• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SARKALINASARKALINA®...za sicim strojem
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    AXTHEB: dik za osvetu. mozna pujdu proti proudu fyzikalnich jevu, ale po pridani podsivky do bundy je mi v ni spis zima..(material???)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SARKALINA: Svetr "hřeje" tim že izoluje, přidáním podšívky to můžeš jenom vylepšit.
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    KAREN: hele a v cem ma u svetru vyhodu podsivka? aby tolik nehral?
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    KAREN: bez. a ajse zabalim do cernobilejch sobu .-] akorat mi ale dosla latka, takze..

    .. v pondeli to lamu smer velkoobchod. chcete nekdo neco?
    KAREN
    KAREN --- ---
    SARKALINA: s podsivkou? ja si brousim zuby na sbirku vlnenejch vecicek v tomhle stylu)
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    pracovni chaos

    ano, siju si cardigan
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    a jeste neco na dvere
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    neco z podzimnich dekoraci - pan jezek v kosi
    SIEGR
    SIEGR --- ---
    ZEGA: neco takoveho ted probehlo v nejakem nyxackem auditku..ale uz si nevzpominam kde...;)
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    SARKALINA: taky si myslim, že šikana je spíš o oběti a kolektivu. pokud je kolektiv dobrej, žádná šikana nebude. pokud si pár blbečků někoho vyhlídne, bude to někdo nějakym způsobem odlišnej od nich (já to třeba chytala za dobrý známky a za to, že se nepotřebuju učit, hadry nikdo neřešil). takže originálního oblečení bych se nebála ani u dětí, "značkový" se dá nakoupit vždycky .)
    LUMP
    LUMP --- ---
    SARKALINA: my to doma meli podobne a zadnou sikanu jsem nepocitovala, spise obdiv ucitelek (coz napr. u zimni kombinezy nechapu - takove male peklicko) a vkladani do me nadeji, ze budu jiste stejne sikovna jako maminka :D
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    PINK_SMOKE: přesně, asi by se taky mělo odlišit nepravidelné pošťuchování od opravdické šikany, ta je dost specifická - musí se tam sejít dohromady několik faktorů: osobnost agresora/oběti do sebe zaklesnout a taky má obrovskej vliv celá psychologická dynamika skupiny...
    je fakt, že to oblečení v tomhle věku u dětí udělá hodně, ale není to pro vznik šikany rozhodující.
    PINK_SMOKE
    PINK_SMOKE --- ---
    SARKALINA: z my zkusenosti si deti vzdycky najdou duvod k sikane, pokud chtej a pokud je jejich obet moc hodna ci naivni na to, aby se branila. je jedno, jestli je dite moc stylovy/otrhany, tlusty/vyhubly nebo treba pihaty. naopak pokud ma dite dostatecny sebevedomi (coz asi vubec neni lehky ho tak vychovat, aby zas nebylo prehnane nabubrely a nepovysovalo se nad ostatni), myslim si, ze muze chodit v cemkoli a sikanu si libit nenecha. naopak treba udela ze svyho obleceni neco, co bude chtit mit kazdej....
    TULENI
    TULENI --- ---
    SARKALINA: pujde pujde :) dorty se nedaji delat "profi" resp. ofigo, nemam na to prostory, coz za siti po vecerech me zadna hygiena honit nebude ;) ale jako samozrejme pecu dal...uvidime jak todle pujde a esli se jednou rozhodnes,budes chtit a nam to pujde, radi te priberem treba do party :)

    k tvy otazce netusim zatim, moji prcci jsou moc mrnavy takze je to asi zatim nepoznamenava :)
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    ZEGA: kdyz me ted bavej ty miniaturky, nemusim se sit s presmetrovejma nohavicema napr. ..ale tu mikcu mi ukazes, docela by me zajimalo, jak je zkonstruovana
    TULENI: toz drzim vam pesti, ty potencial rozhodne mas! (snad to nepujde na ukor sladkejch prekvapeni z trouby .-) nevim jestli promakany, ale jsou na prani zegy 'curaci'
    ZOOEY: no dobre. treba az me jednou postihne materska, zacnu se realizovat tvorbou na prcky..zatim to prenecham tulenum .-]

    hele a myslite si, ze je dobry dite oblikat proti davu? ja z vlastni zkusenosti muzu potvrdit, ze na miru sity modely dite v predpubertalnim veku dost poznamenaj (mamca na nas driv sila a protoze se jednalo o pomerne nevidany kousky, nejak jsem si na to zvykla bejt 'jina', coz pak v kolektivu vyeskalovalo az v sikanu..ale je fakt, ze pred tema dekadama let byl nedostatek peknejch veci a dneska to snad mlady clovickove vnimaj jinak
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    SARKALINA: hele ja nevim, jen si pamatuju ze jedna kamaradka majjitelky obchodu, kdyz zjistila, ze je po tom poptavka, nakoupila uplne basic teplakovinu - hlavne barvicky a fleece - a nasekala jednoduchy strihy, siroky teplacky a uzsi smerem jako k leginam a byl to hit. nepamatuju se a nedovedu posoudit, jestli to bylo castecne cenou, ktera urcite byla friendly, ale zuriva poptavka po nich byla (takovej malej lokalni obchudek + bazarek s hadrikama pro deti v praze) a vzdycky byly rozebrany, zensky si tam pro ne jezdily z roztok a tak. asi tuhle diru cina este nenasla. zpracovanim nebo provedenim nebyly nicim zvlastni. takze expanzi TULENI: nebrani nic, pokud se na teplakovym trhu nic vyraznyho nezmenilo, a asi ne .-]
    TULENI
    TULENI --- ---
    SARKALINA: taky mam teplacky hezky/ vtipny jako nedostatkovy zbozi, zacala jsem sit pro ty moje prtata taky a planujeme trosku expandovat s kamaradkou, tak uvidime jak se to podari :) akorat je mi jasny ze tvoje budou maaalomoc promakany, to my spis hledame jednoduchost a prakticnost aby to nestalo majlant :)
    ZEGA
    ZEGA --- ---
    ZEGA
    ZEGA --- ---
    SARKALINA: a nebo bys mohla sit nejaky mikiny pro lidi co nosi prcky v satku/nositku!!

    na prototyp se moc tesiiim :) dekujuuu moc
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    ZOOEY: tyve, tak to je dost nerealny. se divim, ze sem neco nevozej soudruzi z ciny .-]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam