• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEMainboard - BIOS, Firmware, Drivers - flashovani, obnova, konfigurace a vše okolo základních desek a jiných zařízení
    HALLOMAN
    HALLOMAN --- ---
    zdravim!
    Někde jsem četl (už nevim kde), že nějaký základní desky umí zvednout Turbo na všechny jádra stejně, takže např. Intel Core i7-4790K ze základních 4 GHz zvedne všechny jádra na 4,4 GHz současně. Věděl by někdo a jak se tomu říká?
    CANONJACK
    CANONJACK --- ---
    KEVIN00: Fakt že jo a to jsem tomu nevěřil ! :-) Díky mnohokrát
    CANONJACK
    CANONJACK --- ---
    Prosím o radu. Sehnal jsem notebook bez hdd, ale BIOS má heslo, nevíte, jak ho resetovat? CMOS jsem vyndal asi na hodinu a poté jsem to zkusil, ale bez výsledku... Nevyznám se v tom..třeba tam je ještě nějakej fígl. Jedná se o Fujitsu Lifebook AH532
    RIVA
    RIVA --- ---
    SM3: No, ja bych si prvne sehnal manual k desce a nasel cmos reset jumper. Pak vetsinou staci ten jumper na moment hodit do pozice reset a pak vratit zpatky. Pak uz by mel boot projit v pohode s posledni stabilni verzi biosu. Asus ma vetsinou tohleto celkem podchyceny.
    SM3
    SM3 --- ---
    Zdravím,
    měl bych dotaz, snažím se o to poprvé a nějak mi dochází nápady...

    Někdo zkušenosti s přeinstalací biosu (Asus M4N68T-M)?
    Na rady, které jsem našel jsem zkoušel vyndat baterku - nepomohlo.
    Na stránkách jsem si našel ten bios, který by to podle mě měl být, jaký byste stáhli (?), dal jsem to na flashku, ale nic se neděje...
    ASUSTeK Computer Inc. -Support- Drivers and Download M4N68T-M
    http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=M4N68T-M&os=17

    Hlásí to:
    Boot Block Compatible Version Ver.006
    Please do not insert any disc into cd-rom if you want to recovery with and usb device.
    Bad bios checksum. Starting bios recovery...
    Checking for cd-rom...
    cd-rom not found!
    checking for usb device...
    not foud!
    ....
    Za případné tipy díky.
    RIVA
    RIVA --- ---
    NETWORK: Dik moc!
    NETWORK
    NETWORK --- ---
    RIVA: vypada to, ze ten server ma neco jako IPMI modul a umi na nej smerovat svuj terminal, tzn. pokud ten seriovy port chces pouzivat pro APC aplikaci mel bys dat "on without console redirection"
    RIVA
    RIVA --- ---
    Zdar, potrebuju nastavit serial port v biosu aby pres nej nas Dell server mohl komunikovat s APC ups? Jsou tam moznosti: "On without console redirection" an "On with console redirection". Nevite ktera moznost je spravne?
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    jakou byste poradili dnes poridit zakladni desku a cpu do 4000,-?
    FRANO
    FRANO --- ---
    presne takle to prepinam mam D-SUB. Monitor ted inzeruju uz sem si poridil novej 24" tak tomam vyreseny
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    FRANO: mas pripojeny monitor pres DVI, nebo D-SUB? Zkus na monitoru najit tlacitko auto a to v momente kdy je jen pulka obrazu zmacknout. Pripadne prepojit monitor pres DVI. Pokud nic nepomuze je to na hlubsi zkoumani. Update BIOSu, otestovani s jinou kartou...
    FRANO
    FRANO --- ---
    Mam problem. Při startu Pc mi běží zakladni grafika načitani windous jen na pulce monitoru. Když naběhne windows tak vše šlape tak jak ma. Přeinstaloval sem graf. ovladace. Ale bo biosu nebo formatovani se nedostanu to bezi jen pulka obrazovky. Cele je to šoupnuté ke strane. Jak srovnat - vystredit obraz? Prosim o radu Grafika i deska sou v zaruce
    OTZ
    OTZ --- ---
    MJUGEN: taky zrovna sháním, jenom teda se socketem am2+, gigabyte mi shořela:(

    Tak jsem se chtěl optat, jestli někdo neprodává, do ASrocku se mi moc nechce, prej je to docela shit..nebo celkově desky s nForce čipsetem..
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    Mam problem. Mam notebook, instaloval jsem linux a premazal jsem windows. Na notebooku byla recovery partition tak jsem jeji obsah nakopiroval do adresare a tu partition jsem taky smazal. Ja jsem zatim jenom vytvoril fat32 partition a nakopiraval na ni obsah zminene slozky, kdyz jsem dal update-grub tak to normalne detekovalo. Jen kdyz to chci nabootovat tak to hlasi neco jako nonbootable image insert bootable floppy. Linux (ubunutu 10.04LTS ) normalne jede, s tim nemam problemy, jen nabootat z tyhle partiotion, kde by mel byt ten instalator windows.

    Podle me by to melo jit rozchodit, ale jistej si nejsem :) Nevi nekdo jak na to, nejlepe nejaky cteni? google nachazi jen sami total noob rady jak mackat f8 pri bootu apod :(

    podle by tam mel byt na ty partition nejaky bootovaci image na kterej by jsem mel nasmerovat ten grub. Nebo je to nesmysl co rikam?

    grub.cfg
    ...
    ### BEGIN /etc/grub.d/30_os-prober ###
    menuentry "Windows Vista (loader) (on /dev/sda6)" {
    insmod fat
    set root='(hd0,6)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set d4be-2350
    chainloader +1
    }
    ...
    F4ITH
    F4ITH --- ---
    našel by se tady někdo, kdo by udělal flash na xboxu ?
    BEDRICHKANGOO
    BEDRICHKANGOO --- ---
    BEDRICHKANGOO: Takže - ze všemožného laborování a lamentování nad neúspěšným zprovozněním PC jsem dnes přišel domů,vyndal prebytecnou ramku a druhou grafarnu,nahodil
    cpu warning temparature byla vypnuta z minula - bez uspechu, stejne se pc vypínal, jeste jsem vypnul CPU smart fan control, i když nevím k čemu slouží :)
    Počítač naběhne a ejhle, hlásí něco kolem 30 a nestoupá, vypnu, nastrkám komponenty nazpět, zapnu a pohoda - systém běží
    Akorát tu máme další extrém, teď se nemůžu zase dostat s teplotou nad 35 :D
    nicméně jsem na začátku testování stability, tak mi držte palce
    BEDRICHKANGOO
    BEDRICHKANGOO --- ---
    když koukám do záhlaví taxem dám ještě jeden dotaz
    EMGETON CULT M3 8GB | Alza.cz
    http://www.alza.cz/emgeton-cult-m3-8gb-d226749.htm?kampan=zbozi.cz
    jednou se píchnul do USB na nabíjení a nějak se porouchal
    od té doby po připojení pouze bliká displej 3x/s a k počítači se ani nepřihlásí, zapnout, resetovat nejde.

    nezažil někdo? opravuje se to, nebo rovnou vyhazuje?
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    BEDRICHKANGOO: Na to se už vyprdni. I špatně nanesená pasta nemůže udělat rozdíl teplot vyšší, než 5°. Pokud jsi si jistý, že chladič sedí dobře na CPU, tak tu funkci vypni a uvidíš.
    BEDRICHKANGOO
    BEDRICHKANGOO --- ---
    THE_MIRACLE: to sem samo kontroloval jako prvni, procak i styčná plocha chladiče podobné teploty
    akorat me pri tom laborovani sere furt cistit a znova patlat pastu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam