• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LORD_WANGGuitar Mastery

    Který z první desítky hráčů vás nejvíce překvapil?

    14 hlasy od 14 respondentů
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 14.3% / 2 hlasy
    • 14.3% / 2 hlasy
    • 7.1% / 1 hlas
    • 28.6% / 4 hlasy
    • 14.3% / 2 hlasy
    • 14.3% / 2 hlasy
    • 7.1% / 1 hlas
    • 0.0% / 0 hlasů

    Vadí vám v tomto audíku vtipné a recesní příspěvky?

    21 hlasy od 21 respondentů
    • 4.8% / 1 hlas
    • 42.9% / 9 hlasů
    • 52.4% / 11 hlasů

    Který z druhé desítky hráčů pro vás byl největším překvapením?

    10 hlasy od 10 respondentů
    • 10.0% / 1 hlas
    • 10.0% / 1 hlas
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 10.0% / 1 hlas
    • 30.0% / 3 hlasy
    • 40.0% / 4 hlasy
    • 0.0% / 0 hlasů

    GUITAR MASTERY
    Založeno 26.5.2008








    Největším překvapením z první desítky byl podle výsledků minulé ankety Tommy Emmanuel se čtyřmi hlasy. Hlasovalo čtrnáct lidí.
    rozbalit záhlaví
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    JBR
    JBR --- ---
    MYKEZ: Jojo, obvykly veci, ale v aranzi pro kytaru a smycce. Respektive cast koncertu hral sam, druhou cast s kvartetem a na jeden song tam jeste prisel chlapik, ktereho mel jako "predskokana", Steve White. Pokud si dobre pamatuju, tak hral treba Michelle, Somewhere Over The Rainbow, Nine Pound Hammer, Guitar Boogie. S kvartetem pak hral treba i Classical Gas, kde mel i vtipnou "vlozku", ve ktere tvrdil, ze uz si C.G. moc nepamatuje a hral vsechno mozne, jen ne to co ma, napr. Bond theme, Pink Panther theme a tak (da se najit na youtube s jinym smyccovym seskupenim). Na konci ho lidi vytleskavali vstoje, tak se vratil, jako pridavek zahral Tall Fiddler a definitivne zmizel v zakulisi.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    JBR: Pěkný, dík moc :) Takže hrál svůj obvyklý repertoár?

    A ta kytara je stejně výborná.
    JBR
    JBR --- ---
    Bylo to super. Se smyccema spousta tech skladeb dostava uplne jiny vyraz a holky to davaly s prehledem.

    Cvaknul jsem par fotek (vzhledem k tomu, ze clovek co to uvadel rikal, ze fotit bez blesku se smi), ale pak mi zatukal na rameno sekuritak, co tam obchazel a naznacil, ze mam fotak schovat. Bylo to trosku paradoxni, vzhledem k tomu ze lidi okolo fotili a hlavne nataceli i cele pisnicky a nic (holt asi dan za to, ze mam fotak ktery vypada jako normalni zrcadlovka a ne mydlova krabicka).



    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Tak jakej byl koncert Tommyho s tim smyčcovym kvartetem?

    Já byl akorát den předtim na tom scénickym rozhovoru ve Švandově diavle - to bylo příjemný, ale chtělo to trošku víc hrát :)
    JBR
    JBR --- ---
    MYKEZ: Byl jsem predloni v Akropoli i loni v Lucerne. Akropole mi prisla o neco lepsi, byl jsem blizi, zvukove to bylo trosku lepsi a hlavne atmosfera. V Lucerne jsme byli dal a bokem, ale zase vedle jsem sedel vedle Lenky Filipove :] Bohuzel jsem letos opet zaspal s koupi listku, takze sedime dost daleko vzadu, nejlepsi mista uz byly pred 3 tydny vyprodany.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    LORD_WANG: http://www.ticketpro.cz/?/detail&id=29055-tommy-emmanuel-the-eve-quartet-prague-kytara-nap-nry

    Místo konání: Kongresové centrum, tř. 5. května 65, Praha 4
    Pátek, 21.11.2008, 20:00
    Cena: 1.310 - 650,- Kč


    Koncert s ženským smyčcovým kvartetem.

    Tommy Emmanuel
    Díky velkému zájmu z minulých let Tommy Emmanuel opět v České republice!Je jedním z nejoriginálnějších kytaristů dneška! Pro svou zcela jedinečnou a nenapodobitelnou techniku hry ve stylu finger-picking je ojedinělým zjevem na světové kytarové scéně. Hraje levým i pravým palcem, na hmatníku vybrnkává oběma rukama a na celé kytaře provádí díky ozvučení těla nástroje nespočet zvukových efektů. Jeho koncerty, jichž ročně odehraje ke třem stovkám po celém světě, patří i díky jeho vrozenému šoumenství a smyslu pro humor ke zcela mimořádným hudebním zážitkům.

    The Eve Quartet Prague
    Členky The Eve Quartet Prague jsou absolventkami pražské HAMU, mistrovských studií u významných osobností a členkami prestižních domácích i zahraničních těles (např. Symfonický orchestr FOK Praha, Sukův komorní orchestr, Virtuosi di Praga, Orchestr Atlantis, Toyama Orchestra Akademy /Japonsko/, Toho Gakuen Academy Orchestra /Japonsko/, Talichův komorní orchestr). Hraje ve složení Vladislava Hořovská (1. housle), Světlana Pechoušková (2. housle), Martina Kallistová (viola), Eva Vrzalová (violoncello).
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    MYKEZ: Na koncerte tusim 29.11.2007 jsem byl, o podzimnim vystoupeni slysim poprve, kde, kdy, jak?
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Možná trochu OT.... Ale byli jste někdo na koncertu Tommyho Emmanuela, popř. chystáte se na jeho podzimové vystoupení s tím ženských smyčcovým kvartetem?
    HARAKOCZKA
    HARAKOCZKA --- ---
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    LORD_WANG: jj, čekal jsem, kdy sem Yngwieho někdo dá :-)
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    Yngwie J. Malmsteen



    Lars Johan Yngve Lannerbäck alias Yngwie Johann Malmsteen *1963, Švédsko

    Nikomu asi nemusím představovat Yngwieho Malmsteena. Heavy-metalová legenda a stálice kytarové oblohy. Zapřísáhlý "fenderář" a super-rychlý sólista se stylem velmi velmi ovlivněným vážnou hudbou, především Bachem a Vivaldim. Co na tom, že používá stále stejné postupy: stupnicové běhy, arpeggia a masivní vibráta. Malmsteen ovlivnil mnoho dnešních hráčů a ve své době vyvíjel originální a osvěžující cross-over styl. Je dokonce autorem celé symfonie pro orchestr a elektrickou kytaru, kterou původně v roce 1998 nahrál s Českou filharmonií, přestože je toto dílo mnohem známější v živé verzi s s Japonskou filharmonií.

    Ačkoliv třeba nemusí mít oblibu všech (například moji :) ), měl by mít alespoň naše uznání.

    Yngwie J. Malmsteen - Trilogy Suite Op. 5: The First Movement imho nejlepší Malmsteenův kus
    Yngwie J. Malmsteen - Seventh Sign stará pecka v plné sestavě
    Yngwie J. Malmsteen - Evil Eye klasická "malmsteenovka" s G3 v Denveru
    Yngwie J. Malmsteen - Jamming poměrně zajímavé "volné" sólo
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    THE_MIRACLE: Nepomahej si :)) chybet tu nemuze a uz ani nechybi :))
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    THE_MIRACLE: Nemuzu si pomoc, nemuze tu chybet... :-)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Angus Young



    Angus McKinnon Young 31.3.1955, Glasgow, Scotland

    Tak myslim, že není třeba příliš představovat... Obdivuhodná u tohoto kytaristy je především technika. Je to šoumen, hraje na zemi a přitom se motá do kola, vypadá, že neumí počítat do pěti... no spíš neumí počítat vůbec. Ale na kytaru hraje paradně a v písních AC/DC má občas slušné vychytávky. Prostě rocker jak se patří :-)

    Angus Young - Guitar solo Malá předváděčka
    Angus Young - Guitar solo Další sólo doprovázené "hereckým" výkonem
    Angus Young různá sóla
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    SAKAL: Btw kde nechl ty pullitry, co nosi na ocich? Mel je uz jako mladej...
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    SAKAL: Yeah, tesil jsem se na nej :))

    Troufa si nekdo na Juliana Breama nebo si ho mam dat do sveho osobniho poradniku?
    SAKAL
    SAKAL --- ---
    Tak kdyz uz jsem ty klasiky nakousli, konecne splnim prani majitele klubu ;-)
    SAKAL
    SAKAL --- ---
    John Williams



    John Christopher Williams 1941, Australian-born British

    Na výčet jeho veškerých aktivit je tady málo místa. Myslím, že pro tento klub bude nejvhodnější ho charakterizovat jako klasického kytaristu se špičkovou technikou, podle názoru mnoha s nejlepší technikou mezi současným kytaristy vůbec. Když poslouchám jeho nahrávky, tak si vždy uvědomím, že právě díky tomu se může plně věnovat interpretaci a je znát, že spustu času, kterou ostatní potřebují na řešení technických problémů může on věnovat otázkám přednesu.

    Isaac Albéniz - Sevilla K tomu spojení techniky s přednesem
    Isaac Albéniz = Asturias imho nejlepší verze této provařenosti, kterou jsem kdy slyšel
    Rodrigo = Concierto de Aranjuez 2nd Movement a nejkrésnější melodie na světě ve špičkové interpretaci

    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SAKAL: Tak je to kazdopadne velky sveraznik, to s Tebou naprosto souhlasim. Jeho technicke napady jsou nekdy vazne zbesile (paty prst a hra vnejskou nehtu jsou jen ty nejmirnejsi :-D). Ale mozna prave proto se mi moc hodi do te zdejsi spolecnosti, jak ji mame v zahlavi. Nevim, jestli by nejaky jiny klasicky kytarista dokazal oslovit treba ty trempiky s lisci ohankou na klobouku, jak jsem psal v te historce nize...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam