• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZELENY_CAJSLACKLINE ------- aneb rovnovaha je moje druhe jmeno
    rozbalit záhlaví
    XYZ
    XYZ --- ---
    SOL: Je to jak řekl RUXAC: a KOSTIS: - lano je pod lajnou a kotvení se několikrát zálohuje, navíc lajna je dost pružná a nepadáš z velké výšky, takže ta rázová síla není tak velká.


    AAHHWISEGUY: Já to omotávám starou hadrou, je to levné a když se prodře, tak ji poskládám jinak a je to.
    RUXAC
    RUXAC --- ---
    SOL: rekl bych, ze to jistici lano je napnuty pod tou samotnou lajnou, tak neni videt
    SOL
    SOL --- ---
    Heinz Zak na highline na Starostovi a Starostové http://lezec.cz/clanek.php?key=6921
    Když na to tak koukam neni nebezpecne mit jisteni na stejne plochatici na kterem dete... pokud to prdne tak nemate sanci... neni lepsi na tohle natahnout druhe jistici lano?
    SLUNISHKO
    SLUNISHKO --- ---
    ahoj, budeme dnes natahovat lajnu v Praze na Letny, kousek od hosp. Vyletna ... kdyby se chtel nekdo pridat, budeme tam cca od 15h ... a kdyby nas nekdo nemohl najit tak info na tel. 604595064 ...
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    AAHHWISEGUY: hej to je uplne normalni, takhle zacina kazdy...je to tim ze si nejdi jisty v tom trefeni se na lajnu, tak radsi slapnes bokem. Ale neboj se, brzo uklidnis nohu natolik aby se ti lajna neklepala a pak se na ni trefis tou druhou i s chodidlem podelne... Nejlepsi nejen podle me je, kdyz se nebudes divat na nohy ale soustred se na nejaky bod na konci lajny...ja se cumim na ukotveni. Ve finale se na nohy nebudes divat vubec.

    Jinak nedavno sme sli s kamosem a on pribral nejakou jeho kamosku...cumel sem jak puk, myslim ze ani ne hodinu ji trvalo nez presla asi 4, mozna 5m lajnu. Hned od zacatku mela takovy spravny slacklinacky postoj, talent:)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    tohle je moje oblibeny: Slackline front flip
    http://youtube.com/watch?v=q1OG0iNKTBo
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    slackline docela sranda, jen mam zatim problem ujit neco delsiho nez sou 3,5 metru... moje pritelkyne chodila kdysi na gamnastiku, takze ji to nedela zas tak velke potize....

    ale stve me, ze davam nohy strasne blbe... misto toho abych sel relativne rovne tak hned 2. nebo 3. krok davam nohu kolmo k lanu a vy finale stojim bokem a posunovat se muzu jen soupanim do strany.... ale je to pak uz spise o balancovani zbytkem tela, ruce sou mi uz na nic...
    XYZ
    XYZ --- ---
    No, IMHO 227 kg je teda dost málo... Ale třeba vydrží.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    BEBERA: jinak natahnete si to poprve fakt kratke, klidne 4m, 5m, bohate staci... at vas to hned neodradi.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    BEBERA: no stal asi 17kc metr? 18kc mozna...? je hruby asi jako normalni popruhove pasky od vietnamcu a siroky asi 2 cm, zhruba...? Na bubnu kde byl namotany ten muj bylo napsane nosnost 500KG. 227 kg je hodne malo na slackline, ale buhvi kde si to vycetla (ne ze bych te podcenoval:) protoze jsem jeste nikdy nevidel aby se unosna tolerance jakehokoliv materialu udavala s takovou presnosti, 227kg.
    No proste to zkus a uvidis...nylon je svina, nylon drzi.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ZELENY_CAJ: tak jsem dnes koupila barevny popruh z baumaxu...abychom vyzkouseli, jestli nas to bude bavit nebo ne...ale doma me s tim teda pekne hnali, ze pry nosnost (?) v tahu 227 kg je pekne malo, ze kdyz se na tom clovek zhoupne, tak to praskne...tak doufam, ze aspon zkusebni den to vydrzi :))
    XYZ
    XYZ --- ---
    Taky na nádraží jsou fajn sloupy k natažení... :-))
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    ZELENY_CAJ: Prave... normalne v Tescu si to natáhni :-D
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    AAHHWISEGUY: ser na to, at se cumi:)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    nevite nekdo kam je dobry jit v okoli andela, aby na nas lidi moc necumeli jak to jeste neumime?
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    XYZ: hehe, žádný homevideo? :D


    je možná smeklajnu udělat komplet bez uzlů? mám z nich maličko strach, v těch uzlec to může prasknout a to pak bude koňar přes celý záda :D
    XYZ
    XYZ --- ---
    Asi se vyplatí to řešit až u delších lajn tjf., tam už jsou ty síly velké...

    A video s železem v hlavě nemám a doufám, že ani mít nebudu :-))
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    ZISKEY: taky jsem to neviděl :)


    a taky nejistim ..
    KOSTIS
    KOSTIS --- ---
    Nestihl jsem poradne precist vsechny prispevky, ale jen jsem to tak prolitl.
    Prsty svazovat nema cenu, zezacatku jsou trosku odreny palce ale pak je to ok :-)
    Dobry navody jsou na www.slackline.cz a www.slacklive.cz
    Prez ty karabiny jde vypnout i delsi lajna 15, 20m v pohode, ale chce to lidi na poradny dopnuti, precejenom je to uz trosku dylka :-) Jinak na delsi lajny pouzivam kladkostroj.
    Kdyby mel nekdo zajem zachodit v Trutnove nebo v okoli tak se ozvete :-) cao
    ZISKEY
    ZISKEY --- ---
    XYZ: ja jsem nevidel jak se utrhne kotvici popruh

    nejaky funny video s kusem zeleza v hlave ?
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    XYZ: ja nejistim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam