• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOTHER_ENVYEtnologie
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    nerad rusim vecnej spanek tohohle klubu, ale uvazuju od pristiho roku o navratu na studia a mam par otazek na absolventy a studenty etnologie na ff. Predevsim, jak byste (za sebe, subjektivne) celkove hodnotili pomer zajimavejch a kvalitne vyucovanejch predmetu vuci zbytecnymu, povinnymu balastu okolo? Z casu, kterej jste venovali studiu, jak velka cast "k necemu" byla? Kolik ucitelu povazujete za dobry a inspirativni, a kolik jich pusobi, ze uci spatne, neradi, nebo hazej studentum zbytecny klacky pod nohy? A co vas obecne na koncepci vyuky toho oboru behem studia stvalo?

    A celkove, doporucili byste etnologii na ff ke studiu ciste ze zajmu o obor? Nezajima me snadna cesta k titulu nebo pracovni uplatneni po vystudovani, chci spis vedet jaky je nebezpeci, ze po roce, dvou ci trech zjistim, ze zabijim cas vcelku zbytecnou praci na postupu do dalsiho rocniku, aniz bych si nejak rozsiroval obzory, a vyseru se na to.
    MINOU
    MINOU --- ---
    Pražský jarmark - mezinárodní folklórní festival, Praha
    http://www.pjarmark.cz/
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Psychologický výzkum na téma Vulgarismy.

    Anonymní online dotazník:

    http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=llMdvKYL1BX8d0CQORUbhw_3d_3d
    PATRA
    PATRA --- ---
    Lukáš Rittstein, jeden z nejvýznamnějších českých sochařů a laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého a malířka a fotografka Barbora Šlapetová v pondělí 9.3. v 18:00 v Centru současného umění DOX zahájí cyklus přednášek na téma Civilizace a přírodní národy. Výtvarníci osobně představí svůj výstavní projekt Manop, poslední první, inspirovaný jejich opakovanými cestami na Západní Papuu a setkáními s domorodými kmeny žijícími izolovaně v pralese.



    Další přednášky z cyklu Civilizace a přírodní národy připomenou osobnosti významných českých cestovatelů 19. a 20. století (A. V. Frič, Emil Holub, Enrique Stanko Vráz, Richard Štorch a Bedřich Machulka) a zhodnotí jejich přínos. Se svými zkušenostmi seznámí posluchače etnolog Mnislav Zelený, který už čtyřicet let navštěvuje původní obyvatele amazonských pralesů. Kurátor Jiří Zemánek promluví o primitivismu v moderním umění, historička Markéta Křížová bude debatovat o důsledcích zámořských expanzí na americkém území, rozsáhlou fotografickou tvorbu umělce a cestovatele Eduarda Ingriše představí fotograf a pedagog Jaroslav Prokop, pojetí fotografie známých cestovatelů z počátku 20. století porovná historik fotografie Pavel Scheufler.

    Výstava Manop, poslední první trvá do 17. 5.

    Program přednášek http://doxprague.org/cs/news?33
    WERUUK
    WERUUK --- ---
    jjj, uz vyslo:)...a hned nam ho Tomandlík pyšně rozdal:)...mno...a stejne jako cedecko a ostatni studia eth. letos, asi kvuli aferce, zadarmo
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    MINOU: díky já sem to už sehnal,
    jinak prej jedno číslo studia ethnologica- výrobní náklady asi 160 kč,
    jo a má vyjít další číslo týhle řady, v příštích tejdnech
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    MINOU: za mě to byla disketa za kilo tuším...což mi přišlo trochu moc tedy...hlavně jsem nepochopila proč by se to nemohlo dat ke stazeni na web treba...
    MINOU
    MINOU --- ---
    GHOSTDOG: Loni už tedy na CD... NO, nemyslím si, že by na tom trhnul... zaplatila něco málo přes kilo za CD i za všechny výtisky Studia Etnologica, který tedy nebyly tolik potřeba, když jsou všechny na tom CD... ;D
    Myslím, že kolem toho prodávání CDček byl nedávno nějaký humbuk a řešilo se to...
    Nějaká koza z FFUK napsala přehnanej článek... Možná ještě někde vyhrabu odkaz...
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    TWISTRABBIT: nejsou to ty texty jak je prodával na disketách? myslím že z toho měl solidní biz:-)
    MINOU
    MINOU --- ---
    TWISTRABBIT: jo mám, napiš mi mail, já ti je pošlu...
    Mno aby to nebylo zbytečný, tak to máš na tom CD Studia etnologica ve studijních textech ;)
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    Nemáte prosimvás někdo na tomandla jeho elektronický texty k urbanní etnologii? dík
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    Prosimvás, náhodou, nedělali jste někdo zkoušky z frániny B2-?
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    ULO: Jo znám:) jestli je to nutný, tak si napiš do pošty pro email....
    ULO
    ULO --- ---
    bude to znit mozna hloupe, ale neznate nekdo studenta 5 rocniku etnologie v praze jana Kapustu? potrebovala bych s nim mluvit ale vzhledem t tomu, za je uz v patzaku tak mi pripada zbytecne to davat na nastenku u katedry. Ja jsem ji tou dobou uz nesledovala.
    MINOU
    MINOU --- ---
    Dnes od 18 hod ve Francouzském institutu v kinosále přednáška o Lévi-Straussovi.
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    ONA_MAKARONA: udržet už je celkem v pohode..
    ONA_MAKARONA
    ONA_MAKARONA --- ---
    tak to je fajn :) ted se tam ještě dostat a udržet se :D
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    tři určitě...plus možné pořád existuje něco čemu se říkalo doplněk...
    ONA_MAKARONA
    ONA_MAKARONA --- ---
    Já jsem právě nevěděla kolik oborů můžu mít
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    ONA_MAKARONA: nebere ale není důvod přoč by sis nemohl/a přibrat další obor...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam