• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEMainboard - BIOS, Firmware, Drivers - flashovani, obnova, konfigurace a vše okolo základních desek a jiných zařízení
    Vše okolo základních desek - výběr konfigurace, doporučení. Dále vše okolo BIOSů (i u jiný zařízení využívající BIOS/Firmware) - flashování a obnova.


    Řešte, diskutujte o:
    - základní desky
    - routery
    - přehrávače mp3
    - mobilní telefony
    - mechaniky
    - ...

    Flashovali jste BIOS/Firmware a doslo k chybe? Nevíte co které nastavení znamená? Diskutujte zde.
    rozbalit záhlaví
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    FRANO: CPU mas imho spravne. Vetsina desek si ho detekuje a nastavuje sama na vychozi hodnoty, pripadne zkus dat Load setup defaults a tim to osetris.

    Chybu bych spise videl v pametech. Pokud mas vic modulu, otestuj PC nejprve s jednim a pak s druhym. Pokud ne, bude nutne sehnat jinou pamet na otestovani, pripadne pouzit nejaky software (memtest - stahnes iso soubor, vypalis na CD a pak z nej nabootujes).
    FRANO
    FRANO --- ---
    dal sem novou gafiku ATI Radeon HD 5750 a ktomu novi zdroj 450W. stejne to pada.
    je potreba nastavit nak Bios???
    FRANO
    FRANO --- ---
    zdravim, mam dotaz porad mi pada system [MODRA SMRT] myslim si ze je to nastaveni CPU. Prikladam foto z Biosu. Dik za radu

    BIOS.JPG (779975 B)
    SCREE
    SCREE --- ---
    THE_MIRACLE: díky, nakonec byl problém na desce tak jsem ji reklamoval:)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    SCREE: Ne, neni to mozne. Nenechal si resetovaci jumper v blbe poloze? Mas dobre dotlacenou GK do slotu?

    Na nabehnuti systemu by melo v pohode stacit i 300 W pokud je to trochu kvalitnejsi zdroj. Dokonce je lepsi kvalitnejsi 300 W (treba Fortron), nez nekvalitni 350 W (treba Eurocase).

    Podle me mas blbe pripojeny kablik pridavneho napajeni CPU, nebo spatne zandany ten jumper. Koukni do manualu k desce.
    SCREE
    SCREE --- ---
    zkoušel jsem i silnější zdroj a nic
    SCREE
    SCREE --- ---
    zdravím, mám dotaz ... zakoupil jsem zákl. desku MSI G31M3-F (7528) s dvoujádrovým procesorem Intel Dual Core, po zapojení na zdroj 300W vše naběhlo ale došlo k nestabilitě systému (což se projevilo totálním zamrznutím ve Win XP), dokoupil jsem zdroj 350W, resetoval jsem BIOS pomocí jumperu na desce (za vypnutého stavu samozřejmě)...ale po opětovném zapnutí nic, černá obrazovka, bez indikátoru (monitor je ve stavu sleeping mode a neprobere se), BIOS už vůbec nenajede. Větráčky se točí, aktivita tam je, zvukový "BÍB" na začátku spuštění nenaznačuje žádnou odchylku od normálu. Odpojil sem HDD i CD mechaniku, zkusil zapojit jen jednu RAM paměť - pořád nic !!! Mám dojem že sem smazal BIOS, je to vůbec možné ???:)

    díky za tipy ...
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    ROBIN_SNNS: Zalezi jesli mas spony na upevneni. Pokud nee daji se u noctuy objednat a to snad dokonce zdarma.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Měla bych drobný dotaz, dá se použít noctua U12P pro sc775/AM2 i na socket 1156/1366?
    EMIS
    EMIS --- ---
    RAB1T: tak ja uz v HW cca pet let nejedu, ale driv to byla loterie dost velka. Proto se prave radsi ptam i na tu stabilitu ;)
    Kazdopadne dik vsem koupim nakonec asi teda to AMD.
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    EMIS: hm stabilite už je docela dlouho ok a i dřív to záleželo spíš na desce. Holt když si člověk koupí desku za 1000 od MSI nemúže se divit že je trochu divná :-) Jinac samo vždycky lepší výkonnější stroj na druhou stranu asi pred rokem sme lidem na praci rozdali stroje s jednojadrovejma celeronama na 1,8 a na výkonový omezení jsme zatím nenarazili.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    je a skoro vždycky to bylo jedno :)
    dokonce už ani ceny nejsou tak rozdílný jako kdysi
    EMIS
    EMIS --- ---
    RAB1T: diky!
    jinak beru urco dvojadro a mozna v pripade intelu bych zaplatil i klasickej dualcore s 2MB cache ne celeron. Jak je to tedka se stabilitou AMD vs Intel? Je to tak nastejno nebo je na tom Intel lepe? Ta AMD deska ma lepsi vybavu za srovnatelny prachy, takze bych sel do ni pokud je ok.
    Desny jak se v tom clovek rok nepohybuje, tak je to skoro jako kdyby pc zevnitr nikdy nevidel ;)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    RAB1T: a hlavne ten cenovej rozdil par stovek.... urcite dvoujadro.... a bral bych desku s PCIe slotem (to jsou uz ale asi vsechny). Nikdy nevis, kdy se zmeni vyuziti stroje.
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    Je to hodně o cenně snažil sem se ji dostat co nejníž ale výkon by měl na kanc určitě stačit. Ještě by se dalo ušetřit na procesorech na kancl by měli stačit i jednojádrové ale 2 jádra mi příjdou komfortnější, i když je jedno jádro zahlceno nějakým procesem tak se v systému dá stále pracovat.
    EMIS
    EMIS --- ---
    Prosim pekne o radu, potrebuju tip na zakladni desku s integrovanou grafikou a k tomu procesor. Bude to na bezne kancelarske veci, preferuji stabilitu a co nejnizsi cenu pred nakejma extra funkcema.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    DALIBOR: imho v pohode...
    DALIBOR
    DALIBOR --- ---
    THE_MIRACLE: díky, já sem to nakonec zkusil udělat takhle

    1. ASUS P5Q-EM - iG45/ICH10R, VGA + PCIe x16, DDR2 1066, SATA II RAID, GLAN, FW, 8ch audio, sc775
    2. INTEL Core 2 Quad Q9400 - 2,66GHz, 1333MHz FSB, 2x 3MB cache, socket 775, EM64T BOX (Yorkfield)
    3. 4GB (KIT 2x2GB) DDR2 1066MHz PC8500 CL5 KINGSTON HyperX T1 Series BOX - vhodné pro DualChannel
    4. ASUS EN9800GT/HTDP, 1GB DDR3 (1800MHz), NVIDIA GeForce 9800GT (600MHz), PCIe x16, SLi, 256bit, 2xDVI
    5. Zdroj SEASONIC S12II-500HT Energy 80-Plus, 500W ATX 2.2, aktivní PFC, 1x PCIe, SATA, 120mm ventilátor
    6. ARCTIC Freezer 7 PRO, socket 775 pro P4, HeatPipe, 300 - 2500rpm, keramické ložisko

    komponenty trochu překročily plánovaný rozpočet. Pokud byste prosím v tom viděli nějakou blbost, jakože to nebude fungovat:) či zbytečně drahou věc, dejte mi, prosím, vědět. Díky
    DALIBOR
    DALIBOR --- ---
    THE_MIRACLE: díky moc...neměl bys pls třeba nějaký tip?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam