• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZELENY_CAJSLACKLINE ------- aneb rovnovaha je moje druhe jmeno
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    ULTRAMARINE: jasne, proto sem se snazil uvest na pravou miru, ze to je spise zabava k vode a prdel s kamosema nez nebezpecny sport.
    MOZEK
    MOZEK --- ---
    ULTRAMARINE: s tvym rozvetvenim se ztotoznuju ;)
    ULTRAMARINE
    ULTRAMARINE --- ---
    XYZ: jo tak dnes extremni se snazi byt oznacovany skoro vsechno.
    Veskrze vidim hlavne dve vetve:
    1) Extremni-adrenalinovy-nebezpecny sport - tj. jak rikas basejumping, ruzny sjezdy na kole atd.
    2) Extremni-vytrvalostni-fyzicky sport - dlouhe vytrvalostni zavody, ultramaratony, adventure racing, pripadne aktivity v extremnich podminkach (expedice, snowbiking)
    XYZ
    XYZ --- ---
    No, záleží, co kdo považuje za extrémní sport... Třeba pro mě je docela extrémní aktivita base jumping. Oproti tomu je slack line pro malé děti. Je to ale určitě náročný sport, stojí to hodně úsilí než se naučíš nějakou maličkost.
    Jak píše ZELENY_CAJ: - když uklouzneš třeba na schodech a blbě spadněš, tak se taky zabiješ...
    RUXAC
    RUXAC --- ---
    AAHHWISEGUY: no ja kdyz chodil podruhy, tak sem si zle nakopl palec, az mi celej otekl a nasledne zmodral :) ale spravilo se to a chodim dal (i kdyz teda radsi v botech)
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    extremni sport to urcite neni. kdyz si lama tak spadnes blbe i na kole. S trochou smyslu pro rovnovahu je to urcite bezpecne, akorat musis premyslet kdyz napinas, protoze jsou v tom hodne velke sily.
    HELLOMAN
    HELLOMAN --- ---
    AAHHWISEGUY: no pokud to nenapnes do pasu a pak se neprastis do kouli, tak bych rek, ze docela bezpecny. a highline je myslim bezpecna uplne...
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    koukam, ze to ma i vlastni stranky :) http://www.slackline.cz/
    a i bartsport to zaregistroval :) http://www.bartsport.cz/slackline/

    otazka: jak moc je to nebezpecny?
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    na dvacet sem to zatim nezkousel, protoze moji kamosi neprejdou ani 10, takze by se nudili, a sam nemam silu to na dvacet natahnout. Ale myslim is ze 15 jeste urcite s timhle pujde...nejdelsi sem natahl takovych 12metru a urcite mi neprislo ze by to bylo nejak na krev...
    az budu moct tak natahnu co to pujde a pak samozrejme podam info:)
    XYZ
    XYZ --- ---
    Jak dlouhý to natahuješ? Proto se vlastně ptám- mám desetimetrovej a rád bych i něco delšího, tak jestli se to dá tak na dvacet metrů použít.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    tak akorat aby se to dalo pouzit...
    XYZ
    XYZ --- ---
    ZELENY_CAJ: 18 kč/metr - dobrá cena... Jak se protahuje?
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    jo jasne je lepsi to podlozit, ale kdyz je ten strom masivni tak sem se na to vykaslal:) jo baumax, 18kc metr
    XYZ
    XYZ --- ---
    ZELENY_CAJ: Já bych zas doporučil něčím to podložit. Třeba karimatkou (nějakou starou pěnovku, ne samonafukovačku od thermarestu))), ale stačí i kus hadru. Je to lepší nejen pro lajnu, ale i pro strom...

    Jo a co to je za popruh? Baumax??
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    vcera na kravi hore nam praskl popruh...



    meli sme ho provlikly okolo brizy, ktera mela celkem hodne rozpraskany kmen. Jak clovek chodil skakal atd na lajne, tak ten popruh malinko trel nahoru a dolu po kmene toho stromu a vlastne se pomalu prepiloval. Rana jak prase:) takze doporucuju semtam zkontrolovat jestli se to o strom nenarusuje.
    ULTRAMARINE
    ULTRAMARINE --- ---
    ZELENY_CAJ: potrebujes na to takovou racnu.. ale staci ten z baumaxu.
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    ZISKEY: určitě!
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    mam popruh z baumaxu za 18kc metr, takovy duhovy s podelnyma pruhama. Chodim na tom tak max do delky 12m, vic sem nezkousel. Zajimalo by me, jestli na delku treba 20m je nutne koupit jiny? 20m se musi hodne natahnout a on by se asi dost ztencil...natahujete nekdo 20m?
    ZISKEY
    ZISKEY --- ---
    JIROUS: to mam kousek, kdyz bys napsal , rad se pridam


    T_MAX: to mam kousek, kdyz bys napsal , rad se pridam
    FUMO
    FUMO --- ---
    Všem díky za rady . . . .

    já mám ted vykloubenej loket (co lezu, když neumím padat), ale až budu v pohodě tak se na lajnu těší, asi začnu nabírat morál právě na ní :) třeba to pomůže, rozhodně tuhle diskzi budu rád sledovat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam