• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FABIANOpenMoko, Freerunner - Svobodny mobilni telefon

    OpenMoko, Neo Freerunner

    Klub se zabyva sledovanim vyvoje zajimaveho projektu OpenMoko (svobodny OS pro mobilni telefony) a telefonu Neo Freerunner, ktery je pro tento OS primo vyvinut.

    Soucasny stav:

    Po 10 letech projekt ještě žije.
    rozbalit záhlaví
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    FABIAN: tak se mi to nakonec povedlo:). musi to byt flashnute primo do teleofnu a vypada to, ze musi byt sd karta s jednim vfat oddilem a jednim ext3.
    prvni dojmy: vsechno je hezky svizne a prehledne. na pouzivani to samozrejme jeste neni, protoze neni klavesnice a wifi.
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    tak jsem zkousel tento image androidu na freerunner. Dal jsem to na kartu rozdelenou na dve partition - kernel, kam jsem nakopiroval uInage.bin a druhy kam jsem nakopiroval rozbaleny jffs2. pri bootu posledni co vidim je Starting kernel a pak blikne bila obrazovka a je jen cerno. blika horni cervene tlacitko.
    vidite nekdo nejakou moji evidentni chybu, nebo to proste nefunguje?
    btw odkaz mam z diskuze pod timto clanekm. Byl tam jeste jeden komentar (9), ktery psal, ze mu to nefunguje, ale nekdo ho smazal?!
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    tak jsem jim to na mobilmanii v diskuzi (snad správně) opravil, jsem zvědav jak budou reagovat teď :-)
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    AXTHEB: tak kdyz jsem sel po zdrojich, tak jsem se dostal sem: http://androidguys.com/?p=2457
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Protoze prebireaj clanky aniz by se zamysleli.
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    AXTHEB: To by tam imho nepsal, ze cena a vzhled neni znama. Ale ted se tam to GTA02 zmenilo na Freerunner:)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FABIAN: Jestli on jenom neni nekdo na mobilmanii debil. GTA02=freerunner.
    http://wiki.openmoko.org/wiki/GTA02
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    http://www.mobilmania.cz/default.aspx?article=1120684 - zajimava zprava, ale ja se spis tesim, az bude Android naportovanej na Freerunner
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    ESTEN: hehe to taky,no:)
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    ...a na klavesnici ;)
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    [ SHINIGAMI @ Android - otevřená mobilní platforma ] - uz se to blizi! android na freerunneru!:) uz se ceka jen na image
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    qtopia 4.4.2 zkousel nekdo? co je nvoeho? nevidim tam nikde changelog
    2_6_0
    2_6_0 --- ---
    FABIAN: mam ji nainstalovanou a konecne tam neni pri telefonovani to blbe echo!
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    FABIAN: Uaaaaargh!! Honem, honem stahovat, na tu jsem se vážně těšil! :D
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    Vysla nova Qtopia.
    Taky se snazim davat nejaky odkazy na nastenku tak kdyby mel nekdo chut tam taky neco dat.. je to otevreny:)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    PETRNEK: Ale 8750 je fakt moc, od Pulstera to imho vyjde levněji a 2 roky záruku máš taky. S tím spares packem by se to ale také muselo domluvit (na druhou stranu můžu s klidem říct že domluva by s ním měla být z předchozích zkušeností stejně dobrá, ne-li lepší jako z freerunner.cz)
    PETRNEK
    PETRNEK --- ---
    hojte, k nakupu na fr.cz: ja tam fr koupil, bylo to v te akci za 7750 (koupil jsem to prvni den (10 minut po pulnoci:) spolu se spares pack (dve baterky, sluchatka, neo obal (ten jsem uz blbe ztratil)). dnes tam spare pack v nabidce nemaji ale treba by se to dalo domluvit? navic ziskate 2roky zaruku v cz a taky doklad do ucta, kdyby bylo potreba...
    AIFAM
    AIFAM --- ---
    Fabian: To je docela zvláštní, že ti ta vyměněná simka nefunguje, protože wortyrovi právě simka od T-mobile nefungovala, šel si ji vyměnit a ta nová mu fungovala dobře. Bývá na jabber konferenci, tak se ho můžeš zeptat.
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    Tak mam par dni Freerunner. Zkousel jsem OM2008.9, ale tam mi nejak nefungovaly sms a nejaky dalsi veci, tak jsem narazil na FDOM, kde mi to jede.
    Co mi ale nefunguje a stve me nejvic je T-mobile SIMka. Uz jsem si ji byl vymenit, ale nepomohlo to. Proste ji to nejak nenacte. Sice se me zepta na PIN, prijme ho, ale napr. v kontaktech to porad pise Loading SIM a signal samozrejme nemam. Jine dve O2 SIMky mi tam sly. A to ta jedna je dost nova a ma stejny (aspon na pohled) chip jako ta T-mobile. Nema nekdo takovy zkusenosti pripadne radu?:)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    MASCA: Nebereme, Qtopia nepoužívá Xka, takže na ní v podstatě nic neni :)
    MASCA
    MASCA --- ---
    Zkoušeli jste někdo 2008.9? Furt mi připadá, že je Qtopia nejužitečnější, nebo aspoň taková jednotná. Akorát pro ní nějak nemůžu vypátrat repozitáře a nechce se mi všechno kompilovat, kde berete software?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam