• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    LENINECK
    LENINECK --- ---
    Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat, jak jste si zařizovali víza. Našla jsem tuhle stránku ( http://www.vietnam-immigration.org/?Itemid=37 ), ale nevim, na kolik je to důvěryhodné. Popřípadě nějaké tipy, rady? Do Vietnamu jedem z Malajsie, tzn. že by eventuelně šlo víza vyřídit až tam - nebylo by to tam levnější? Dík za odpověď
    MRTVOLA
    MRTVOLA --- ---
    160CM: Na tom jsem byl, bylo to dost dobrý :-D Dokonce tam tak hezky mluvili, že jsem i něco rozuměl. Soundtrack k tomu filmu bych docela chtěl.
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    160CM: Hudba k traileru je vynikající... nevíš co to je za skladbu?
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    H0ANG1: co ti na to mam asi rict? ty ses taky vietnamsky poradne naucil az kdyz jsi tam na rok odjel a ja na rozdil od tebe nejsem Vietnamka :-) samo to tim taky je, ale natolik vietnamsky umim, abych poznala, cemu se smejou. a teda nejde o par korun, s tema pocitam, jde o to, kdyz ti nekdo v centru Hanoje nabizi hroznovy vino kilo za 100 korun. ty jako Viet Kieu taky urco platis vic a ja souhlasim s tim, ze je to uplne v poradku (prece jen nas prumerny mesicni prijem neni 150 dolaru, ze), ale nenecham se od nikoho nehorazne obirat. je logicky, ze to prodejce zkusi, ale taky je logicky, ze ja smlouvam. a rada bych zduraznila, ze to co jsem tu psala neni nijak mireny proti Vietnamcum, chran buh. vsichni si preci pamatujeme na dvoji ceny pro Cechy a pro turisty z 90. let. proste si myslim, ze smlouvani k Vietnamu patri, Vietnamci taky smlouvaj a taky je nekdo obcas natahne a tim bych to uzavrela
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    H0ANG1: já to mam spíš jako vzpomínku... líbí se mi jako takovej, je pokreslenej, s opěrkou prostě krásnej :D
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    BAR_CA: lol, to neni tim, ze jses bila a ze zapadu, to je tim, ze neumis poradne jazyk, ty vietnamistko!
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    OSPALA_WEWERKA: kup si ten kovovej bong!!! bambusovej ti tu popraska do mesice, cesky klima je pro to hrozne suchy. koupil jsem jich tam asi tak 30 behem 3 let a zadnej mi nevydrzel. jo a hulit travu se z toho neda, pac to nema druhou dirku a thuoc lao ti v CR vyschne behem tydne

    s tim smlouvanim souhlasim s wewerkou, je to na tobe, jaka cena se ti zda fer, stejne nevis, jaky maj naklady a platit stejne jako mistni, znamena, ze souhlasis s tim, aby meli z jednoho bongu smesnych 5 korun. kdyz jich za celej den prodaj tak 10. cenova uroven je ve VN relativne velmi vysoka vuci mzdam, ktere maj. je to dano tim, ze je to dynamicka ekonomika a ceny tam rostou rychleji nez platy. tak proc je pripravit o tech par korun navic. ja to neberu jako charitu a ani me neurazi, ze platim vic, ale proste mi taky prijde trapny, kdyz za tech par korun, co usetrim hasterenim se s mistnakama, pak behem okamziku utratim za pivo a za ciga.

    ja tam pred ctyrmi lety jel se trema Cechama a jeden z nich tam furt nekde neco smlouval i kvuli ptakovinam a i o par korun, fakt je to zdrzovani a nakonec zjistis, ze vetsina tvych vzpominek z vn zacina tim, ze si nekde s mistnima smlouvala.

    jinak s tou Sa Pou se omluvam, ja tam jel uz davnou a spal jsem tam u pribuznejch a do trznice jsem nejel, takze mam ze Sa Py uplne jiny dojmy
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    BAR_CA: Tak já tu nežiju :).. měla jsem namysli ceny v rámci dovolený. A já bych nebrala všechno tak na tělo a osobně... oni se třeba smějou tomu ajk někdo drží hůlky a já včera viděla vitnamskou rodinu jíst příborem.. dcera krájela maso lžící, syn krájel maso tupou stranou nože a potom si nahrnoval na nůž lžící rejži a z něj jí jedl.. a taky sem se tam málem válela smíchy, protože celá rodina vypadala jak z jedličkova ústavu. Já se jejich očima ještě neviděla, takže nevím co pro ně jsem :)
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    OSPALA_WEWERKA: no asi je rozdil, kdyz tam mas zit jako student a kdyz jses tam na dovoleny. dalsi vec je, ze pro me osobne je dulezity, aby me ti lide brali jako sobe rovnyho a ne jako chodici penezenku. kdyz nesmlouvas, tak jses v jejich ocich proste hlupak a smejou se ti
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    EMIS: A neni jedno jestli to je místní obvyklá cena? V čechách by jsi koupil nabíješku na laptop od hp za 3000 korun, jak sem řikala tady sem to sehnala za 530 korun... to samý ten bong.. ten by si sehnal v ethno krámkách za 300korun a i 80 je vynikající i když to není o 40 míň a není kovovej :)
    EMIS
    EMIS --- ---
    OSPALA_WEWERKA: To ze se to tobe zda levny neznamena, ze to levne je a uz vubec ze je to mistni obvykla cena. Pak je z toho ta smlouvaci klasika ve spouste zemi ne jen Vietnamu stejna, kdy nekdo to koupi za 500kc, nekdo to koupi za 250 nekdo za kilo a nekdo za to co mistni. Obchodnik na tom neprodela nikdy, jen nekdy vydela min. A preplaceni vede jen k tomu, ze vic a vic mistnich lidi natahuje ceny. Proto v turistickych centrech to zkusi kazdy a mimo turisticka mista kde to tolik neznaj je tech pokusu min.
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    BAR_CA:Mě se to tu zdá velmi levný a nemam potřebu jim ještě důležitě oponovat s cenou že si to nekoupim to za 80 korun ale za 40, 40 korun je prd... neříkám, kdyby se jednalo o tisíce, ale tady se jedná maximálně o stovku... to je věc názoru..
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    OSPALA_WEWERKA: no, kdyby na tom nevydelavali, tak ti to prodavat nebudou, to si muzes bejt jista. kdyz tam zijes dyl, tak zjistis, jaky jsou normalni ceny a nevidim duvod, proc bych jen proto, ze jsem bila a tudiz podle vietnamskeho vetsinoveho mineni bohata, mela platit ctyrnasobny ceny. i tak budu vzdycky platit vic
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    EMIS: Stejně si myslim, že ti to prodaj za prd když nemaj na výběr. Mimochodem v sapě sem hledala náušnice... šla sem na nějakou boční tržnici a tam byla nějaká paní a měla tam náušnice.. tak sem se jí ptala kolik stojej a napsala 60 korun.. tak sem se jí snažila vysvětlit že si ykočim pro peníze.. ona myslela, že už to nechci, tak mi k tomu dala další a pak mi dala tužku a papír ať jí napíšu jinou cenu... to samý sem hledala nabíječku an laptom.. sehnala sem tu originální za 530 korun od hp a to ještě ke všemu v hanoi... Sem paličatá a za timhle si budu stát :D
    EMIS
    EMIS --- ---
    OSPALA_WEWERKA: hele smouvani je v tehle zemi zcela normalni. Obchod je pro mistnaky lehkej zpusob vydelku oproti dalsim variantam jako lopoteni se na pozemku s rejzi ci delani opravare silnice s lopatou. A hlavne nikdo ti nic prodat nemusi a pod cenou urcite ani neproda... Bong jsem kupoval skoro na konci dovo a ze se cena pohybuje mezi 20-40kc mi predtim rikali mistnaci co jsem s nima kouril, takze asi tak... Co se tyka kaleb tak kazdemu co jeho jest, me napriklad dost bavilo kalit s mistnakama a pokecat u bia hoi za 3 kacky...
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    LENINECK: to nevím, nikdy jsem v Malajsii nebyla:) dávala jsem sem odkazy na fotky na rajčeti, tak se mrkni:)
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    EMIS: Promiň ale tak jestli jim nechceš dopřát žádnej velkej výdělek y věcí který prodávaj, tak smlouvat můžeš všude, protože oni budou rádi i za to málo co si vydělaj. O tom dřevu aspoň vím, že to vyráběli někde tam, porotože toikde jinde nebylo. A noční kalby, ilegální bary a fet najdeš všude.. to není žádný zajímavý poznánéí země podle mě:)
    Četla jsem před vietnamem knížku od nějakýho kreténa co projel laos vietnam a kambodžu an kole.. první kapitola je o tom jak je debilní a bral si jako příruční zavazadlo do letadla mazadla a nářadí na kolo. Moc se divil, že mu to nedovolili :D no a pak se snažil smlouvat každou cenu za každou kravinu, protože má vietmace za zloděje
    LENINECK
    LENINECK --- ---
    BAR_CA:
    OSPALA_WEWERKA:
    Dík moc, my se nějak v Hanoi určitě moc zdržovat nechcem (max letiště, jedna noc a pak na workcamp kdesi v horách).
    Jinak třeba dalo by se to nějak srovnat s Malajsií (pokud tam teda někdo z vás byl)?
    EMIS
    EMIS --- ---
    OSPALA_WEWERKA: smluvat musis vsude a na cenu se ptat u jidla a u vseho taky vsude i na tech vsich se obcas nasel vykuk co zkusil natahnout i na pho Jo a krasnej rucne delanej bong s rytinou ve dreve i v zeleze jsem koupil za 30 kc ;) Nocni Hanoi je nuda az teda na ilegal bary a kaleni do rana, ale chapu, ze to pro dve samotny holky moc neni ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam