• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    Vše o Vietnamu a Vietnamcích...:))
    rozbalit záhlaví
    DRIGUS
    DRIGUS --- ---
    HANNI: odkaz dobrej nahodou.... sou tam proste ty tak nejak nejzajimavejsi veci... jen kdyz ta mista chce clovek videt na fotkach, tak musi hledat na jinej strankach.. nebo sou tam nekde i fotky tech mist, o kterych tam pisou a ja to prehledl?

    BARUNKA: pokud tam budes jen tech max 10 dni, tak se ti asi nepovede dat saigon i hanoi, tak si budes mozna muset vybrat jen jedno to mesto a z nej pak vyrazit nekam na vejlet no..
    z hanoie dostupna je Sapa (hory, tradicni obyvatele tech hor a jejich kultura) a Ha Long Bay (tam muzes po tech ostrovech jezdit par dni na lodi)..
    ze saigonu zase muzes do delty mekongu nebo se dostat k mestum (letadlo nejrychlejsi, kdyz te bude tlacit cas) Hue a Hoi an (to de samosebou i z hanoie) atd.. atd.. atd... :)

    jidlo tam maji take dobre, ale indonesiie ma dle me lepsi a trebas ta jejich slavna vietnamska polevka PHO me prilis neoslovila... ;)
    BARUNKA
    BARUNKA --- ---
    Mam prosbu :) Jedu cestovat na 3 mesice JV Asii a Indonesii a jedna zastavka bude Vietnam asi tak na 7-10 dnu.Pravdepodobne priletim do Ho Chi Min City nebo Hanoi.Muze mi nekdo dat tipy na zajimavy mista nebo kam tam jet a co videt.Od mest,pamatek pres lidi,prirodu,zvirata,... Dekuju moc
    budu vdecna za vsechny info
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    KRMELEC: jo, to jsem taky obdivoval :-D
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    tento hřbitov mi strašně připomínal pražské Olšany:



    tady už tolik ne :c)))
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    a co říkáta na ty místní elektrikáře?



    královna sloupů:


    v dešti:


    do centra jdi po kabelech:




    DONDYS
    DONDYS --- ---
    KRMELEC: tak ted jsem absolvoval dva lety s viet air - jeden celkem ok - pristani v hanoji bylo fajn, ale na ceste zpet - v Taipei, kde zrovna drahu maji ZCELA v poradku to bylo sileny, na 3 skoky a pekne se mu to kymacelo. vedle me sedel nejaky byznysman z vietnamu, trosku jsme o tom hodili rec - pry toho ma po vietnamu nalitano dost a pristani stoji za starou backoru vzdy---tak nevim, ty rikas ze pohoda, nekdo jiny ze hruza a moje zazitky jsou 50na50...mate nekdo dalsi nejake zkusenosti?
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    BAARKA: hm, správce... ale dobrej nápad .c)

    v podstatě každej má jiné zkušenosti na ambasádě, jiné očkování (doporučujou stále břišní tyf a žloutenku a sebou antimalarika), a jiné zážitky - severní a jižní Vietnam je jak nebe a dudy
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    nechcete da tty fotky na nastenku a prihodit tam nejaké info?
    treba jak s ockovanim, jak s letenkou, co visa, na co si dat pzoor atd?
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    DONDYS: máš bod navrch - já motorku nedala, ale kamarád tam potřeboval rychle něco zařídit, tak si vzal mototaxi a přijel se spálenou nohou.... nicméně stihl to v rekordním čase :c)
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    KRMELEC: takze odpanen! poprve na motorce a ani to moc nebolelo (me) - kamaradovi, ktrery na tom byl taky poprve, odletela zpoza jeho do krizovatky plny lidi :-DDD. Je nastesti lekar, tak se osetril sam - dulezite varovani pro vsechny - skutry tady maji manual, neikoli automat jako vesmes jinde - takze opravdu chvili trva nez se clovek nauci...jo, hotelech to asi vanze mysli dobre - chteji aby se clovek vratil...
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    BAR_CA:
    DRIGUS:
    KRMELEC: moc děkuji:)
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    BAARKA: zkus klub hanoi: www.klubhanoi.cz
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    nemate nekdo fotky z vietnamu??
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    DONDYS: v hotelu často říkají pravdu :c))) Rozhodně víc než kdekoli jinde - myslí to s tebou dobře.
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    mno - a mate nekdo nejake info co se skutru tyce? Chtel bych si ho pronajmout - ale udajne je to pro cizince zakazane, navic ssebou ani nemam ridicak - ale kdyz jsem se na to ptal v hotelu, tak mi rekli ze bez problemu - pokud me chytnou, tak proste podmaznu policajty...mate nekdo nejake zkusenosti? Diky!
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    DONDYS: naopak - vitnem airlines sice z dálky vypadaj jako vraky, ale kvalitou 4x převyšujou např. ČSA a ti piloti přistávají tak jako nikdo jinej - ani neposnáš žes dosedl na zem, teda pokud mají zrovna v pořádku dráhu :c))
    Fakt není čeho se bát.
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    DRIGUS: jo, jo, tak tak. Ja sem priletel brzo rano do Hanoje - prosel se trosku po meste a koupil si lupen na vlak - a vzal sem to lehatkem prez noc. Na obed v Hue, sice to melo 6 hodin zpozo, ale jinak pohodicka, a ani me to nijak nestresovalo...dokonce jsem uz videl i nocni autobusy s lehatkama, ale nevim, pry je to silene nepohodlne a clovek se poradne nevyspi...jinak s letadlem naprostej souhlas, az na to ze uz takhle mam silenej strach z litani, a kdyz sem videl ty letajici rakve co tu maji, no uplne mi zbelelo pred ocima...
    SNARK
    SNARK --- ---
    barca - respekt - rozumet je podle me tezsi nez mluvit
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    SNARK: ahoj, nechci strasit, ale ja se vietnamsky ucim treti rok, dneska jsem priletela do Hanoje a je to doooost nater. v zasade jen tak mirne rozumim co melou - takze asi tak :-D
    KRMELEC: to je sice v zasade pravda, ale kdyz se clovek neda, tak to neni tak strasny. krom toho je to pochopitelny prece
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam