• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Snažím se neslučovat materiály s různým způsobem ekologické recyklace. Ne vždy to jde, ale zde mi sloučení barvy se dřevem, které mohu ekologicky spálit nebo zkompostovat zbytečné. Svislé venkovní řezivo se snažím vůbec nenatírat a raději používám uhlíkovou metodu. U vodorovných používám podomácku vyrobenou fermež aplikovanou za dlouhodobého letního sucha
    Jinak barvou a jakoukoli chemií natírám jen na již natírané a dostatečně vyschlé dřevo.

    Lodní jak je na vnější použití velmi vhodný protože je pružný, ale nevím co s tím udělá vlhkost, která se dostane za ten lak z vrchu při bočních deštích. Možná zbytečná obava, ale tak nějak mi připadá, že se za vlivem gravitace dostane spousta vlhkosti, která nebude mít moc cest jak se dostat ven.
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: dik... co by jsi schválně zvolil za povrchovou úpravu ? Já jsem to olejoval jak jsem psal a v místech u země kam cáká voda jsem to po obvodu natřel lodním lakem...
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Nechal bych to být, déšť to brzy omeje. Pokud by jsi to chtěl natírat, tak bych počkal, až to vyschne a nebo bych to nechal být. Ta plíseň není nijak destruktivní.
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: no je otázka, co s tim ted dělat...
    ale aspon o tom vim.. natřít to něčim tmavim, tak si toho člověk ani nevšimne...
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    Jednou jsem si motorovkou vyřezal velikou židli z čerstvého modřínového kmene. věděl jsem, že to musím sušit pomalu jinak rozpraská, ale trpělivosti se nedostávalo, tak jsem to celé natřel polyuretanovým lakem. schnutí se zpomalilo, špalek nepopraskal, ale objevila se přesně tato plíseň. A po pár letech odešel lak:)
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Je to uzavřená vlhkost v nevyschlém řezivu.
    Natítat to olejem nebo lignofixem IMHO nemá z venku žádný význam, olej je vyloženě kontraproduktivní.
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    TSOH: Mě to přijde jako nedostatečně vyschlé řezivo. Vlhkost se uzavřela pod olejem a vzniká píseň.
    TSOH
    TSOH --- ---
    GECKO: no me jde prave o to, zda je to nejaka plisen nebo co a nebo jestli to je normalni jev jak pises (pri te povrchove uprave co jsem delal..). Je fakt ze je to v lese, ale to same se mi delalo jinde na prknech na louce kde je dost slunicka...
    GECKO
    GECKO --- ---
    TSOH: imho to proste na povetrnosti cerna. smrkocy drivi lneny olej nespasi
    YBUKO
    YBUKO --- ---
    TSOH: tipl bych plíseň z vlhkosti, co jiného... Mně pomohlo vybrousit to šmirglem a opakovaně lignofixovat. Sousedi chatu ve vlhkém lese zvenku ještě opakovaně něčím lakují.
    TSOH
    TSOH --- ---
    netuší někdo co jsou přesně ty šedivo černé fleky ? dřevo jsem natřel lignofixem a dále asi 3 x lněným olejem a po roce se objevilo toto...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    FATALLUBA: Tak je to cena ve Francii, netušim kolik si říkaj za práci. Nicméně u nás by ses s timhle standardem pěkně prohnul.
    FATALLUBA
    FATALLUBA --- ---
    TSOH: za tyhle prachy tady postavis ve srovnatelne kvalite dva baraky :-)
    GOUMES
    GOUMES --- ---
    TSOH: Jeste nemame hotovo :)

    TSOH
    TSOH --- ---
    GOUMES: ahoj, máš foto final stavu ?
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    CUKI: pošta. díky
    CUKI
    CUKI --- ---
    LAMIA:Ahoj 6x50? Poměrně zbytečná šířka a dost krátkej. Jakou šířku bude mít ta přidělávaná deska? Pod 20mm? 6mm je zase dost a bude se to muset předvrtávat i když to bude rapid like vrut, jinak se to bude mít tendenci štípat

    Nerez je podmínka? A2? A4?
    Můžu zkusit poptat, bylo by to tak do týdne, pokud by bylo.
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    V řemeslech jsem neuspěla. Tu čupr fasádu potřebujeme přidělat na rošt. Prosím nemáte tip na nákup nerezových vrutů torx se zápusnou černou hlavou? Jediný obchod nalezený na netu to vyrábí na objednávku a my bychom potřebovali rovnou nakupovat. 6x50.
    EMERICA
    EMERICA --- ---
    CUKI:
    LAMIA:
    JOSEF_K: aha aha, diky za vysvětlení, ten aspekt peněz jsem v tom vůbec neviděl, dává to smysl. Chtěl sem se ještě optat na tvrdost dřeva, ale to už se tu pořešilo))

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    LAMIA: jakoze docela zuhelnately a rozpraskany
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam