• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    TSOH
    TSOH --- ---
    Asi laický dotaz: známej si nechává dělat roubenku a v místě otvorů má svislé dřevěné hranolky (nezmenší se už výška stavebního otvoru) a mezi jednotlivými kládami má také vložené malé špalíčky. Jsem měl za to, že se tyto stavby vždy vysycháním ,sednou, > že se zmenší výška a nijak se tomu nebrání/počítá se s tím předem... (co vim tak oknaři okna vyměřují třeba o 10 cm nižší než je otvor). Tohle jsem ještě nikde neviděl.. Napadají vás nějaké nevýhody/výhody takovéhoto postupu ?
    CUKI
    CUKI --- ---
    77WHITE: A jako co má ta stavba sloužit? Pod úroveň terénu nemusí být takový problém, jako samotný styk se zeminou. Záleží na dřevě jaký použiješ, na zemině a pod. Třeba takovej klášter v Doksanech je částečně založenej na volném dřevěném dubovém roštu. Akát zase více odolává houbám.
    Osobně bych se tomu styku snažil, ale za každou cenu vyhnout. Je to nekontrolovatelný detail.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    Ahoj, neměl byste někdo prosím tip na způsob zakládání dřevostavby pod úroveň terénu? Chtěl bych se vyhnout běžnýmu způsobu, tj vytažení zděný konstrukce několik desítek cm na terén včetně klasickejch detailů odvodnění a posazení dřevěný konstrukce na to (je to kvádr 7 x 3.5 metru, rád bych to udělal z opakujících se rámů a ztužujícího pláště, pokud bych to kladl na zděnou konstrukci tak bych musel řešit dostatečně tuhý kotvení do stěn atd...). Máte zkušenosti třeba s vložením dřevěný obálky do zděnýho "pouzdra"? Nebo máte někdo zkušenosti se stykem přímo dřevo > zemina, doplněný např o dvojitou hydro? Díky moc.
    ZORB
    ZORB --- ---
    PREEMA: http://www.dumrazdva.cz/ zatím na ně mám jen positivní ohlasy.
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    PREEMA: chytry-dum.eu
    obrovská spokojenost. Klidně víc pošta. Jen je staví na místě, ale o to jsou levnější než panelové
    PREEMA
    PREEMA --- ---
    Ahoj , doporuci mi tady nekdo firmu na stavbu drevostavby ve strednich cechach ? diky
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    VERKULENT: Napiš v jakym kraji chceš stavět. Nebudu doporučovat firmu, která je z druhýho konce republiky. u malého projektu má smylsl zůstat v rámci okresu, u všech profesí. Já takhle jezdil pomáhat kámošům, většinou na moravu. Něco i východní čechy. Máme i kapacity na menší roubenky, transfery a opravy historických roubenek. Např. teď stavíme z TEC panelů barák o půdorysu kolem 1400m2....Takže odpověď zní ano, někdo kdo staví dřevostavby určitě existuje, jsem toho příkladem. I když poslední dva roky funguju mimo čr.....
    VERKULENT
    VERKULENT --- ---
    Ahoj, existuje u nás v ČR nějaký freelancer, který staví dřevostavby, nebo prostě jen nějaká malá firma? Chceme jen pidi domek, chceme se na stavbě podílet, ale pod vedením někoho šikovného a zkušeného.
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Snažím se neslučovat materiály s různým způsobem ekologické recyklace. Ne vždy to jde, ale zde mi sloučení barvy se dřevem, které mohu ekologicky spálit nebo zkompostovat zbytečné. Svislé venkovní řezivo se snažím vůbec nenatírat a raději používám uhlíkovou metodu. U vodorovných používám podomácku vyrobenou fermež aplikovanou za dlouhodobého letního sucha
    Jinak barvou a jakoukoli chemií natírám jen na již natírané a dostatečně vyschlé dřevo.

    Lodní jak je na vnější použití velmi vhodný protože je pružný, ale nevím co s tím udělá vlhkost, která se dostane za ten lak z vrchu při bočních deštích. Možná zbytečná obava, ale tak nějak mi připadá, že se za vlivem gravitace dostane spousta vlhkosti, která nebude mít moc cest jak se dostat ven.
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: dik... co by jsi schválně zvolil za povrchovou úpravu ? Já jsem to olejoval jak jsem psal a v místech u země kam cáká voda jsem to po obvodu natřel lodním lakem...
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Nechal bych to být, déšť to brzy omeje. Pokud by jsi to chtěl natírat, tak bych počkal, až to vyschne a nebo bych to nechal být. Ta plíseň není nijak destruktivní.
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: no je otázka, co s tim ted dělat...
    ale aspon o tom vim.. natřít to něčim tmavim, tak si toho člověk ani nevšimne...
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    Jednou jsem si motorovkou vyřezal velikou židli z čerstvého modřínového kmene. věděl jsem, že to musím sušit pomalu jinak rozpraská, ale trpělivosti se nedostávalo, tak jsem to celé natřel polyuretanovým lakem. schnutí se zpomalilo, špalek nepopraskal, ale objevila se přesně tato plíseň. A po pár letech odešel lak:)
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Je to uzavřená vlhkost v nevyschlém řezivu.
    Natítat to olejem nebo lignofixem IMHO nemá z venku žádný význam, olej je vyloženě kontraproduktivní.
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    TSOH: Mě to přijde jako nedostatečně vyschlé řezivo. Vlhkost se uzavřela pod olejem a vzniká píseň.
    TSOH
    TSOH --- ---
    GECKO: no me jde prave o to, zda je to nejaka plisen nebo co a nebo jestli to je normalni jev jak pises (pri te povrchove uprave co jsem delal..). Je fakt ze je to v lese, ale to same se mi delalo jinde na prknech na louce kde je dost slunicka...
    GECKO
    GECKO --- ---
    TSOH: imho to proste na povetrnosti cerna. smrkocy drivi lneny olej nespasi
    YBUKO
    YBUKO --- ---
    TSOH: tipl bych plíseň z vlhkosti, co jiného... Mně pomohlo vybrousit to šmirglem a opakovaně lignofixovat. Sousedi chatu ve vlhkém lese zvenku ještě opakovaně něčím lakují.
    TSOH
    TSOH --- ---
    netuší někdo co jsou přesně ty šedivo černé fleky ? dřevo jsem natřel lignofixem a dále asi 3 x lněným olejem a po roce se objevilo toto...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    FATALLUBA: Tak je to cena ve Francii, netušim kolik si říkaj za práci. Nicméně u nás by ses s timhle standardem pěkně prohnul.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam