• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    EMIS: Kdybych věděla to co dnes, tak bych si před odletem zašla k zubaři na kontrolu, vzala si české prášky typu ibalgin (bolest), endiaron (průjem), ataralgin (bolest hlavy) a zbytek bych neřešila. Antimalarika jsem si také vezla úplně zbytečně a ještě jsem se stresovala s jejich sháněním. Už bych to nedělala! malárie ve Vietnamu hrozí minimálně a pravděpodobnost je fakt maličká. Co se týče očkování, před odjezdem jsem si zaplatila žloutenku A,B a to je na 10 a 25 let (zrovna bylo očkování levnější a to se vyplatí)

    Většina lidí si v souvislosti s antimalarikama neuvědomuje, že aby u sebe odhalili malárii, stejně musí k lékaři. Dát si zdravý člověk antimalarika, docela ho to na pár dní rozbije. Nemám s tím zkušenost, ale fakt by mě nenapadlo dlabat jak lentilky - není to nic zdravého - je to něco jako v oblasti s hady dlabat protijed (přirovnání blbé, ale stejná kravina to je)
    EMIS
    EMIS --- ---
    Tak my prave premyslime, ze kdyz to vyjde jukneme i do Laosu. Riziko nevidim jako exktremne velke, ale chci mit pro jistotu antimalarika v kapse. A treba v jizni americe vim, ze na miste jsou smesne levne oproti nakupu v CR.
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    BAR_CA: no malarickejch oblastí je nejvíc asi ve středu Vietnamu a na jihu, podél hranic s Kambodžou a Laosem... tam je skoro všude trojka ze tří, čili nejvyšší riziko - ale zase těžko říct, jak by vypadala číslem vyjádřená pravděpodobnost, že člověk malárii dostane
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    EMIS: ja jsem tam byla 5 mesicu a vezla jsem si s sebou pro jistotu z Cech Malarone. myslim ze zbytecne, protoze jednak tam tech malarickejch oblasti moc neni, jednak mi prislo, ze lekarny jsou zasobeny dobre. antimalarika nejspis maj (taky se tim lecej, ne?) a v Hanoji by nemel bejt problem je koupit. v centru mesta nejspis pujde domluvit se v lekarne anglicky, dal od centra asi ne...
    EMIS
    EMIS --- ---
    Je problem v Hanoji koupit antimalarika? Priblizna cena? Nebudu je brat jako profylaxi, takze by stacil nakup na miste a pocitam, ze tam budou znacne levnejsi nez tady Malarone.
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    KRMELEC: no ono tam tech trati moc neni, ale z Hanoje az do HCM samozrejme trat vede a pokud si clovek zaplati na kratsi vzdalenosti mekky sedadla a na delsi lehatka, tak je to v zasade prijemnej a ne moc drahej zpusob, jak se bez naklepanyho zadku premistovat na delsi vzdalenosti po Vietnamu.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    HAAALA: vlak jsem ve Vietnamu snad neviděla :c)
    S autobusama máme zkušenost prazvláštní. Ty zrychlené byly stejně pomalé jako ty normální. Max. rychlost 40 km/h a zadky vyklepané jak řízky. Taxík byl o něco dražší, ale vždy jsme si vybrali uměrné auto a bylo to v poho a jelo se tak 50km/h :c)
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    KRMELEC: hele ještě nedopravil, letíme posledního října do Hanoje, pak jedem po pár dnech do Hai Phongu a pak se uvidí... Hanoj - Hai Phonh chcem jet vlakem, pak asi autobusama
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    HAAALA: to je přesný :c)
    Hele a ty ses tam dopravil jak - už byly povodně? My jsme úplně všechno objeli a nebo projeli taxi jeapem a samozřejmě na všech hotelech v recepcích nás varovali, že to nedáme...
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    KRMELEC: no tak nějak... tady je to div né národní tragedie, a u nich prostě přijde velká voda, tak odstaví motorky, nasednou do loděk, o dost míň troubí a když opadne voda, spláchnou bahno, nanosej zboží zpátky do krámu a zase jezděj na motorkách...
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    HAAALA: Btw. v Hoyanu jsme byli shodou okolností také po záplavě a všichni jezdili loďkama ve svých domkách a byli naprosto v pohodě - vůbec jsem to nechápala, ale asi jsou na to dost zvyklí... Moc jsem tam nechtěla fotit, tak jen pár:







    HAAALA
    HAAALA --- ---
    KRMELEC: díky

    160CM: nemám řidičák, takže se spíš nechám vozit... údajně se nevyžaduje, ale mám nahnáno, nikdy jsem na tom neseděl.

    Jinak co se týče záplav a lijáků, berou to místní dost s klidem.
    KRISTALKA
    KRISTALKA --- ---
    KRMELEC: prave :) .. ale casu a hlavne penez neni tolik .. tak ted vaham mezi vietnamem a nepalem
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    KRISTALKA: Já zase nikdy nebyla v Číně, ale myslim že co země a jiný jazyk, to nová zkušenost.
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    vzhledem k aktuálním tajfunům Ketsana a Parma - je tu někdo, kdo je aktuálně ve Vietnamu? jak se zdá, mám od pátku čerstvý vízum v pase a jak tak koukám na net, je teď ve Vietnamu ještě čerstvějc cca 170 tisíc lidí evakuovanejch, 250 tisíc domů bez střechy, leckdo bez proudu a Vysočina a Hoi An docela silně zasažený, čili místa, který jsem chtěl vidět ze všeho nejvíc...
    KRISTALKA
    KRISTALKA --- ---
    KRMELEC: no prave ze ja v cine byla a radsi bych nekam jinam ... jeko ze se mi nechce do zeme, ktera vypada dost stejne jako jizni cina .. proto jsem se ptala, jestli to jen tak vypada :)
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    KRISTALKA: já sice nevím jak je to teď s vízem do Číny a Vietnamu, ale být tebou, ušetřím si běhání, vyberu si jednu z těch zemí a nesnažím se přecházet hranice. Pokud jedeš do Azijské země poprvé, tak mezi těma zeměma stejně neuvidíš moc rozdílů, tak je to na tom co je ti víc sympatické...
    160CM
    160CM --- ---
    HAAALA: ... okola dalatu je krasne, ale co ja vim, tak je nejlepsi si pronajmout motorku a proste jezdit.. Jinak je taky mozne pronajmout tzv. "easy ridera" proste ridice motorky, ktery te po okoli proveze. jinak na lokalni busy na centralni vrchovine rekla bych neni prilis spoleh. Vlastni/pujcena motorka to jisti.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    HAAALA:

    nástěnky v očkovacích centrech a nebo net (Google: prodam Malarone)
    http://hory.lezec.cz/inzerce.php?cser=4&ckat=
    http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/bazar-prodam-daruji-1/prodam-malarone-8
    http://www.cestomaniak.cz/diskuze/afrika/tema893.html

    odkazy jsem nečetla, ale Malarone se prodává - jen si vybrat správné datum expirace = cenu
    KRISTALKA
    KRISTALKA --- ---
    pls dotaz: muzete nekdo rict jaky jsou rozdily mezi jihozapadni Cinou (Yunnan, Sichuan) a Vietnamem. Dle fotek me to prijde stejne, myslim atmosfera, architektura, priroda a tak. Chtela jsem v lete do V vyrazit a ted vaham ....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam