• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    NOEMIANN
    NOEMIANN --- ---
    nejlepsi bude, kdyz si koupis vn simkartu
    jinak u meho cisla jsem zapomnela "0" je to (+84) (0) 12 19 333 254
    NOEMIANN
    NOEMIANN --- ---
    vubec netusim, ale mam ten samy problem. Nidky se mi nezobrazuje to spravne cislo, ale dochazi k nejakemu presmerovani a nemohu volat z ceske karty na vitnamskou :(
    NOEMIANN
    NOEMIANN --- ---
    Ahoj. ja ted ziju v hanoji. tak kdyby se vam chtelo nekam zajit moje cislo je 12 19 333 254.
    SMOKIE
    SMOKIE --- ---
    Nejste nekdo v Hanoji? jeste tu nejakej patek budu... ps.: motorku mam :)
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    BLANCHE1: vloni někdy v září.

    a propos, věděli jste, že byl v Sapě ples?


    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    PRVNÍ POCHOD ZA PRÁVA MIGRANTŮ

    PŘÍJĎTE V NEDĚLI 6.6.2010 V 16:00 NA PALACKÉHO NÁMĚSTÍ V PRAZE

    V ČR je téměř 150.000 cizinců, kteří přišli za prací a jejichž legalita pobytu, sociální práva a lidská důstojnost jsou státními restrikcemi ohroženy.

    Nebojme se zastat se těch, kteří zde pracují na potřebných, často neatraktivních, pracovních místech!
    Cizinci, nebojte se ozvat: jsou vás tisíce, váš hlas by měl být slyšet!

    -------------------------------------------------
    Iniciativa Za práva pracovních migrantů a migrantek je apolitická otevřená platforma, jejímž cílem je hájit práva pracovních migrantů a migrantek v České republice a
    upozorňovat veřejnost na jejich zhoršující se postavení v době ekonomické krize a v důsledku nepřiměřených postupů vládních představitelů, státní správy a samospráv.
    www.zapravamigrantu.cz
    BLANCHE1
    BLANCHE1 --- ---
    HAAALA: Kdys si to vyrizoval? Ja zadala taky na tom velvyslanectvi na nabrezi o dve viza pred cca mesicem a namisto 1500, ktere jsem nasla vsude jako poplatek jsem vyplazla 1800 za kazdy.. Tak nevim, jestli chyba nebo sem se mu proste jen nelibila.. :-(

    HAAALA:
    LENINECK: Ja bych teda priste asi volila variantu pres nekoho (spolecnost), tim spis kdyz by to vyslo jeste levneji. Clovek tam pak nemusi letet, stat ve fronte, trefit se do 1 hodiny, kdy to vydavaji atd...
    Co se tyce vyrizeni na miste, cetla jsem, ze Cechum viza na miste moc nedavaji, protoze u nas velvyslanectvi mame... Zkusenost s tim ale nemame, my ho meli predem.
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    já si je vyřizoval na jejich úřadě v Praze na nábřeží, stálo to cca 1500 kč. letecká společnost mi nabízela variantu, která by vyšla o pár stovek levněji, ale nepůsobilo to na mě kdovíjak důvěryhodně, takže jsem to udělal takhle - do týdne to bylo hotové bez sebemenších problémů.
    LENINECK
    LENINECK --- ---
    Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat, jak jste si zařizovali víza. Našla jsem tuhle stránku ( http://www.vietnam-immigration.org/?Itemid=37 ), ale nevim, na kolik je to důvěryhodné. Popřípadě nějaké tipy, rady? Do Vietnamu jedem z Malajsie, tzn. že by eventuelně šlo víza vyřídit až tam - nebylo by to tam levnější? Dík za odpověď
    MRTVOLA
    MRTVOLA --- ---
    160CM: Na tom jsem byl, bylo to dost dobrý :-D Dokonce tam tak hezky mluvili, že jsem i něco rozuměl. Soundtrack k tomu filmu bych docela chtěl.
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    160CM: Hudba k traileru je vynikající... nevíš co to je za skladbu?
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    H0ANG1: co ti na to mam asi rict? ty ses taky vietnamsky poradne naucil az kdyz jsi tam na rok odjel a ja na rozdil od tebe nejsem Vietnamka :-) samo to tim taky je, ale natolik vietnamsky umim, abych poznala, cemu se smejou. a teda nejde o par korun, s tema pocitam, jde o to, kdyz ti nekdo v centru Hanoje nabizi hroznovy vino kilo za 100 korun. ty jako Viet Kieu taky urco platis vic a ja souhlasim s tim, ze je to uplne v poradku (prece jen nas prumerny mesicni prijem neni 150 dolaru, ze), ale nenecham se od nikoho nehorazne obirat. je logicky, ze to prodejce zkusi, ale taky je logicky, ze ja smlouvam. a rada bych zduraznila, ze to co jsem tu psala neni nijak mireny proti Vietnamcum, chran buh. vsichni si preci pamatujeme na dvoji ceny pro Cechy a pro turisty z 90. let. proste si myslim, ze smlouvani k Vietnamu patri, Vietnamci taky smlouvaj a taky je nekdo obcas natahne a tim bych to uzavrela
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    H0ANG1: já to mam spíš jako vzpomínku... líbí se mi jako takovej, je pokreslenej, s opěrkou prostě krásnej :D
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    BAR_CA: lol, to neni tim, ze jses bila a ze zapadu, to je tim, ze neumis poradne jazyk, ty vietnamistko!
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    OSPALA_WEWERKA: kup si ten kovovej bong!!! bambusovej ti tu popraska do mesice, cesky klima je pro to hrozne suchy. koupil jsem jich tam asi tak 30 behem 3 let a zadnej mi nevydrzel. jo a hulit travu se z toho neda, pac to nema druhou dirku a thuoc lao ti v CR vyschne behem tydne

    s tim smlouvanim souhlasim s wewerkou, je to na tobe, jaka cena se ti zda fer, stejne nevis, jaky maj naklady a platit stejne jako mistni, znamena, ze souhlasis s tim, aby meli z jednoho bongu smesnych 5 korun. kdyz jich za celej den prodaj tak 10. cenova uroven je ve VN relativne velmi vysoka vuci mzdam, ktere maj. je to dano tim, ze je to dynamicka ekonomika a ceny tam rostou rychleji nez platy. tak proc je pripravit o tech par korun navic. ja to neberu jako charitu a ani me neurazi, ze platim vic, ale proste mi taky prijde trapny, kdyz za tech par korun, co usetrim hasterenim se s mistnakama, pak behem okamziku utratim za pivo a za ciga.

    ja tam pred ctyrmi lety jel se trema Cechama a jeden z nich tam furt nekde neco smlouval i kvuli ptakovinam a i o par korun, fakt je to zdrzovani a nakonec zjistis, ze vetsina tvych vzpominek z vn zacina tim, ze si nekde s mistnima smlouvala.

    jinak s tou Sa Pou se omluvam, ja tam jel uz davnou a spal jsem tam u pribuznejch a do trznice jsem nejel, takze mam ze Sa Py uplne jiny dojmy
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    BAR_CA: Tak já tu nežiju :).. měla jsem namysli ceny v rámci dovolený. A já bych nebrala všechno tak na tělo a osobně... oni se třeba smějou tomu ajk někdo drží hůlky a já včera viděla vitnamskou rodinu jíst příborem.. dcera krájela maso lžící, syn krájel maso tupou stranou nože a potom si nahrnoval na nůž lžící rejži a z něj jí jedl.. a taky sem se tam málem válela smíchy, protože celá rodina vypadala jak z jedličkova ústavu. Já se jejich očima ještě neviděla, takže nevím co pro ně jsem :)
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    OSPALA_WEWERKA: no asi je rozdil, kdyz tam mas zit jako student a kdyz jses tam na dovoleny. dalsi vec je, ze pro me osobne je dulezity, aby me ti lide brali jako sobe rovnyho a ne jako chodici penezenku. kdyz nesmlouvas, tak jses v jejich ocich proste hlupak a smejou se ti
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    EMIS: A neni jedno jestli to je místní obvyklá cena? V čechách by jsi koupil nabíješku na laptop od hp za 3000 korun, jak sem řikala tady sem to sehnala za 530 korun... to samý ten bong.. ten by si sehnal v ethno krámkách za 300korun a i 80 je vynikající i když to není o 40 míň a není kovovej :)
    EMIS
    EMIS --- ---
    OSPALA_WEWERKA: To ze se to tobe zda levny neznamena, ze to levne je a uz vubec ze je to mistni obvykla cena. Pak je z toho ta smlouvaci klasika ve spouste zemi ne jen Vietnamu stejna, kdy nekdo to koupi za 500kc, nekdo to koupi za 250 nekdo za kilo a nekdo za to co mistni. Obchodnik na tom neprodela nikdy, jen nekdy vydela min. A preplaceni vede jen k tomu, ze vic a vic mistnich lidi natahuje ceny. Proto v turistickych centrech to zkusi kazdy a mimo turisticka mista kde to tolik neznaj je tech pokusu min.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam