• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOTHER_ENVYEtnologie
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Takže by to chtělo mít i přehled o politickém dění
    Já jen nevěděla co všechno se z toho zeměpisu učit,..
    Ale díky za info :)
    ROLNICKATA
    ROLNICKATA --- ---
    BARUSSS: Nebo aktuální témata, mě se ptali na severní Afriku a právě probíhající revoluce. Ptali se však na můj názor, nikoliv znalost pohledů.
    SOCONUSCO
    SOCONUSCO --- ---
    BARUSSS: Loni se ptali třeba na státy jihovýchodní Asie, ale neptají se všech (třeba mě se na žádnou zeměpisnou otázku neptali).
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Prosím Vás, na jaké otázky ze zeměpisu se zaměřují u přijímaček ? Díky
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Ani do politiky se u nás nedá jít..
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    GHOSTDOG: Právě! to je ten nejzásadnější problém, proto jsme se ptala na to uplatnění. Teda, člověk si tak nějak vytvoří ideu, co chce dělat, ale bojím se, že právě v naší zemi to jde těžko zrealizovat. Teda když by se to i např. mělo týkat toho neziskovýho sektoru. Ale i tak, naše republika k tomuhle ještě není dostatečné otevřená...přeci jen jsme takový národ rasistů.
    Jinak co se přijímaček týče, jak to vypadá?
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    jinak v současný době pobývám na kodaňský univerzitě a tak jsem si uvědomil, že ta etnologie je teoreticky tak 50 let pozadu za světem...
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    hele je to pořád stejný, jako záleží na aktivitě jedince a na jaké bariéry jeden narazí, ale jinak je to tam fajn...
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    BARUSSS: ano a dělám marketing:-) dovedu si představit uplatnění v oboru ale ne v ČR...když pominu finance tak hlavně díky tomu, že většina institucí, kde bych se mohla oplatnit je neuvěřitelně zkostnatělá... Ale třeba se něco změnilo (končila jsem 2004)
    ROLNICKATA
    ROLNICKATA --- ---
    Jsem v prváku, v prvním semestru. Zatím čekám na první zkouškový, docházka spíš nevalná. A už mě to nebaví, přitom jsem se těšila 3 roky, až se dostanu na příbuznej obor. asi jsem divná, blbá a nebo obojí :D
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    GHOSTDOG: myslíš že to hrozí? ty jsi tam studovala?
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    BARUSSS: jsem zvědavá jestli tě nadšení pracvovat v oboru během studia nepřejde:-)
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    PREBRAL: aha, zajímavé. Tak blahopřeju :)
    PREBRAL
    PREBRAL --- ---
    BARUSSS: Já jsem si představoval, že budu dělat etnografa někde v menším muzeu (nebo tím alespoň začnu a pak se uvidí) a v současnosti tomu tak i je :-)
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    A jaký si představujete, že budete mít uplatnění po vystudování Ethna? Právě se také rozhoduji. Ale asi to vyhraje fak.humanitních. Přijde mi, že to má širší záběr. Ikdyž já bych se ráda specializovala na africký studia.
    HRON
    HRON --- ---
    Ahoj můžu nabídnout poslední tři vydání odborného časopisu český lid....cena symbolická...třeba by někdo uvítal
    SOCONUSCO
    SOCONUSCO --- ---
    SEDMIKRASKA: Sama ;)
    SEDMIKRASKA
    SEDMIKRASKA --- ---
    SOCONUSCO: Jak vidis,rozhodnout se budes muset sam. Ja jsem se treba rozhodovala,teda spis inspirovala vysledky z evaluace,kdy jednotlivi studenti hodnoti samostatne prednasky. Ale pro me to bylo uzitecne srovnani, neb jsem na tech prednaskach sama jich byla ucastna, takze jsem si naoko predstavovala, kolik bodu bych dala ja sama. Letosni rok me zklamal vyber uchazecu,ale mozna se mylim. Zatim jsem na FB narazila jen na tehotnou a veslare.

    Jinak se samozrejme tesim na zahajovaci kurz, bude to sranda doufam.
    SOCONUSCO
    SOCONUSCO --- ---
    Ahoj, co si tady tak pročítám ty příspěvky, mám pocit, že jste z etnologie na FFUK nějaký zklamaný... Rozhoduju se teď mezi ní a bohemistikou jako druhým oborem ke švédským studiím, a potřebuju co nejvíc zkušeností od studentů. Obojí mě zajímá zhruba tak stejně, ale co kvalita výuky? Díky za názory, a tak.
    SEDMIKRASKA
    SEDMIKRASKA --- ---
    MINOU: Děkuju za příklad z praxe.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam