• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    EMIS
    EMIS --- ---
    OSPALA_WEWERKA: hele smouvani je v tehle zemi zcela normalni. Obchod je pro mistnaky lehkej zpusob vydelku oproti dalsim variantam jako lopoteni se na pozemku s rejzi ci delani opravare silnice s lopatou. A hlavne nikdo ti nic prodat nemusi a pod cenou urcite ani neproda... Bong jsem kupoval skoro na konci dovo a ze se cena pohybuje mezi 20-40kc mi predtim rikali mistnaci co jsem s nima kouril, takze asi tak... Co se tyka kaleb tak kazdemu co jeho jest, me napriklad dost bavilo kalit s mistnakama a pokecat u bia hoi za 3 kacky...
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    LENINECK: to nevím, nikdy jsem v Malajsii nebyla:) dávala jsem sem odkazy na fotky na rajčeti, tak se mrkni:)
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    EMIS: Promiň ale tak jestli jim nechceš dopřát žádnej velkej výdělek y věcí který prodávaj, tak smlouvat můžeš všude, protože oni budou rádi i za to málo co si vydělaj. O tom dřevu aspoň vím, že to vyráběli někde tam, porotože toikde jinde nebylo. A noční kalby, ilegální bary a fet najdeš všude.. to není žádný zajímavý poznánéí země podle mě:)
    Četla jsem před vietnamem knížku od nějakýho kreténa co projel laos vietnam a kambodžu an kole.. první kapitola je o tom jak je debilní a bral si jako příruční zavazadlo do letadla mazadla a nářadí na kolo. Moc se divil, že mu to nedovolili :D no a pak se snažil smlouvat každou cenu za každou kravinu, protože má vietmace za zloděje
    LENINECK
    LENINECK --- ---
    BAR_CA:
    OSPALA_WEWERKA:
    Dík moc, my se nějak v Hanoi určitě moc zdržovat nechcem (max letiště, jedna noc a pak na workcamp kdesi v horách).
    Jinak třeba dalo by se to nějak srovnat s Malajsií (pokud tam teda někdo z vás byl)?
    EMIS
    EMIS --- ---
    OSPALA_WEWERKA: smluvat musis vsude a na cenu se ptat u jidla a u vseho taky vsude i na tech vsich se obcas nasel vykuk co zkusil natahnout i na pho Jo a krasnej rucne delanej bong s rytinou ve dreve i v zeleze jsem koupil za 30 kc ;) Nocni Hanoi je nuda az teda na ilegal bary a kaleni do rana, ale chapu, ze to pro dve samotny holky moc neni ;)
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    BAR_CA: No hele já sem sice nechodila s odhaleným pupkem, ale ramena sem odhalený měla a sukni jsem měla taky.. Žádnej problém nebyl a to ani v Dong Van, Cao Bang nebo v Ha Giang, kde to moc turistama nehýří. Hehe, ale asi to tak může bejt:))
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    LENINECK: v Ha Noi jsme chodili ven jenom odpoledne.. neni to tu v noci moc zábavný a je to tu povětšinou to samý. Jinak já si myslim, že smlouvat nemusíš až na hodně turistický místa ve Vietnamu, kde je ten turistickej ruch vážně velikej. Třeva ve vesničce na ceste do San Lo jsem koupila nádhernej ručně dělanej bong za 80 korun.. v čechách by jsi ho sehnala za 250. tam jsou vděčný ya všechno... jen doporučuju nekupovat si knížky do kterejch nemůžeš nahlídnout ve většině případů jsou okopírovaný :D
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    LENINECK: ja myslim, ze pokud clovek dodrzuje par zakladnich pravidel (nechodit po setmeni temnejma ulickama apod.), tak je Vietnam bezpecnej. Pozor bych si davala snad jen v Saigonu, to je velkomesto se vsema vyhodama i nevyhodama. Byla jsem tam 5 mesicu a potkala jsem par holek, ktery cestovaly uplne samy a nemely zadnej problem a ja bych ho teda taky nemela. To s tou bilou kuzi je pravda, pritahuje pozornost, ale kdyz si uvedomis, ze neni moc vhodny nosit uplne kratky kratasy/sukne, ukazovat bricho a nejlip mit i trochu zahaleny ramena, tak to neni zadna traga. Jo a teda samo si clovek musi davat bacha na kapsare, smlouvat a o vsem, na cem se s nekym domluvi, se minimalne trikrat ujistit, ale to je jasny.
    LENINECK
    LENINECK --- ---
    OSPALA_WEWERKA: no, já mám práveže strach spíš z těch velkých měst, jako Hanoi a podobně.
    A ještě jedna otázka, zkoušeli jste někdo CouchSurfing?
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    LENINECK: Ahoj.. hele pokud máte hodně bílou kůži, tak Vás budou hodně oslovovat chlapi, ale nic děsnýho to není. sem tam si na vás sáhnou, ale jsou tu všude moc milí lidi, hlavně pokud pojedete do turistickejch částí, tak nic nehrozí.
    LENINECK
    LENINECK --- ---
    Ahoj! Chtěla jsem se zeptat, jak je to s bezpečností ve Vietnamu a to konkrétně, pokud bychom jeli dvě holky. Trošku z toho máme strach.
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    Tak a zatim poslední--- strašně se mi líbí ta holčička co se tam pořád tak krásně směje a potom objímá tu druhou
    http://restowanawewerka.rajce.net/Vietnam3-_Son_La,_Dien_Bien_Phu,_Sa_Pa
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    HAAALA: No přesně tak, stejný kopečky jako v Sapě jsou v Dong Van, Ha ieng a Cao Bang a ještě ke všemu tamnejsou turisti, takže o to je to krásnější. Ha Long je taky hotel na hotelu, ale ty kopečky co sou potopený ve vodě a pěkný
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    OSPALA_WEWERKA: Sapu nam cpali taky vsichni, ale stacilo mi vypraveni par lidi a ty fotky... a nelituju, ze jsme tam nejeli. to samy zatoka Ha Long, jenom dalsi past na turisty... pravej Vietnam je jinde, tohle je asi takovej Vietnam, jako je Vaclavak Praha...
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    EMIS: No tak aspon to tam nebylo tak zkaceny.. guider nam rikal ze sapu proste musime navstivit ze to ej nezapomenutelnej zazitek..no.. doslovne a presne mel pravdu ale ne v moc pozitivnim slova smyslu.. zitra uz jedeme do hanoie a v sobotu rano odletame domu..
    EMIS
    EMIS --- ---
    zadny prekvapeni, my tam nakonec ani nejeli po zkusenostech z Hue a podobnejch vyhlasenejch mistch v LP...
    Zajeli jsme radsi vedle na dobytci trhy do Bac Ha, to byl sice taky castecne opruz, ale hned z rana nez prijela tuna autobusu to bylo super, kupa domorodcu, mistnaci smlouvajici o dobytek. Ale tuna turistickejch stanku taky no
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    Tak Vam povim, ze Sa Pa je misto zkazeny turistama. zlaty zapadlu Ha Giang, Dong Van, Cao Bang,... lidi jsou tu neskutecne doterni a vlezli.. skoda :(
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    EMIS: to jo no.. ja uz nevim jak se presne to maly mestecko jmenovalo ale bylo to v Dong Van, celej den sme se trmceli autem, pak sme dorazili v podvecer do toho mestecka, zalezli do hotelu, kde byl v recepci nejakej pubescentni na zrzavo obarvenej vietnamec. Dali nam klice, tak sem vlezla do svyho pokoje a strasnej smrad, tak se kouknu pokoji a okolo stolku s natisklim obrazkem Spice girls vajglu popel a cosi lepkaveho:D jdu na zachod .. vajgly, cely pprkybko mokry, znechucene odchazim a nahlednu do umyvadla, prave vietnamske chlupy a zbytek nejakyho mejdla :D tak sme rekli pubescentovi, ze to je i na nas moc a pubescent zavolal dalsi tri pubescenty, vydupali schody k pokoji , osprchovali(doslova0 prkynko(jeho vzhled se nezmenil) a zacali opravovat splachovadlo, o cemz sem ani nevedela:D task sme se zvedli a sli naproti.. to je asi tak nejhorsi zazitek s ubytovanim, jinak je to vsude pomerne cisty a lidi jsou desne mili. Stavam se zavislou na stravovani v "garazich" zamilovala jsem se do ryze se sojovkou, jarnich zavitku a spenatu. vcera jsme v Dien Bien prenocovali v prijemnem hotylku v bungalovech. Cely to vypadalo 30 let stary ale prave bungalovy byly stary 2 roky. Strasne se mi libi Cerni Thajci. Mimochodem, nevis jak se rika ty hre, kde si prehazujou vzduchem takovy sacek plneny rejzi nebo fazolema a zaveseny na provazku?
    EMIS
    EMIS --- ---
    OSPALA_WEWERKA: smradlave pokoje po moci? To jste meli hodne kliku my vymetali to nejlevnejsi co jsme kde nasli a vsechno to bylo prekvapive na urovni :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam