• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    Vše o Vietnamu a Vietnamcích...:))
    rozbalit záhlaví
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    DONDYS:Aha, aha..... no uvidíme...:-)
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    OSPALA_WEWERKA: internet v pohode. Co rici k tem turistum - ja jsem tam byl jenom na 2 tydny a bohuzel jsem celou dobu byl vicemene v turisticky exponovanych mistech - a ackoli ted na ten vylet docela rad vzpominam, tak kdyz jsem tam byl, tak jsem pocital kazdou minutu kdy uz budu moct vypadnout...
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    Tak moc děkuju za tipy, jedu tam s rodiči a auto se bude pujčovat :-) S turisty jsem srovnaná, protože jsou všude.

    Jen doufám, že turisti nebudou v takovejch masách jako když jsme jeli loni na Kubu, pujčili jsme si auto na 17 dní a když už jsme měli všechny zajímavý místa objetý, tak jsme dorazili do Trinidadu nezapomenutelná přehlídka turistickejch atrakcí a kravin, uplně tam zanikla kubánská povaha .. tam to bylo šílený..

    Ale ne, myslím, že to bude skvělý. Jsem na tu zemi strašně zvědavá a děsně se tam těšim. Na přírodu, teplo, lidi, jídlo, architektoru, zvířata. No jeje :)
    Jo a ještě maličkost, nevíte jak je to tam s internetem?
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    H0ANG1: v zasade souhlas, ale teda jestli je neco turisticka opicarna, tak je to prave Sapa ;-)
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    OSPALA_WEWERKA: a jestli neumis na motorce, tak nejsolidnejsi cestovani je s Mailinh, jezdej na cas, nenatahnou te a behem cesty nikoho nenabiraj. jestli jedes do HaLong Bay, Nha Trang, tak se turistickejm opicarnam nevyhnes. jinak doporucuju ostrov Phu Quoc- nejlepsi plaze ve VN a pohori Sa Pa, a Buon Mo Thuot, tam je turistu asi nejmin. a taky prehrada Hoa Binh je taky zajimava a neproflaknuta

    jestli jedes do Hanoie, tak doporucuju navstivit Highway 4 nebo Dragonfly
    EMIS
    EMIS --- ---
    OSPALA_WEWERKA: mimo turistické oblasti jen nejlepší, jet tam podruhé, tak se turistárnám také vyhnu ;) Lidi ochotní se rozdat, málo kdo nás zkusil natáhnout, přespat se vždy někde dá. To teda je zkušnost ze severního vietnamu na motorce.

    Jen teda doprava, minibusy jsou zabijáci a vejde se tam nekonečně mnoho lidí, plus často zkouší během cesty finty typu plať dvakrát, zaplať víc, nebo drobné nevracíme v žádném objemu aneb dyt jsi mi to dal přesně. Navíc jezdí jako prasata. Možná zkusit velké cestovní autobusy nebo vlak ten byl vklidu. Každopádně za ideální dopravu považuju motorku, pokud umíš řídit nebo i ty easy riders co jsme potkali byli hodne prijemni, umeli anglicky a možná by to aspoň na část vejletu mohlo být zajímavé.
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    3.února odlétám na měsíc do Vietnamu.. projet ho bez resortů a turistických opičáren. Jaké máte zkušenosti?: )
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    no mne si prave hodne kamaradu z Vn stezovalo, ze jim FB vubec nejde a ze musi to musi pouzivat pres neco, tak asi pres tohle. mne to s tim FB zajimalo hlavne proto, ze hodne lidi si mysli, ze za tim stoji vlada. omezovani a vyhrozovani bloggerum je docela znamy, ale i FB?! to uz je moc
    EMIS
    EMIS --- ---
    H0ANG1: me nejel v 70 procentech pripadu, pokud byl cas a solidni net tak jsem pouzival anonymni proxy pomoci http://www.paulobrien.net/firefox-vidalia-privoxy-tor-bundle-single-exe/
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    160CM: je fakt, že beton mají dost v oblibě... ale ten popis ned tím číslem je prakticky všude stejnej... takže samej beton??
    160CM
    160CM --- ---
    H0ANG1: jojo to sem patri urcite ... dalsi.. http://www.nytimes.com/2010/01/21/world/asia/21vietnam.html?scp=1&sq=Le%20Cong%20Dinh&st=cse
    HAAALA: co ja vim tak jsou to cisla na rezani a "strihani" betonu....
    PUU
    PUU --- ---
    zdarec, FB tu jede jak kde, ale vetsinou jo. jsme v hanoji a chcije a chcije, zejtra pred tim zkusime utyc to draci zatoky. mam dotazek. mame elektronickou letenku a na ni se pise ze, cca 72 hodin pred odletem mame potvrdit dopravci zpatecni let. mate s tim nekdo zkusenosti ? letime s china airlines. na netu sem zatim moc vysvetlujiciho nevystourala .... :(
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    H0ANG1: FB jel vzdy v klidu
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    myslim, ze tohle sem patri

    http://zahranicni.ihned.cz/c1-40079680-chteli-pluralitni-stat-pujdou-na-16-let-do-vezeni-ve-vietnamu-soudili-ctverici-disidentu

    jinak jestli tam ted nedko jste, nezkouseli jste se prihlasit na FB?
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    DONDYS: sou to čísla na mototaxi
    EMIS
    EMIS --- ---
    DONDYS: my se na to ptali a prej je to normalni inzerce, jsi napr zednik, tak si nasplichas na zdi, ze jsi zednik a nekdo se ti treba ozve ;)
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    HAAALA: nevite nekdo co jsou ty telefonni cisla na zdech v hanoi? Jaky to ma vyznam?
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam