky otázka, jak vyřešíš zemní vlhkost? Je to strašně nízko nad zemí...
    GECKO
    GECKO --- ---
    GOUMES: Natahni pres to nmejakej silnejsi igelit, zakryvaci nebo prpste nejakej, pridelej ho latema (lepe svisle) a do jara to prezije, mel jsme to na garazi uplne stejne...
    GOUMES
    GOUMES --- ---
    Zdravim ve spolek,měl bych na Vás dotaz.Stavíme na chatě boudy na spaní a potřeboval bych poradit se střechou..Plánujem pultovou střechu z osb desek a asfaltovou šindel.Ale šindel do zimy nestihnem a teď řešíme čím ošetřit osb desky aby přežily do jara.Jestli tekutou lepenku,folii,plachtou nebo nestavět... :) Díky za případné rady!

    CUKI
    CUKI --- ---
    SHAMPOO: jde o to že za to smíchaní ornice s jalovou hlínou bych ho pověsil za koule do průvanu, to je snad i podle našich zákonů trestné. A odkud ta zemina je se zjistit dá to je min na pokutu.
    Za tu ornici bych ti klidně slušně zaplatil a za ten zbytek by jsi zase nemálo musel zaplatit ty mě...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SHAMPOO: pokud to jde, vytřídla bych ornici, ta je cenné, té bych nedala ani kýbl. zbytek nabídnout. jinak nejlevnější je vždy nejbližší skládka, dovoz je drahý
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    GECKO: jj vydařenej pán, vím dokonce kterej, ale dokaž mu to že jo. no jako což, zkusím hodit inzerát zda někdo nechce haldy hlíny na dorovnání terénu. Ono jako vyjde dost draho dát to na skládku :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam