• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOTHER_ENVYEtnologie
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    kašpar ted hodně děla v Pardubicích, tak se tam už do toho míň sere, ale pořád tam je..
    ULO
    ULO --- ---
    jojo prokopík!
    díky uplně mi vypadlo jeho jmeno. Kaspar je tam porad, jestli chces na doktoradský tak vrele doporucuju, nemusis tam ani být ani ucit a jeste ti za to budou platit :) a mezinám berou vsechny (za kazdyho maji dienky). omlouvám se za straslivy chyby a preklepy, jsem na tom asi jeko gerald durell, jen můj sloh není tak vytříbeny.
    RED_POPPY_DOLL
    RED_POPPY_DOLL --- ---
    GHOSTDOG: Je a asi ještě dlouho bude. Pořád stejná sestava bez naděje na obměnu.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    jinak jsem absolvent...končila jsem tuším 2005 nebo 6...

    BTW je na katedře ještě kašpar? občas mám takové cukání jít na doktorandské.-)
    RED_POPPY_DOLL
    RED_POPPY_DOLL --- ---
    ULO:
    GHOSTDOG: Ještě mě napadá, když jsme u těch ---sexuálů, tak o metrosexuálech psala Zuzana Martincová, ale "jen" postupku.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    ULO: prokopík. psal to u skupnika tusim (btw to je zrovna modelovy asexual.-)
    RED_POPPY_DOLL
    RED_POPPY_DOLL --- ---
    ULO: No to by mě právě zajímalo, já vím jen o asexuálech. ;o)
    ULO
    ULO --- ---
    kua o výskumech homosexuálu, neumim psat...ikdyž o jednom nebo dvou homosexuálech cotam jsou vím taky
    ULO
    ULO --- ---
    no ja to vidim tak ze v kulturním okruhu francouzkém ruském je to etnologie, angličani dávají přednost socialni antropologii a američané kultuní antropologii, nemci tomu říkají volker a volkskunde. Rozdíly v obsahu a metodologii navazují dle mého názoru na vývoj v daném regionu u nás ústav vznikl z folkloristiky a různej Zíbrtů a tak. O homosexuálech je na ústavu etnologie ffUK několik vím o Hypermaskulinitěu homosexuálů od...kua teď mi jeho jmeno vypadlo petr neco ? , a o prostitutech od lukaše laubeho. takže bych to neviděla imho tak radikalně.
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    nak to tady moc nejede co...:)
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    hele nevíte co chce šatava na teorii etnicity?
    RED_POPPY_DOLL
    RED_POPPY_DOLL --- ---
    ROXXA: Neřekla bych to lépe. :o)
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    RED_POPPY_DOLL:jasně že jsou nazory různé. ale toto rozdělení se mi zdá logické. třeba výzkum skupiny npř. homosexuálů bych nezařadila pod kolonku etnologiie, ikdyž se používají etnografické metody, takový výzkum by byl doménou antropologie, etnologie=speciální případ antropologie zaměřený na etnické skupiny, čímž rozličné společenské skupiny jako výše zmínění homosexuálové nejsou. Antropologie pojíma nejen etnickou diverzitu ale společensko kulturní diverzitu, zkrátka všechny úrovně jedinečné odlišnosti jakožto základní hodnoty a tudíž v sobě zahrnuje entologii.
    MINOU
    MINOU --- ---
    Tak jedna prvanda z FFUK... teda zatím ještě ;)
    JAJINEK
    JAJINEK --- ---
    tak já se hlásím jako budoucí student ff muni, snad, pokud udělám přijímačky příští rok :)
    letos sem to vzdala, nechtělo se mi učit navíc k osmi zkouškám, tak su zvědavá, jestli příští rok se mi bude chtít učit ke státnicím :D
    MOTHER_ENVY
    MOTHER_ENVY --- ---
    Jinak vás tady všechny pěkně vítám, buďte tu jako doma.
    Auditko postupem času upravím do nějaké hezčí podoby, jen mějte trošku strpení. Na nástěnce budou viset stálé odkazy na stránky týkající se oboru a také informace o konkrétních kulturních akcích, přednáškách apod. Auditko si tvoříte vy sami, takže, budete-li chtít ostatní informovat o nějakých zajímavých webových stránkách, nebo je pozvat na nějakou akci, pošlete mi odkaz do pošty a já to sem mrsknu.
    Dále bych na nástěnku ráda umístila seznam ID podle toho, v jakém vztahu k fakultě se v současnosti nacházejí (student - popř. kterého ročníku, bývalý student, rádbystudent... v Praze, Brně). To by mělo usnadnit orientaci, případné dotazy tak budete moct vznášet cíleně.
    No, a to je zatím asi tak vše, zbytek už vyplyne průběžně.
    MOTHER_ENVY
    MOTHER_ENVY --- ---
    ALBERTO: Ten rozdíl asi bude minimální. Každopádně např. v USA etnologie jako obor pokud vím vůbec neexistuje a všechno spadá jen pod antropologii.
    TWISTRABBIT: Přesně tak. Mělo by to tu fungovat jako místo pro výměnu informací o studiu, láskyplnou podpora uchazečů, družení a seznamování minulých, bývalých i současných studentů...
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    No trosku se mi zda, že auditko antropologie stačí, ale jestli jde o řešení problémů na ff uk, tak proč ne:)
    RED_POPPY_DOLL
    RED_POPPY_DOLL --- ---
    ALBERTO: To děláš naschvál, viď? ;o)
    ROXXA: Já bych to taky tak viděla. Ale názory jsou na to různé.
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    ALBERTO: to by me taky zajímalo.....že by etnologiie byla jen jednou ze součástí, či poddisciplínou antropolgie? antropologie má totiž mnohem širší pole, vymezení předmětu. jen hádám nebo spíš si to tak myslim:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam